Styropian pod wylewkę – jaka powinna być twardość i grubość? Sprawdź na co uważać

Styropian pod wylewkę - jaka powinna być twardość i grubość Sprawdź na co uważać (1)

Początkowe prace budowlane w domu mają ogromny wpływ na późniejszy komfort z użytkowania budynku. Dobór materiałów oraz technika pracy to klucz do oddania inwestycji, która nie będzie przynosiła zmartwień. 

Ocieplenie ścian oraz termoizolacje gruntu należy przeprowadzić zgodnie z przyjętymi zasadami, oraz używając jakościowych produktów, od tego będzie zależało, czy dom będzie utrzymywał ciepło. Najpopularniejszym oraz jednym z lepszym materiałów stosowanych do ociepleń jest styropian, to tworzywo wykazuje najlepsze właściwości ochronne naszego domu, jednak musicie wiedzieć, jaki styropian wybrać, ponieważ na rynku jest dostępnych wiele rodzai, a nie każdy będzie się nadawał do tego zadania. 

Postanowiliśmy rozwinąć wątek poprawnego zabezpieczenia izolacyjnego i w poniższym artykule przedstawiamy, jaki styropian na podłogę pod wylewkę wybrać, natomiast doradzimy również jaki styropian wybrać pod wylewkę do garażu, a jaki styropian pod wylewkę z ogrzewaniem podłogowym. Zamieszczamy dodatkowo informację, jaką twardość powinien mieć styropian pod ogrzewanie podłogowe. Podpowiadamy, jaki gruby styropian po wylewkę. Na koniec odpowiadamy na często zadawane pytanie, jaki styropian na podłogę EPS 80 czy 100. 

Jaki styropian na podłogę pod wylewkę?

Ocieplenie domu oraz zapewnienie prawidłowych systemów izolacyjnych, oraz termicznym podczas budowy jest najważniejszym czynnikiem, ponieważ, kiedy stan surowy zostanie zamknięty, nie będziecie mogli już zmienić zastosowanych materiałów bez zniszczenia wykonanych prac. Takie działanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego dobrze jest sprawdzić wcześniej, jaki styropian na podłogę pod wylewkę wybrać Dobrze dobrane materiały w przyszłości wpływają na komfort podczas użytkowania budynku. 

Na forum budowlanym możecie znaleźć wiele pytań dotyczących właściwego doboru materiałów, które będziecie stosować do wykończenia domu. Wypowiedzi są pisane przez osoby, które mają już za sobą pierwsze prace i na własnym doświadczeniu mogą podpowiedzieć, co się sprawdza, a czego unikać. 

W kwestii wyboru styropianu pod wylewkę zawsze pamiętajcie, że na rynku jest dostępnych kilka rodzai tego surowca, jednak nie każdy będzie się sprawdzał jako dobry izolator. Styropian pod wylewką pełni funkcję ochronną, dlatego tak ważne jest, aby był jakościowo dobry. 

Polistyren ekspandowany, czyli styropian EPS będzie najlepszym wyborem pod wylewkę, ponieważ jego twardość, współczynnik przewodzenia ciepła oraz absorpcja jest na wysokim poziomie. 

Sprawdź również – Ile waży kubik betonu – półsuchego, suchego, B20, B25, 1 m3 ile to kg?

Jaki styropian pod wylewkę do garażu?

W takim razie, jaki styropian pod wylewkę do garażu zastosować? W garażu należy zastosować trwalsze materiały, ponieważ wylewka będzie narażona na większe naciski. W tym pomieszczeniu zawsze stoją regały z dużym obciążeniem oraz wjeżdżamy do garażu samochodem. Podłoga musi być dobrze wykonana, aby nie pękała pod naciskiem samochodu i dużych ciężarów. 

Sprawdzając, jaki styropian pod wylewkę do garażu wybrać, zawsze otrzymacie tę samą odpowiedź. Styropian pod wylewkę w garażu musi być bardzo twardy i odporny na naprężenia ściskające, które mogą doprowadzić do odkształcenia się nawierzchni. 

Najlepszym wyborem styropianu pod wylewkę do garażu będzie materiał o współczynniku EPS 200-034. Ten styropian jest najtwardszym dostępnym na rynku produktem, który idealnie się sprawdza w pomieszczeniach narażonych na obciążenia do 6 t/ m².

Jaki styropian pod wylewkę z ogrzewaniem podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe wymaga zastosowania zupełnie innych materiałów, ponieważ pod wylewką znajdują się maty grzewcze, które muszą mieć miejsce do prawidłowego funkcjonowania oraz muszą być połączone z materiałami, które nie będą wpływały niekorzystnie na ich działanie.

Odpowiadając na nurtujące pytanie, jaki styropian pod wylewkę z ogrzewaniem podłogowym zdradzamy, że ten materiał musi mieć najniższym dostępny współczynnik przewodzenia ciepła. Ochrona przed działaniem wody oraz wilgoci koniecznie musi być ujęta w takim styropianie. 

Sprawdź również – Żywica epoksydowa na balkon – testy, opinie ekspertów na forum, cena, jaka najlepsza?

Jaka twardość styropianu pod ogrzewanie podłogowe?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, twardość styropianu pod wylewkę ma ogromne znaczenie w późniejszym użytkowaniu podłogi. Specjalnie dla osób zainteresowanych twardością styropianu pod ogrzewanie podłogowe, pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Najlepszym styropianem pod wylewkę z ogrzewaniem podłogowym będzie styropian o twardości EPS równej 100. 

Jaki gruby styropian pod wylewkę?

W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, grubość styropianu pod wylewkę będzie inna. Takie parametry są indywidualnie przyjmowane do poszczególnych projektów domów. 

Ogólnie przyjęta zasada mówi, że grubość styropianu powinna być od 10 do 20 cm.

Tylko jaki gruby styropian pod wylewkę? Tutaj możecie zastosować sprawdzoną metodę, do wszystkich wylewek w domu, gdzie nie ma ogrzewania podłogowego, grubość styropianu będzie wynosiła 10 cm, podczas ogrzewania podłogowego grubość styropianu to 20 cm. 

Jaki styropian na podłogę – EPS 80 czy 100?

Jaki styropian na podłogę wybrać, EPS 80 czy 100? Tutaj musicie sprawdzić wymagania projektowe, ponieważ styropian EPS 80 jest produktem znoszącym obciążenie do 2,4 tony, z kolei EPS 100 będzie wytrzymywał do 3 ton. 

Styropian mający wskaźnik EPS 100 lepiej się sprawdza w pomieszczeniach, które są częściej użytkowane, ponieważ jest to twardszy materiał. Styropian z EPS 80 możecie stosować w pralni oraz suszarni lub pokojach gościnnych.