Dynia hokkaido – uprawa, wartości odżywcze, gdzie kupić, cena

Dynia hokkaido - uprawa, wartości odżywcze, gdzie kupić, cena

W dzisiejszych czasach stawiamy na zdrowe, naturalne potrawy. Lubimy samodzielnie gotować, jednak nie zawsze mamy na to czas. Na ratunek przychodzą nam ekologiczne kawiarnie, w których możemy zjeść domowy, zdrowy posiłek. Uwielbiamy eksperymentować w kuchni, wykorzystując różne warzywa i owoce do nowoczesnych przepisów. Mamy wiele diet, w których możemy testować nieznane smaki. Dieta może wydawać się nudna, bez urozmaiceń oraz mdła. Nic podobnego. 

Kiedyś wiele warzyw nasze babcie wykorzystywały do sałatek bądź wekowania. Dziś z warzyw możemy piec nawet ciasta. Najpopularniejszymi warzywami, z których możemy piec ciasta to cukinia, buraki, bataty, dynia. Oprócz ciast świetnie przyjęły się zupy krem. Fenomenalnym odkryciem spośród warzyw jest dynia i świetna roślina – arnika górska. Możemy z niej zrobić wiele różnorodnych potraw słodkich, słonych oraz pikantne. 

Dynia w swojej rodzinie ma wiele odmian. My w dzisiejszym artykule pragniemy przybliżyć dynie hokkaido. Podpowiemy, co można z niej zrobić, ile kosztuje, gdzie można kupić dynie hokkaido, a także jak ją uprawiać, jakie ma wartości odżywcze, gdzie znajdziemy przepisy, jaka jest jej cena. 

Dynia hokkaido – wartości odżywcze 

W takim razie, jakie wartości odżywcze posiada dynia hokkaido? Wybierając produkty spożywcze, ogromne znaczenie ma dla nas skład podany na opakowaniu i wartość odżywcza produktu. Zakupy robimy z coraz większą świadomością, odchodzimy od przetworzonych dań. Warzywa coraz częściej goszczą na naszych stołach, a wraz z nimi dynia hokkaido i jej wartości odżywcze. Rozłóżmy zatem dynie hokkaido na kawałki i przekonajmy się jakie wartości odżywcze kryją się w dyni hokkaido.

Dynia hokkaido - uprawa, wartości odżywcze, gdzie kupić, cena

Zacznijmy od miąższu, który zawiera witaminy C, E, A, B3, kwas foliowy, magnez, potas, selen, fosfor. Dodatkowo w skład wartości odżywczych dyni hokkaido wchodzi błonnik, białko oraz bardzo duże stężenie cynku. Dojrzałe i intensywnie pomarańczowe dynie hokkaido zawierają bardzo dużo karotenu, witaminy B1,B3. 

Jakie jeszcze wartości odżywcze posiada dynia hokkaido? Korzystnie wpływa na nasz wzrok, włosy, paznokcie, hamuje proces starzenia komórek. Dynia hokkaido dzięki swoim właściwościom odżywczym może być stosowana w profilaktyce przeciwnowotworowej. Dynia hokkaido, jak widzicie, kryje w sobie wiele cennych wartości odżywczych. Tylko jak ją rozpoznać? Jest kilkadziesiąt odmian dyni i z tego powodu przybliżymy Wam jej wygląd. 

Dynia hokkaido – jak rozpoznać?

Po czym i jak rozpoznać odmianę dyni – hokkaido? Stojąc przed stoiskiem z dyniami czasami ciężko jest nam odróżnić poszczególne gatunki. Odmian dyni jest wiele, mają różne kształty, kolory dlatego zastanawiamy się – jak rozpoznać dynie hokkaido. Dynia najczęściej kojarzy nam się z owalnym kształtem i pomarańczowym kolorem. A jak rozpoznać dynie hokkaido? Nasze pytanie jest słuszne, dynia hokkaido różni się kształtem od typowej, dobrze nam znanej dyni. 

Kształt dyni hokkaido jest nietypowy dla dyni, ponieważ jest to łezka. Dodatkowi dynia hokkaido jest mniejsza. Poza bogatymi wartościami odżywczymi, co ciekawe dynie hokkaido możemy jeść na surowo, nie obierając ze skórki. Miąższ dyni hokkaido rozpoznajemy przez bardzo intensywny pomarańczowy kolor. 

Dynia hokkaido - uprawa, wartości odżywcze, gdzie kupić, cena

Zwykła dynia ma miąższ koloru lekko pomarańczowego czasami nawet odcienie beżu. Sami widzicie, że dynia hokkaido jest wyjątkowa, dlatego jesteśmy ciekawi co możemy przyrządzić z dyni hokkaido, w dalszej części wpisu przedstawimy przepisy na dynie hokkaido.

Sprawdź również – Pomidor – owoc czy warzywo? Do jakiej grupy zalicza się pomidory? Wikipedia

Dynia hokkaido – przepisy 

Gdzie znaleźć przepisy na dynie hokkaido? Dobry obiad? Kto z nas nie lubi zjeść domowego, zdrowego pysznego obiadu? Nie ma takich osób, jednak czasami jesteśmy zmęczeni, ponieważ w przybliżeniu mamy 360 dni w roku i tym samym tyle obiadów do zrobienia. Jednak nie jest to takie skomplikowane. Przedstawiamy Wam przepisy z dyni hokkaido, z której możemy robić wiele różnych potraw. 

Do wyboru mamy zupy, makarony, pieczoną dynie, zapiekanki, kotleciki z dyni hokkaido, gulasze, dodatkowo możemy upiec pyszne, aromatyczne ciasta oraz ciasteczka. Zupy możemy robić na dwa sposoby- zupy krem i tradycyjne zupy na bulionie. Przepis na zapiekaną dynie hokkaido zachęca do przygotowania samym zdjęciem. W internecie jest cała masa cudownych przepisów na potrawy z dyni hokkaido. Skoro znamy już zastosowanie oraz przepisy na dynie hokkaido zobaczmy, gdzie możemy ją kupić, jaka jest jej cena, jak wygląda uprawa i zbiory.. 

Dynia hokkaido – gdzie kupić?

Gdzie kupić dynię hokkaido? Kupując warzywa, wybieramy te najlepsze. Ekologiczne i świeże. Coraz częściej wspieramy lokalne, naturalne gospodarstwa. Chcąc kupić dynie hokkaido do wyboru mamy kilka miejsc. Gdzie kupić? 

Dynia hokkaido - uprawa, wartości odżywcze, gdzie kupić, cena

Pierwsze to oczywiście lokalne bazarki. Drugie miejsce, w którym możemy kupić dynie hokkaido to małe ekologiczne gospodarstwa. Dynia hokkaido jest możliwa do kupienia również w internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Ciekawe ile ta wspaniała dynia hokkaido kosztuje. Zapraszamy artykułu poniżej.

Dynia hokkaido – jaka cena?

W takim razie, jaka jest cena dyni hokkaido? W zależności od źródła cena dyni hokkaido podawana jest za kilogram lub sztukę. W pierwszej możliwości ceny zaczynają się od 6,99 zł/ kg do 20 zł/ kg. Jeżeli chcemy kupić dynie hokkaido musimy liczyć się z kosztem od 60 zł do nawet 100 zł. Zapoznajmy się teraz z uprawą dyni hokkaido. 

Dynia hokkaido – uprawa

Jak wygląda uprawa tej rośliny? Dynia hokkaido pochodzi z Japonii. Uprawa dyni hokkaido jest dosyć prosta. Przez fakt, iż jest ciepłolubna, miejsce uprawy dyni hokkaido powinno być ciepłe, nasłonecznione i osłonięte od wiatru. Gleba pod uprawę dyni powinna być żyzna, próchnicza o obojętnym pH. Ważne przy uprawie dyni hokkaido jest regularne podlewanie oraz nawożenie. A kiedy przychodzi czas do zbiorów dyni hokkaido?

Dynia hokkaido – zbiory 

Na zbiory dyni hokkaido nie musimy długo czekać. Kwitnie i owocuje, jako jedna z pierwszych. Pierwsze zbiory dyni hokkaido możemy zacząć pod koniec sierpnia. Idealny moment na zbiór dyni hokkaido poznamy po jej skórce. Musi być głęboko pomarańczowa, a nawet czerwona.

Dynia hokkaido kryje w sobie wiele bezkonkurencyjnych właściwości.