Jaka pompa ciepła do basenu stelażowego? Sprawdzamy opinie na forum

Jaka pompa ciepła do basenu stelażowego Sprawdzamy opinie na forum

Wakacje są wspaniałym czasem, aby móc aktywnie spędzać czas. Upalne dni spędzane nad wodą to rozwiązanie na wolne dni większości osób. Uwielbiamy wyjazdy nad jeziora oraz nad morze. Jeżeli nie możemy się wyrwać na dłuższy wypad, osoby posiadające domy już na początku ciepłych dni rozkładają baseny ogrodowe w ogrodzie. 

Sprawdź również – pompa ciepła Panasonic Aquarea czy warto?

Baseny otwarte przy domach, hotelach oraz ośrodkach wypoczynkowych są znakomitym pomysłem na wieczorny relaks. Nie zawsze wyjazd nad wodę jest dobrym pomysłem, ponieważ weekendowe wyjazdy mogą się skończyć przerażającymi kolejkami oraz tłumem nad wodą. Brak swobody może nas zniechęcić do kolejnych wyjazdów. 

Tylko jak rozwiązać problem zimnej wody w basenie. Niejednokrotnie takie sytuacje się nam przydarzyły. Woda w basenie, jeżeli nie otrzyma odpowiedniej ilości słońca, nie zdąży się nagrzać. Na takie sytuacje jest jedno genialne rozwiązanie. Mamy na myśli pompę ciepła do basenu. 

W dzisiejszym artykule sprawdzamy działanie pompy ciepła do basenu, jakie opinie na forach otrzymuje pompa ciepła do basenu, jaką pompę ciepła najlepiej wybrać, którą pompę ciepła wybrać do basenu stelażowego. Sprawdzamy także, która pompa do basenu 20 m³. Poruszamy jeszcze kwestie podłączenia pompy ciepła do basenu oraz opisujemy instrukcję podłączenia pompy ciepła do basenu. 

Pompa ciepła do basenu – opinie klientów na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów na forum na temat pomp ciepła do basenu? Pompa ciepła do basenu jest niewątpliwie znakomitym urządzeniem. W chłodniejsze dni bardzo często mimo wszystko wchodzimy do basenu. Wakacje pozwalają nam cieszyć się z długich wieczorów oraz pięknych dni. Jeżeli temperatura jest umiarkowana, ale brakuje słońca, warto skorzystać z pompy ciepła do basenu. Rozwiązanie jest bardzo popularne w hotelach. Opinie na forach o pompie ciepła do basenu chwalą takie rozwiązanie i pozwala na kąpiele dzieci w czasie braku słońca. 

Dorosła osoba nie będzie odczuwała tak bardzo chłodniejszej wody, a po wyjściu z zimnego basenu nie ma dużego ryzyka złapania infekcji. Dzieci są podatniejsze na choroby, a nikt nie chce spędzać lata z chorym dzieckiem w domu. Opinie na forach o pompach ciepła do basenu wspominają także o cichej pracy urządzenia, dlatego pompy mogą ogrzewać wodę przez cały dzień. 

Woda po zastosowaniu pompy ciepła jest dodatkowo poddana filtracji, ponieważ urządzenia są wyposażone w filtry. Oczywiście to nie zastąpi czyszczenia oraz chlorowania, ale zawsze dodatkowo oczyści wodę. Na forach pojawia się wiele pozytywnych opinii o zastosowaniu pompy ciepła do basenu. 

Poniżej sprawdzamy, jaką pompę ciepła wybrać do basenu stelażowego.

Jaka pompa ciepła do basenu?

Zatem, jaką pompę ciepła wybrać do basenu? Jeżeli będziecie chcieli zamontować pompę ciepła do basenu, koniecznie sprawdźcie, jaka pompa ciepła pasuje do waszego basenu. Nie mamy tutaj na myśli konkretnego modelu, chodzi o moc. Dobrze dobrana pompa ciepła do basenu daje rewelacyjne efekty. 

Zbyt mała pompa ciepła do basenu nie będzie w stanie poradzić sobie z ilością wody do ogrzania. To jaka pompa ciepła do basenu będzie najlepsza, określa się za pomocną wielkości basenu oraz jego objętości w m³. 

Moc pompy ciepła do basenu wyznaczana jest w kW. Jeżeli pobór energii pompy ciepła do basenu będzie za duży, to woda będzie za ciepła. Oczywiście możecie ustawić docelową temperaturę wody, jednak zdarzają się pompy ciepła do basenu bez takiego sterowania. 

Jaka pompa ciepła do basenu stelażowego?

Basen stelażowy będzie potrzebował zastosowania innego rodzaju pompy ciepła. Jego konstrukcja jest przenośna, dlatego też pompa ciepła musi być do tego przystosowana. 

Pompa ciepła do basenu stelażowego zawsze będzie przenośna, a jej moc będzie mniejszą niż w przypadku basenów murowanych. Takie urządzenia są wkładane do basenu stelażowego i w momencie uzyskania odpowiedniej temperatury mogą być usunięte. 

Pompa ciepła do basenu stelażowego o mocy 2800 w bez żadnych problemów poradzi sobie z basenem o wielkości do 15000 litrów. Nie będzie konieczności czekania kilku dni, aż woda osiągnie optymalną temperaturę. 

Zobaczmy zatem, jaka pompa ciepła będzie potrzebna do basenu 20 m³.

Jaka pompa ciepła do basenu 20 m³?

To jaka pompa ciepła powinna być zamontowana w basenie 20 m³, powinno być wyliczone na podstawie ogólnej kubatury zbiornika. Pompy ciepła do basenów powinny być dobrane przez firmę, która się tym zajmuje lub osobę, która wie, jak prawidłowo to obliczyć. 

Szukając pompę cieplną do basenu 20 m³ możecie skorzystać z oferty firmy Hewalex. Doradcy poradzą sobie z tym zadaniem znakomicie. Po przeprowadzeniu oględzin pracownicy, mając już wymiary basenu, za pomocą programu wskażą, jaka pompa ciepłą powinna się znaleźć w basenie 20 m³.

Dla Waszego ułatwienia podajemy, jaka pompa ciepła najlepiej się sprawdzi w basenie 20 m³. Moc urządzenia powinno być na poziomie 5 kW. Jeżeli zamontujecie pompę ciepła o mocy 6 kW, nic złego się nie stanie, basen będzie miał szybsze grzanie. 

Dla Waszej wygody sprawdzamy, jak powinno wyglądać podłączenie pompy ciepła do basenu. 

Podłączenie pompy ciepła do basenu

Podłączenie pompy ciepła do basenu powinno być przeprowadzone z dużą starannością. Rury prowadzące ciepłą wodę do basenu muszą się znajdować w niewielkiej odległości od zbiornika wody. Cały moduł sterujący z pompą ciepła maksymalnie może być umieszczony do 15 metrów od basenu. 

W module sterującym podłączenie pompy ciepła do basenu nie jest skomplikowane, jeżeli wiecie którą rurę jak podłączyć. Jedna rura służy do dostarczenia zimnej wody z basenu, druga z kolei do wypuszczenia ciepłej wody do basenu. 

Sterowanie pompą ciepła basenu jest ustawiane na panelu. Programowana jest tam docelowa temperatura wody oraz ilość litrów wody, jakie znajdują się w basenie. Tak podłączona pompa ciepła do basenu pozwoli na korzystanie z idealnie ciepłej wody przez cale lato. 

Instrukcja podłączenie pompy do basenu

Instrukcja podłączenia pompy do basenu zawiera wszystkie potrzebne informacje, jak to zrobić oraz jakie narzędzia będą potrzebne. Warto skorzystać z zamieszczonej instrukcji podłączenia pompy do basenu, żeby przypadkiem jej nie spalić. 

Instrukcja podłączenia pompy ciepła zawiera dodatkowo schematy całego modułu, dlatego cała procedura przy dokładnym przeczytaniu nie będzie sprawiała problemu. Wszystkie elementy są jasno opisane. Kable zasilające na poszczególnych rysunkach wskazane, aby prawidłowo je umieścić, bez obaw, że woda może dostać się do środka mechanizmu pompy ciepła. Pamiętajcie, że każdy model pompy ciepła do basenu posiada inną instrukcję, dlatego nie róbcie niczego na pamięć.