Czy jesion nadaje się do kominka? Sprawdź opinie na forum, kaloryczność, jaka cena?

Czy czeremcha nadaje się do kominka Sprawdź opinie na forum, jaka cena (2)

Kominek jest urządzeniem, które w naszym domu wprowadza cudowny nastrój. Zimowe wieczory nigdy nie są przyjemne, ponieważ niskie temperatury nie dodają nam energii. Po powrocie do domu wieczór przy rozpalonym kominku z kubkiem ciepłej herbaty jest idealnym sposobem na odpoczynek. 

Kominek zawsze nadaje wyjątkowy nastrój, ponieważ oddawane ciepło łagodzi nasze złe emocje, które zbieramy przez cały dzień. Podczas sezonu jesienno zimowego bardzo często odczuwamy braki słońca oraz krótkie dni. Sposoby na odprężenie mogą być różne, jednak osoby, które spędzają wolny czas przy kominku, potwierdzają, że jest to znakomite rozwiązanie na ładowanie baterii. 

Będąc już szczęśliwym posiadaczem kominka, nie zawsze wiemy, jakiego drewna używać do palenia w nim, tak, aby nasz towarzysz na jesienno zimowe wieczory spisywał się na piątkę z plusem. Żeby ułatwić wam wybór odpowiedniego surowca, w dzisiejszym artykule sprawdzamy, czy jesion nadaje się do kominka, opisujemy, jakie jesion do kominka otrzymuje opinie na forach. Dodatkowo zdradzamy, jaką kaloryczność ma jesion do kominka oraz sprawdzimy co wybrać do kominka, jesion czy dąb. Na koniec podajemy aktualną cenę za drewno kominkowe jesion. 

Sprawdź również – Czy grab nadaje się do kominka? Sprawdź opinie na forum, kaloryczność, jaka cena?

Czy jesion nadaje się do kominka?

Osoby, które planują zamontowanie kominka oraz te, które już go posiadają, bardzo często pytają, jakie drewno będzie odpowiednie, które nie będzie utrudniało nam radości z korzystania z kominka. 

Wybór jest duży, dlatego przed zakupem drewna do kominka sprawdzamy jego parametry oraz wszystkie wartości opałowe. Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem drewna jesionu do kominka, kiedy rozważacie, czy jesion nadaje się do kominka, zawsze warto sprawdzić wszystkie opinie oraz jego specyfikację. 

Jesion jest drewnem przeznaczonym do palenia w kominkach, ponieważ wykazuje bardzo dobre właściwości cieplne. Poprzez jego strukturę oraz twardość jesion jest jednym z częściej polecanych drzew do kominka. 

Wszystkie informacje, które są podawane o wartościach jesionu, znakomicie odpowiadają wymaganiom, jakie powinno spełniać drewno do kominka. W kwestii licznych pytań, czy jesion nadaje się do kominka, odpowiadamy tak. 

W dalszej części naszego artykułu przedstawiamy opinie na forach o jesionie. 

Jesion do kominka – opinie na forum

Opinie na forach o jesionie do kominka są bardzo dobre, pomimo wielu wpisów, wszystkie wskazują, że jesion jako drewno do palenia w kominku sprawdza się bardzo dobrze. 

Temperatura oddawana jest zachowana na wzorowych poziomach. 

Jesion jest twardym rodzajem drewna, dzięki temu podczas spalania bardzo długo utrzymuje żarzenie, spala się całkowicie i nie pozostawia dużej ilości popiołu. Palenie jesionu jest równe oraz spokojne, przez co nie wypala się w błyskawicznym tempie, co potwierdzają opinie na forach. 

Dodatkowo jesion nie zawiera w sobie wilgoci oraz żywicy, przez co nie strzela podczas palenia, co daje ogromny komfort podczas przebywania przy kominku. 

Sprawdź również – Czy czeremcha nadaje się do kominka? Sprawdź opinie na forum, jaka cena?

Jesion do kominka – kaloryczność

Kaloryczność każdego opał jest bardzo ważna, ponieważ dzięki tym wartościom opał jest kategoryzowany. Wartość opałowa jest bardzo ważna, im wyższa, tym lepiej. Kaloryczność drewna jest wyrażana w trochę innych wartościach niż kaloryczność węgla, jednak bez problemu możecie rozpoznać czy jesion jest kalorycznym surowcem. 

Wartości opałowe jesionu są podawane na wszystkich opakowaniach z drewnem. Kaloryczność jesionu do kominka jest na poziomie 2100 kWh/ mp.

Taki wynik klasyfikuje ten produkt na drugim miejscu pod względem jego wartości grzewczych. 

Zastanawiając się który opał wybrać jesion czy dąb, przygotowaliśmy dla was krótkie porównanie.

Jesion czy dąb do kominka?

Stojąc przed wyborem drewna do kominka, wiele osób się zastanawia, co wybrać, jesion czy dąb? Oba surowce są rekomendowane oraz spełniają wymagane parametry do prawidłowego spalania. 

Sprawdzając, który opał wybrać jesion czy dąb do kominka warto sprawdzić parametry obu surowców. Wartości opałowe jesionu są już wam znane, wiecie, jaka jest kaloryczność tego produktu oraz jak się zachowuje podczas palenia w kominku. 

Dąb jest jakościowo bardzo dobrym produktem, podobnie jak jesion należy do grupy twardych drzew. Palenie w kominku dębem nie powoduje nadmiernego brudzenia, nie występują spiekoty, które zapychają ruszt. 

Szyba kominka jest zachowana w czystości przez dłuższy czas, ponieważ dąb nie zawiera żywicy. Kaloryczność dębu jest na poziomie 2100 kWh/ mp, czyli jest na tym samym poziomie co jesion. 

Podsumowując, jesion czy dąb do kominka, odpowiadamy, że oba produkty są dobre.

Drewno kominkowe jesion – jaka cena?

Cena opału jest w obecnych czasach niewiadomą. Cena drewna kominkowego jesion jest aktualizowana podobnie jak inne opały, jednak te kwoty utrzymują się na niższych poziomach. 

Cena za drewno kominkowe jesion na obecną chwilę jest wyceniona na 500-600 złotych za m³. Taka cena nie jest wygórowana, dlatego, jeżeli będziecie się zastanawiali, jaki opał wybrać, jesion do kominka będzie dobrym wyborem.