Wierzba japońska Hakuro Nishiki na pniu – jak sadzić i przycinać, kompozycje, cena

Wierzba japońska Hakuro Nishiki na pniu - jak sadzić i przycinać, kompozycje, cena

Przydomowe ogródki oraz podjazdy bardzo często są ozdabiane różnymi kwiatami i krzewami. Dzisiejsze możliwości pozwalają na importowanie różnych drzewek, które dobrze się odnajdują w naszym klimacie. Wymagają co prawda odpowiedniej ochrony oraz pielęgnacji, jednak efekty są tego warte. 

Sprawdź również – kiedy przycinać krzewy ozdobne?

Podjazdowe alejki znakomicie wyglądają, jeżeli ozdobione są nieznanymi drzewkami oraz krzewami. Wiele odmian, oprócz swojego pięknego wyglądu, rozpieszczają nas kwiatami podczas kwitnienia. Nawet jeżeli nie znamy zauważonych roślin w sklepie, chętnie po nie sięgamy. 

Do ozdobienia podjazdu oraz podwórka przed domem doskonale sprawdza się wierzba japońska Hakuro Nishiki. W poniższym artykule opisujemy wierzbę Hakuro na pniu, opisujemy, kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki, jak poprawnie przycinać wierzbę Hakuro. Dodatkowo przedstawiamy jak sadzić wierzbę Hakuro Nishiki, jakie kompozycje można stworzyć z wierzby Hakuro oraz jaka jest cena wierzby japońskiej Hakuro Nishiki. 

Wierzba Hakuro na pniu

W takim razie, czy wyróżnią się wierzba Hakuro Nishiki na pniu? Szukając roślin do ozdobienia przestrzeni przed domem, znakomitym pomysłem będzie wierzba Hakuro na pniu. Jej zdumiewająco wyglądające korpusy porośnięte gęstymi liśćmi prezentują się znakomicie. Jej kolory przyciągają spojrzenia wszystkich przechodzących. Liście są w kolorze czerwono-brązowym, dlatego widoczne są z daleka. Co więcej, wczesną wiosną, kiedy wierzba Hakuro budzi się do życia, wypuszcza nowe liście w kolorze zielono-różowo-białych. Takie połączenia kolorystyczne sprawiają, że wierzba Hakuro na pniu w pojedynkę może przystroić cały obszar dookoła domu. 

Podczas wiosennego rozwoju, wierzba Hakuro w pierwszych miesiącach wypuszcza charakterystyczne białe kuleczki, przypominające bazie, które po czasie zmieniają kolor na żółty. Wierzba Hakuro zmieniającymi się kolorami zaskakuje przy każdym skoku rozwojowym. 

Jej budowa oparta na długim pniu, znakomicie odnajduje się w ogrodach pośród innych kwiatów. Kopuła nie tłumi żadnych kwiatów, a przez fakt, że jej gałązki widnieją na górze pnia, wierzba Hakuro nie jest zagrożona przez inne krzewy. Wierzba Hakuro na pniu może przypominać choinkę, bo dokładnie tak samo wygląda jej budowa. Jest tylko znacznie ładniejsza. Pień wierzby Hakuro stanowi nie tylko oparcie dla kopuły liści, jest dodatkowo elementem ozdobnym. 

W dalszej części artykułu opisujemy, kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki?

Kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki?

Zatem, kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki? Będąc posiadaczem wierzby japońskiej Hakuro Nishiki ważne jest, aby zapoznać się z jej wymaganiami. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki. Czynność nie może, być przeprowadza wedle uznania, ponieważ można zaszkodzić wierzbie japońskiej Hakuro Nishiki. 

Odpowiedni moment, kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki jest wskazywany w broszurze informacyjnej, która zawiera wszystkie ważne zabiegi. Jeżeli zdecydujecie się na uprawę wierzby japońskiej Hakuro Nishiki, pamiętajcie o obowiązkach, ponieważ przycinanie wierzby japońskiej Hakuro Nishiki przypada kilka razy podczas jednego sezonu. 

Pierwszy zabieg przycinania wierzby japońskiej Hakuro Nishiki wypada na początku wzrastania po zimie. Możecie przeprowadzić dosyć ostre cięcie, ponieważ wtedy wierzba japońska Hakuro Nishiki nie rozwinęła jeszcze liści.

Moment kolejnych przycinań wierzby japońskiej Hakuro Nishiki wypada co 35 dni. Warto zaznaczyć w kalendarzu, kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki, aby nie przegapić odpowiedniego momentu. 

Jak przycinać wierzbę Hakuro?

Wiecie już, kiedy przycinać wierzbę japońską Hakuro Nishiki. Jednak to nie koniec wiadomości, należy także wiedzieć, jak przycinać wierzbę Hakuro. Z pozoru prosta czynność może sprawić lekkie problemy bez odpowiedniej wiedzy. 

Technika, jak przycinać wierzbę Hakuro nie jest trudna. Potrzebny jest bardzo ostry sekator i rękawice. Przycinanie wierzby Hakuro rozpoczyna się zawsze od dołu do góry. W ten sposób uzyskacie idealny kształt kuli. Dodatkowo podczas przycinania wierzy Hakuro w pierwszej fazie, koniecznie trzeba robić to tuż przy początku gałązek, jak najbliżej pnia. 

Kolejne przycinania wierzby Hakuro przeprowadza się delikatnie. Należy wtedy podcinać gałązki maksymalnie do połowy długości. Ostatnie cięcie jest dosyć ważne, ponieważ odbywa się przed zimą. To, jak przycinać wierzbę Hakuro przed zimą jest najprostszą techniką, ponieważ przycina się tylko końcówki gałązek. 

W dalszej części artykułu opisujemy jak sadzić wierzbę Hakuro Nishiki oraz jakie kompozycje możecie uzyskać z wierzby Hakuro. 

Wierzba Hakuro Nishiki – jak sadzić?

Wierzba Hakuro Nishiki nie jest wymagającym krzewem. Zasada, jak sadzić wierzbę Hakuro Nishiki jest także prosta. Rozpoczynają proces sadzenia wierzby Hakuro Nishiki należy sprawdzić ziemię. Powinna być wilgotna oraz o odczynie lekko kwaśnym, zasadowym lub obojętnym, z dobrą przepuszczalnością.

Po wykopaniu dołka na głębokość około 40 cm oraz szerokości na 30 cm należy dobrze wzruszyć ziemię na dnie. Pozwoli to na szybsze i trwalsze ukorzenienie się wierzby Hakuro Nishiki. 

Kolejnym krokiem podczas sadzenia wierzby Hakuro Nishiki jest namoczenie oraz nacięcie sadzonki. Tak przygotowaną wierzbę Hakuro Nishiki wkładamy do ziemi. Po przysypaniu ziemią należy ją delikatnie podlać. 

Wierzba Hakuro – kompozycje 

Kompozycje, jakie możecie otrzymać z wierzby Hakuro są rewelacyjne. Najpopularniejszą kompozycją wierzy Hakuro są idealnie przystrzyżone kule. Taka alejka wygląda zjawiskowo. Jednak warto sięgnąć po inne kwiaty oraz rośliny, aby stworzyć wielobarwną kompozycję z wierzbą Hakuro. 

Wierzba Hakuro w kompozycji z małymi kwiatami takimi jak bratki, jaśmin, lawenda oraz róże tworzy fantastyczny pejzaż. Kompozycję z wierzby Hakuro z wymienionymi kwiatami pasują do wielu przestrzeni. Dodatkowo kompozycję z wierzby Hakuro możecie stworzyć w dowolnym kształcie, ponieważ kształt cięcia jest waszą wolą. 

Wierzba japońska Hakuro Nishiki – cena

Wierzba japońska Hakuro Nishiki jest wspaniałą rośliną. Wiele osób ją posiada, jednak duża część osób zastanawia się, ponieważ nie wiedzą, jaka jest cena wierzby Hakuro Nishiki. Można domniemać, że cena wierzby Hakuro Nishiki jest wysoka. 
Takie myślenie nie jest zgodne z prawdą. Cena wierzby Hakuro Nishiki w zależności od wysokości sadzonki zaczyna się od 19 złotych, a kończy na 60 złotych, przy wysokich drzewkach.