Węgiel z kopalni Staszic – opinie na forum, kaloryczność, cena, czy jest dobry?

Węgiel z kopalni Staszic - opinie na forum, kaloryczność, cena, czy jest dobry (1)

Opał jest jednym z bardziej pożądanych surowców w obecnym czasie przez osoby indywidualne oraz przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Węgiel oraz produkty węglopochodne są wykorzystywane bardzo często w naszych domach, ponieważ nasza energetyka cieplna nie została w pełni unowocześniona w rozwiązania fotowoltaiczne. 

Zachęcanie do przechodzenia na piece z podajnikiem, rozwiązania oparte o biomasę były bardzo popularne w ostatnim czasie, jednak obecnie wiele osób nie wie, jak zapewnić sobie ciepło, ponieważ coraz częstsze braki opału martwią każdego. 

Każdy szuka potrzebnych surowców, gdzie tylko może, dlatego sprawdzamy jakie opinie na forach otrzymuje węgiel z kopalni Staszic, jakie opinie wystawiane są ekogroszkowi KWK Staszic. Co możemy znaleźć o kopalni węgla kamiennego Murcki-Staszic, jaka jest kaloryczność węgla Staszic, czy węgiel z kopalni Staszic jest dobry? Jaka jest cena węgla Staszic. 

Sprawdź również – Węgiel orzech z kopalni Marcel – testy, opinie na forum, cena, jak palić?

Kopalnia węgla kamiennego Murcki-Staszic

Jedną z kilku kopalni w naszym kraju jest kopalnia węgla kamiennego Murcki-Staszic. Zlokalizowana na Śląsku kopalnia jest odpowiedzialna za dostarczanie węgla oraz produktów otrzymywanych z węgla do PGG. 

Spółka PGG współpracuje z najlepszymi kopalniami w naszym kraju, ponieważ jakość opału jest bardzo ważna. PGG dostarcza opał do wielu przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. 

Kopalnie węgla kamiennego Murcki-Staszic wydobywanie rozpoczęła w 2010 roku, gdzie do 1 stycznia 2021 roku działała na wewnętrznych zasadach. Od 2021 roku kopalnia węgla kamiennego Murcki-Staszic została przejęta przez PGG. Po przejęciu nazwa kopalni Murcki-Staszic została zmieniona, obecnie to kopalnia węgla kamiennego Staszic-Wujek.

Węgiel z kopalni Staszic – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum odnośnie węgla z kopalni Staszic, czy jest dobry? Każda osoba przed dokonaniem zakupu węgla oraz ekogroszku sprawdza opinie o tych surowcach. Czy produkt jest godny polecenia oraz jakie posiada parametry? Węgiel z kopali Staszic w opinii klientów jest jakościowo dobrym produktem, wartości opałowe są na dobrym poziomie, co możecie spotkać w wielu komentarzach.  

Jakość spalania węgla z kopalni Staszic jest poprawna, ilość niepalnych frakcji nie jest często spotykana, co gwarantuje dobry komfort palenia, ponieważ piec od takiego węgla się nie zapycha. Dodatkowo nie płacicie za bezwartościowe ilości węgla. 

Opinie na forach wspominają także o niskiej zawartości wilgoci w tym surowcu, takie informacje zawsze są podawane przez sprzedawcę, jednak możecie to samodzielnie zauważyć, węgiel o dużej wilgotności nie pali się prawidłowo, dochodzi do dymienia oraz znacznie gorszego płomienia, którzy często przygasa. Jak wskazują opinie na forach, węgiel z kopalni Staszic nie powoduje takich problemów. 

Węgiel Staszic – kaloryczność

Jak sprawa ma się w przypadku kaloryczności węgla pochodzącego z kopalni Staszic? Kaloryczność wydobywanego węgla z kopalni Staszic jest bardzo dobra, wiele osób wspomina o tym w swoich opiniach. Kopalnia zawsze miała jakościowo dobre surowce. 

Kaloryczność paliw stałych jest bardzo ważna, dlatego zawsze jest ściśle kontrolowana. 

Sprawdzając dane podane o węglu z kopalni Staszic, kaloryczność jest zachowana na poziomie 28 MJ/kg. 

Czy węgiel Staszic jest dobry?

Pytania dotyczące parametrów węgla Staszic, są częste, jednak ludzie za każdym razem, przed dokonaniem zakupu sprawdzają takie wartości. Na forum możecie znaleźć sporo opinii świadczących o wysokiej jakości węgla Staszic, spalanie jest bezproblemowe, ilość oddanego ciepłą wysoka. Sugerując się zamieszczonymi opiniami na forach oraz różnego rodzaju portalach internetowych, węgiel Staszic jest dobrym surowcem, godnym polecenia. 

Sprawdź również – Węgiel orzech workowany – testy, opinie klientów na forum, cena za tonę, czy warto?

Ekogroszek KWK Staszic – opinie

Wiele kopalni prowadzi sprzedaż ekogroszku. Produkcja tego surowca w kopalniach jest znacznie prostsza, ponieważ węgiel jest wydobywany w tych miejscach, dlatego ilość surowca może być wykorzystana do tego celu. Kopalnia KWK Staszic jest zespolona z PGG i zajmuje się dostarczaniem ekogroszku. 

Opinie o ekogroszku KWK Staszic są bardzo dobre, produkt jest rozprowadzany przez PGG, co może wskazywać na wysoką jakość, ponieważ spółka nie prowadzi sprzedaży niskiej jakości surowców. 

Ekogroszek KWK Staszic posiada bardzo dobre parametry, wartość opałowa jest na dobrym poziomie, kaloryczność jest wykazywana na 29 MJ/ kg.  Granulacja tego produktu jest zachowana na wartości 5-25 mm. Wilgotność ekogroszku KWK Staszic jest mniejsza niż 10%, takie parametry są potwierdzane przez wiele pozytywnych opinii.

Zawartość popiołu jest na niskim poziomie, maksymalnie występuje w 8%, siarka również nie występuje w dużych ilościach, jej poziom jest od 0,4 do 0,8%.

Te wszystkie dane są potwierdzone opiniami klientów posiadających ekogroszek KWK Staszic, dodatkowo wiele osób dodaje, że spiekalność tego produktu jest zerowa. 

Węgiel Staszic – cena

Cena węgla Staszic jest zależna od tego, jaki rodzaj wybierzecie. Dostępny jest groszek, kostka, orzech oraz groszek 2. W zależności od sortymentu cena węgla będzie różna. Ważne jest także, czy węgiel ma być objęty akcyzą, czy nie, to wszystko składa się na cenę produktu końcowego. 

Ceny węgla Staszic zaczynają się od 1420 złotych za tonę. Maksymalna cena węgla Staszic to 1510,40 złotych.