Ranking falowników i inwerterów fotowoltaicznych – opinie, forum

Ranking falowników i inwerterów fotowoltaicznych - opinie, forum (4)

Fotowoltaika jest coraz popularniejszym rozwiązaniem na bycie niezależnym i na produkcję własnego prądu. Oczywiście wiąże się to z pewną jednorazową inwestycją zamontowania paneli fotowoltaicznych oraz stacji kumulowania prądu. Fotowoltaikę montuję się najczęściej na dachach, jednak jeżeli nie mamy takiej możliwości przez osadzone już okna na dachu, nie musimy się tym martwić. Panele możemy montować na ziemi lub płocie, rozwiązań jest kilka. Jednak ze względu na rosnące zapotrzebowanie, branża fotowoltaiczna rozkwita, a co za tym idzie pojawiają się problemy z wyborem odpowiedniego producenta falowników i inwerterów do fotowoltaiki.

Sprawdź również – Farby Luxens opinie klientów

Sam montaż paneli do fotowoltaiki nie jest zbytnio skomplikowany, ale wymaga odpowiedniej wiedzy. Firmy zajmujące się montażem paneli fotowoltaicznych są w stanie w ciągu jednego dnia wykonać całą instalację fotowoltaiczną. Po naszej stronie jest załatwienie wszystkich formalności z dostawcą prądu oraz odpowiednie przerobienie naszej obecnej instalacji elektrycznej lub przygotowanie nowej, jeżeli budujemy dom od podstaw. Ułatwiając Wam zadanie, przygotowaliśmy ranking falowników fotowoltaicznych.

Każdy pewnie się domyśla, że fotowoltaika działa na trochę innych zasadach niż tradycyjna instalacja. Potrzebujemy zamontować specjalny ochronnik przepięć dedykowany do fotowoltaiki, sterowniki oraz falownik do fotowoltaiki, zwany inwerterem. 

Te elementy w przypadku standardowej instalacji elektrycznej są inne i co ważne tańsze. Dlatego uważajcie, jeżeli chcecie kupować aparaturę elektryczną samodzielnie, aby nie skusić się na niższą cenę, może się okazać, że zakupione przez nas elementy nie będą się nadawały do fotowoltaiki

W związku z tym w dzisiejszym artykule opisujemy dla Was falowniki do fotowoltaiki. Sprawdzamy na podstawie forum, jaki falownik do fotowoltaiki zamontować, przedstawiamy ranking falowników fotowoltaicznych. Opisujemy, jaki inwerter do fotowoltaiki wybrać.

Ranking falowników fotowoltaicznych 

W takim razie, jakich producentów znajdziemy w przygotowanym rankingu falowników fotowoltaicznych? Decydując się na zamontowanie fotowoltaiki, bardzo ważne jest to, abyśmy zorientowali się, jakie elementy powinny się znajdować w naszej instalacji. Na rynku jest wiele podzespołów do elektroniki fotowoltaicznej, jednak nie wszystkie posiadają pełne badania, co w konsekwencji rzutuje na nasze bezpieczeństwo, w związku z tym warto zaczerpnąć wiedzy z forum, przeglądając to m.in. jakie pojawiają się opinie. Jeżeli zamontowany falownik fotowoltaiczny lub ogranicznik przepięć, który nie będzie spełniał wymaganych norm, podczas spięcia czy burzy może dojść do tragedii. Chcą Wam pomóc, sprawdzamy ranking falowników fotowoltaicznych. 

W dzisiejszym świecie internetu bardzo popularne stały się fora dyskusyjne oraz rankingi oceniające poszczególne przedmioty. Tak samo jest w przypadku inwerterów do fotowoltaiki, W sieci możemy znaleźć rankingi falowników do fotowoltaiki, które ułatwiają nam wybór odpowiedniego produktu. 

Falownik do fotowoltaiki znany również pod nazwą inwerter fotowoltaiczny ma za zadanie zmianę napięcia prądu ze stałego na zmienny. Prąd stały jest produkowany w panelach fotowoltaicznych, a my w domach potrzebujemy prąd zmienny. Za dostawę prądu AC odpowiedzialny jest inwerter. Dlatego tak ważne jest, aby nasz falownik był najwyższej jakości. 

Poniżej przedstawiamy ranking falowników fotowoltaicznych, na podstawie zebranych opinii na forum:

  1. Inwerter FoxEs, który utrzymuje się na wysokim miejscu. Jego jakość jest wysokiej klasy, Falownik FoxEs posiada wszystkie wymagane badania, co daje nam pewność, że w naszym domu nic złego się nie stanie. 
  2. Falownik Huawei, który króluje w rankingach falowników do fotowoltaiki. Nikogo to nie dziwi, ponieważ inwertery Huawei używane są już od trzydziestu lat. Swoją niezawodnością zyskały wielu zadowolonych odbiorców. Huawei daje na swoje inwertery 10 lat gwarancji. 
  3. Falownik Sofar Solar jest w gronie największych falowników chińskiej produkcji. W swojej ofercie Sofar Solar posiada falowniki dostosowane do każdego klienta. Pod małe instalacje fotowoltaiczne, jak również pod te duże, stosowane w dużych obiektach. Co ciekawe producent dostarcza również falowniki hybrydowe. 
  4. Inwerter Fronius produkcji austriackiej. Producent działa na rynku od 77 lat, co pokazuje, że produkty w tym także falowniki fotowoltaiczne są produkowane zgodnie z normami. Falownikom produkcji Fronius nie przeszkadzają ciężkie warunki pracy, działają bezustannie bez awarii. Warto wspomnieć o nagrodzie TOP PERFORMER, którą otrzymały falowniki producenta w 2019 roku. Świadczy to o fantastycznej jakości.
  5. SolarEdge to inwertery produkcji izraelskiej. Sprawność produkowanych przez SolarEdge inwerterów jest na poziomie 99%. Gwarancja jest wydawana na 12 lat, ale możemy ją odpłatnie wydłużyć do 25 lat.  

Ranking inwerterów fotowoltaicznych nie jest długi, jednak zawiera inwertery najlepszej jakości, które znajdziemy na naszym rynku. 

Sprawdźmy jeszcze jaki falownik do fotowoltaiki warto wybrać, kierując się zadaniem użytkowników forów dyskusyjnych. 

Jaki falownik i inwerter do fotowoltaiki – forum

Zatem, jaki falownik do fotowoltaiki wybrać? Na forach internetowych pojawia się wiele wpisów na temat falowników do fotowoltaiki. Opinie z takich miejsc jak forum, daje nam gwarancję zakupu godnego polecenia falownika fotowoltaicznego. Kiedy pojawia się pytanie, jaki falownik (inwerter) do fotowoltaiki wybrać, na forum zaczyna się dyskusja. Inwertery polecane na forach to głównie Huawei, o którym już pisaliśmy wyżej oraz Fronius, który został również opisany. Zyskują one dość pochlebne opinie na wielu forach . 

Klienci opisują działania wymienionych wyżej falowników jako niezawodne, jakościowo fantastyczne, proste w podłączeniu, nie powodują żadnych zakłóceń. 

Jeżeli zastanawiamy się jaki inwerter do fotowoltaiki zastosować w naszej instalacji fotowoltaicznej warto poczytać forum. W tym miejscu otrzymamy wszystkie niezbędne informacje, jaki falownik do fotowoltaiki wybrać. Jak widzicie, instalacja fotowoltaiczna może się wydawać skomplikowana, jednak kiedy zgłębimy temat, poczytamy, zapytamy na forum, jaki falownik do fotowoltaiki wybrać, wszystko staje się jasne.