Domy modułowe – opinie na forum, jak wyglądają, koszt budowy, czy warto?

Domy modułowe - opinie na forum, jak wyglądają, koszt budowy, czy warto (1)

Budownictwo jest jedną z ważniejszych dziedzin naszej gospodarki, ponieważ w ostatnich latach powstało wiele budynków przemysłowych, gospodarczych oraz indywidualnych tzw. domów mieszkalnych. Rynek nieruchomości z roku na rok zyskuje coraz większą ilość nowo powstałych inwestycji. 

Nie tylko deweloperzy odnotowują wzrost swoich inwestycji. Prywatne firmy budowlane coraz częściej są zmuszeni do odmawiania przyjęcia zlecenia na budowę domu, ponieważ zleceń jest coraz więcej. Znaczna część naszego społeczeństwo wybiera rozwiązane domu, ponieważ odizolowanie się od zgiełku miast oraz niekiedy mało komfortowego mieszkania w bloku spowodowanego zakłócającym ciszę sąsiedztwem jest niepodważalnym argumentem. 

Innowacyjne rozwiązania pozwalają na coraz szybsze budowanie domów, dlatego w poniższym artykule sprawdzamy domy modułowe. Zdradzamy, jak wygląda dom modułowy, jakie opinie na forach otrzymują domy modułowe całoroczne, sprawdzamy, czy domy modułowe są bezpieczne, czy warto zdecydować się na budowę domu modułowego. Jaka jest wytrzymałość domu modułowego oraz jaki jest koszt budowy domu modułowego?

Jak wygląda dom modułowy?

Temat domów modułowych jest bardzo często spotykany w sieci. Takie konstrukcje w ostatnim czasie zyskują na popularności. Dom modułowy to tak naprawdę konstrukcja wykonana z gotowych elementów. Cała obudowa wykonywana jest w fabryce, na plac budowy przyjeżdżają gotowe elementy przeznaczone do połączenia. Oczywiście domy modułowe o powierzchni do 35 m² są dostarczane do klienta w całości, ponieważ ich rozmiar pozwala na kompletną budowę na hali produkcyjnej oraz bezproblemowe dostarczenie do odbiorcy. 

To jak wygląda dom modułowy, zastanawia wiele osób, ponieważ pojęcie może być różnie odbierane. Nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że dom modułowy swoją konstrukcją odzwierciedla tradycyjny dom. 

Wygląd domu modułowego po wykończeniu nie różni się niczym od nowoczesnych konstrukcji budowanych z popularnych materiałów lub keramzytu. 

Technologicznie oraz podczas trwania prac dom modułowy wygląda zupełnie inaczej, ponieważ konstrukcja opiera się o gotowe elementy tj. ściany, stropy. Taki dom nie jest wzniesiony z cegieł czy pustaków, dlatego precyzja w łączeniu elementów domu modułowego musi być kontrolowana na każdym etapie, ponieważ nawet najmniejsze niedociągnięcie jest niedopuszczalne. 

Sprawdź również – Domy z keramzytu – opinie mieszkańców na forum, prefabrykacja, wady i zalety, cena za m²

Domy modułowe całoroczne – opinie na forum

Domy modułowe całoroczne coraz częściej są wybierane przez klientów, co wskazuje na dobre rozwiązanie takiej konstrukcji. Sprawdzając opinie na forach o domach modułowych, klienci posiadający taki dom wskazują na fantastyczny wygląd z zewnątrz i wewnątrz. Domy modułowe mają bardzo prostą konstrukcję, która jest obecnie stosowana w nowoczesnych projektach. 

Dodatkową zaletą domu modułowego jest szybkość wykonania, jak wskazują opinie na forach, mając rzetelną ekipę budowlaną czas potrzebny na postawienie takiego domu pod klucz to około 3 miesiące, gdzie większość czasu zajmuje wykonanie wszystkich potrzebnych modułów. 

Dodatkowo dom modułowy jest przystosowany do transportu, jeżeli będziecie chcieli zmienić jego miejsce położenia, będzie to możliwe. 

Czy domy modułowe są bezpieczne?

Na forach oraz różnych portalach często wyszukiwaną frazą jest bezpieczeństwo domów modułowych. Czy domy modułowe są bezpieczne?

Osoby, które rozważają taką konstrukcję, sprawdzają wszystkie informacje, ponieważ domy modułowe nie są tak popularne, jak tradycyjne konstrukcje, dlatego informacje o bezpieczeństwie takich domu są bardzo ważne. 

Wiele opinii na forach jasno zaznacza, że domy modułowe są bezpieczne. Dokłądność wykonania przy użyciu wysokojakościowych elementów drewnianych oraz innowacyjnych technologii sprawia, że dom modułowy pomimo braku fundamentu jest niesłychanie stabilną konstrukcją. 

Wszystkie elementy konstrukcji domu modułowego są zabezpieczane oraz dobierane tak, aby komfort z użytkowania był na najwyższym poziomie. 

Opinie na forach potwierdzają, że posiadanie domu modułowego nie zmniejsza bezpieczeństwa mieszkańców. 

Czy warto budować domy modułowe?

Domy modułowe są fantastycznym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na czasie oraz dla tych, którzy nie mają czasu, aby cały czas monitorować proces budowy. Takie konstrukcje mają jasny plan budowy, pomyłka podczas budowy jest niemożliwa. 

Dodatkowo czas budowy jest znacznie krótszy. 

Domy modułowe warto budować także za sprawą ich fenomenalnego wyglądu, nowoczesne kształty przyciągają spojrzenia. 

Ile wytrzyma dom modułowy?

Trwałość domów modułowych jest potwierdzona certyfikatami oraz dokumentami budowlanymi. Postawienie takiego domu daje gwarancję niezawodności oraz możliwość korzystania z niego przez wiele lat. 

Dom modułowy wytrzyma nawet 300 lat, co daje pewność, że możemy w nim mieszkać, ile tylko chcemy. 

Domy modułowe – koszt budowy

Funkcjonalność oraz szybkość budowy domu modułowego jest atrakcyjnym czynnikiem, który przyciąga ludzi. Koszt budowy domu modułowego, także jest niższy, niż inwestycja w tradycyjny dom. Aktualne ceny wskazują na koszt domu modułowego około 120 tysięcy netto. W tej kwocie nie zostały uwzględnione koszty urządzenia.