Tawlina jarzębolistna – uprawa, cięcie, forum, cena

Tawlina jarzębolistna - uprawa, cięcie, forum, cena

Uwielbiamy podróże, poznawać nowe miejsca, kultury, nieznane dla nas krajobrazy wprowadzają nas w stan nieopisanego zachwytu. Zwiedzając dalekie miejsca, często pragniemy przenieść, choć część tego obrazu do naszej codzienności. Nie jest to możliwe, w każdym przypadku, ale niekiedy udaje się nam przywieść poznane przyprawy, produkty, rośliny czy elementy dekoracyjne. 

Tak było w przypadku tawliny jarzębolistnej i dynia hokkaido. Została do nas przywieziona z dalekiego kontynentu, jakim jest Azja. W dzisiejszym artykule przedstawiamy uprawę tawliny jarzębolistnej, cenę, odmianę oraz opinie osób, które mają w swoim ogrodzie tawlinę jarzębolistną. 

Tawlina jarzębolistna

W takim razie, jak wygląda uprawa tawliny jarzębolistnej, jaka jest jej cena, jak wygląda cięcie? Tawlina jarzębolistna naturalnie występuje w północno-wschodniej Azji, skąd szybko zdobyła uznanie w Ameryce Północnej i Europie. Tawlina jarzębolistna nazywana jest Sorbaria. Tawlina jarzębolistna zachwyca swoim wyglądem, jest krzewem z rodziny różowatych i jest dość łatwa w cięciu i uprawie. Atrakcyjnie wygląda przez cały rok, jednak wiosną dosłownie zachwyca. 

Kolor, jaki przybiera tawlina jarzębolistna to pomarańczowo, różowy odcień, który z upływem czasu zmienia się w zielony kolor. Dzięki swoim kolorom tawlina jarzębolistna przyciąga zainteresowanie wielu osób, doskonale komponuje się w ogrodzie z innymi krzewami, dodaje uroku naszym zielonym przestrzenią. Dzięki białym, puchatym kwiatom czaruje wyglądem każdego. Tawlina jarzębolistna wyglądem swoich liści może przypominać jarzębinę, jednak to tylko pozory, bo tawlina jarzębolistna jest krzewem i z jarzębiną nie ma wiele wspólnego. 

Na początku, tawlina jarzębolistna prezentuje się niepozornie, jak mały zielono-różowy krzew. Jednak, przez podziemne odrosty korzeniowe, zaczyna bardzo szybko się rozrastać, tworząc przepiękny, gęsty krzewostan. Tawlina jarzębolistna podczas rozrostu jest trudna do opanowania. Możemy jednak pokierować jej wzrost w kierunku, w jakim to zaplanowaliśmy. 

Tawlina jarzębolistna - uprawa, cięcie, forum, cena

Wystarczy wcześniej wkopać w ziemię bariery korzeniowe. Dzięki temu rozwiązaniu nasze krzewy tawliny jarzębolistnej stworzą fenomenalnie wyglądający krzewostan, pięknie zdobiący nasz ogród. Uprawiając tawlinę jarzębolistną, musimy wiedzieć jak o nią dbać. Zapraszamy do artykułu poniżej. Dodatkowo sprawdzimy, jak przebiega cięcie tawliny jarzębolistnej sem, jaka jest jego cena i sprawdzimy opinie na forum o tej roślinie.

Tawlina jarzębolistna – uprawa

Jakie panują opinie na forum o uprawie tawliny jarzębolistnej? Uprawiając przydomowe ogrody, konieczne jest zapoznanie się z indywidualnymi wymaganiami każdej z roślin, którą uprawiamy w naszym ogrodzie, w tym celu warto zapoznać się z pojawiającymi radami na forum. Uprawa tawliny jarzębolistnej może wydawać się dla nas wyzwaniem, jeżeli jej nie znamy. 

Po przyswojeniu niezbędnych informacji na forum o uprawie tawliny jarzębolistnej przekonamy się, że nie jest to duże wyzwanie. Uprawa tawliny jarzębolistnej jest prosta, ponieważ tawlina jarzębolistna nie jest wymagająca. Tawlina dobrze znosi wysokie oraz niskie temperatury, jest odporna na miejskie zadymienia oraz zapylenia. Jeżeli dosięgnie ją susza, bez problemu sobie z tym poradzi, jednak pamiętajmy, nawet tawlina jarzębolistna potrzebuje po pewnym czasie wody. 

Idealnym miejscem do uprawy tawliny jarzębolistnej to żyzna, wilgotna gleba w nasłonecznionym stanowisku. Tawlina jarzębolistna rzadko pada ofiarą infekcji czy chorób, dlatego nie wymaga nawożenia. Uprawiając tawlinę jarzębolistną, powinniśmy skupić się na regularnym podcinaniu krzewów. Zabieg ten pozwoli na silniejszy wzrost oraz poprawia jej wygląd. Sprawdźmy zatem, jak powinien wyglądać zabieg strzyżenia tawliny jarzębolistnej, na co zwracać uwagę podczas cięcia, poznajmy opinie użytkowników na forum, a następnie przeanalizujemy cenę tej rośliny. 

Tawlina jarzębolistna – cięcie

Jak wygląda zabieg cięcia? Zabieg cięcia tawliny jarzębolistnej nie jest skomplikowany. Przede wszystkim cięcie tawliny jarzębolistnej musimy przeprowadzić zimą, ponieważ roślina szybko rozpoczyna wegetację. W celu poprawienia wyglądu naszej tawliny jarzębolistnej cięcie zaczynamy od starych pędów. 

Tawlina jarzębolistna - uprawa, cięcie, forum, cena

Usuwamy przerośnięte, niesforne gałązki, dając więcej miejsca dla nowych, świeżych pędów. Cięcie tawliny jarzębolistnej dodatkowo poprawia jej siły wzrostowe, więc warto lekko podciąć pędy, które zostaną w nowym sezonie. Będą silniejsze o intensywniejszych kolorach. Cięcie tawliny jarzębolistnej jest nam już znane, ale czy cięcie tawliny jarzębolistnej sem będzie wyglądało inaczej?

Tawlina jarzębolistna sem

Przyglądając się procesowi cięcia tawliny jarzębolistnej sem, pewne kwestie są powtarzalne jak w cięciu tawliny jarzębolistnej. Cięcie tawliny jarzębolistnej sem należy przeprowadzić zimą, przed okresem wegetacyjnym. Cięcie tawliny jarzębolistnej sem jest bardzo ważne. Zgęstniałe pędy będą ograniczały wzrost kwiatów. Proces daje nam oczekiwane efekty, jeżeli jest wykonywany systematycznie. 

Cięcie tawliny jarzębolistnej sem wykonujemy co dwa lata, w ciepłe dni. Nigdy nie róbcie tego podczas przymrozków, wtedy zaszkodzimy naszej roślinie. Podczas cięcia tawliny jarzębolistnej sem usuwamy martwe, uschnięte, uszkodzone oraz przerośnięte pędy. Po tym zabiegu nasza tawlina jarzębolistna sem będzie pełna wigoru, a jej wzrost książkowy. Ciekawe, jakie opinie tawlina jarzębolistna zbiera na forach. 

Tawlina jarzębolistna – forum

Na forach dyskusyjnych tawlina jarzębolistna jest dosyć popularna. Internauci, którzy korzystają z pomocy innych, pytając o tawlinę jarzębolistną na forum, najczęściej pytają o jej uprawę oraz strzyżenie. Oprócz tego tawlina jarzębolistna na forach zbiera wiele komplementów. Ludzie bardzo chwalą tawlinę jarzębolistną na forach, przesyłają sobie wzajemnie zdjęcia swoich krzewów.

Wiedząc już naprawdę dużo o tawlinie jarzębolistnej, sprawdźmy, jaka jest cena tego wspaniałego krzewu. 

Tawlina jarzębolistna – cena

Jaka jest cena tej rośliny? Tawlinę jarzębolistną możemy kupić w sklepach internetowych, sieciach ogrodniczych oraz z lokalnych upraw tawliny jarzębolistnej. Cena tawliny jarzębolistnej jest różna, w zależności od miejsca oraz wielkości drzewka. Ceny tawliny jarzębolistnej w Internecie zaczynają się od 17,99 zł za sadzonkę o wysokości ok. 20 cm, możemy spotkać również oferty tawliny jarzębolistnej w cenie 39,99 zł za sadzonkę o wysokości ok. 40 cm. W szkółkach ogrodniczych cena tawliny jarzębolistnej zaczyna się od 20 zł za sadzonkę. 


Mamy nadzieję, że po naszej prezentacji tawlina jarzębolistna zagości w waszych ogrodach.