Fotowoltaika negatywne opinie klientów – jakie są wady fotowoltaiki?

Fotowoltaika negatywne opinie - jakie są wady fotowoltaiki

Nowoczesne rozwiązania na początku budzą wiele obaw. Jeżeli nie znamy jakiegoś rozwiązania, naturalnie lekko od niego stronimy. Musi upłynąć jakiś czas, aby nowalijki weszły w życie. Tak było z fotowoltaiką, która początkowo nie była tak popularna oraz chętnie wybierana. Ludzie szukali w niej wad. 

Sprawdź również – Hewalex fotowoltaika opinie klientów.

Fotowoltaika po pewnym czasie została zaproszona praktycznie do każdego domu, z pewnością do nowo budowanych domów oraz mieszkań, gdzie panele fotowoltaiczne są montowane na dachach budynków. 

Rosnąca popularność fotowoltaiki sprawiała, że różne firmy zaczęły się tym zajmować. Nie zawsze były do tego zadania odpowiednio przeszkolone, przez co wykonanie oraz późniejsze działanie paneli słonecznych mogą nie spełniać oczekiwań klientów. Z tego powodu powstały negatywne komentarze o fotowoltaice. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości na temat fotowoltaiki, w dzisiejszym artykule sprawdzamy negatywne opinie o fotowoltaice na forum, Jakie są wady fotowoltaiki. Postaramy się sprawdzić, czy fotowoltaika upada, dlaczego pojawiają się wpisy, że fotowoltaika się nie opłaca. Dodatkowo zmieścimy opinie za i przeciw fotowoltaice. 

Fotowoltaika opinie negatywne na forum

W takim razie, jakie pojawiają się negatywne opinie na forum odnośnie fotowoltaiki? Fotowoltaika w swoim czasie została okrzyknięta wspaniałym wynalazkiem oraz znakomitą oszczędnością na prądzie. Rachunki za prąd są znacznie zmniejszone, jeżeli macie w domu zamontowaną instalację fotowoltaiczną. 

Niestety od jakiegoś czasu zaczynają się pojawiać negatywne opinie o fotowoltaice na forach. Dla wielu osób takie wpisy są ogromnym zaskoczeniem, ponieważ instalacja fotowoltaiczna przynosi wiele korzyści.

Negatywne opinie o fotowoltaice na forum pojawiają się przez montowanie paneli słonecznych przez niewykwalifikowane firmy. Mogą wtedy występować awarie urządzeń i o tym właśnie mówią negatywne opinie na forum o fotowoltaice. Jeżeli w instalacji zostanie zamontowany sterownik, falownik czy ogranicznik słabej jakości do takich sytuacji może dojść. 

Dobre urządzenia do instalacji fotowoltaicznej nie należą do najtańszych i możecie paść ofiarą nieuczciwego instalatora, który weźmie pieniądze za drogie urządzenie, a zamontuje coś tańszego niewiadomego pochodzenia. 

Następne negatywne opinie o fotowoltaice na forum dotyczą tak naprawdę dostawcy prądu, który potrafi zaniżać dopuszczalną moc urządzeń. 

Jakie są wady fotowoltaiki?

Fotowoltaika jest wspaniałym rozwiązaniem, jednak posiada także swoje wady. Niestety nie wszystko możemy przewidzieć oraz zaplanować tak, aby współgrało ze sobą, niekiedy otaczające nas warunki na to nie pozwalają. 

Wady fotowoltaiki dotyczą głównie zamontowania paneli słonecznych. Nie zawsze znajdziemy wystarczająco dużo przestrzeni, aby zainstalować wymaganą ilość ogniw. Wtedy niestety, ale montaż paneli fotowoltaicznych należy odłożyć. Miejsce, jakie zajmuje fotowoltaika, jest zaliczane przez klientów do wad

Kolejną wadą fotowoltaiki jest jej technologia, a szczegółowo mówiąc zależność od promieni słonecznych. Jeżeli w miejscu naszego zamieszkania przeważa cień, zamontowanie fotowoltaiki będzie niepotrzebnym kosztem, ponieważ i tak będziecie potrzebowali uzupełnienia tradycyjną instalacją fotowoltaiczną. 

To, jakie są wady fotowoltaiki, w dużej części zależy od wykonania oraz od urządzeń, jakie zostały dobrane do instalacji. Każdy klient może wymienić inne wady. 

Czy fotowoltaika upada?

Pojawiły się pogłoski, że fotowoltaika może upadać. Takie słowa są wypowiadane przez ekspertów, którzy śledzą rynek. Po wprowadzeniu nowej ustawy przez rząd, która jasno świadczyła na niekorzyść klientów, pojawiło się wiele pytań, czy fotowoltaika upada?

Przed wprowadzeniem ustawy zasada korzystania z fotowoltaiki była prosta. Prąd kumulowany w dzień każdy właściciel mógł gromadzić wytworzony prąd w swoim banku energii. Podczas mniej słonecznych dni odbiór tej energii był darmowy bądź za symboliczną kwotę naliczoną przez energetykę, jeżeli była ona oddawana. 

Teraz prąd, który jest gromadzony, należy oddawać do energetyki, a za odbiór są naliczane znacznie większe koszty. Spowodowało to, że wiele osób zaczęło spekulować, czy fotowoltaika upadnie

Dlaczego fotowoltaika się nie opłaca?

Poprzez zmianę ustawy o wytwarzaniu oraz oddawaniu energii elektrycznej krążą teorię, że fotowoltaika się nie opłaca. Oczywiście po części jest to prawda, ponieważ wytwarzając samodzielnie prąd, który później należy odkupić po wysokiej cenie działa na niekorzyść posiadacza paneli. Dlatego fotowoltaika się nie będzie opłacała, ponieważ zainwestujecie w panele, a i tak będziecie ponosić koszty pozyskania energii z nadwyżek. 

To, czy fotowoltaika się opłaca, zależy od sposobu zamontowania paneli. Osoby instalujące fotowoltaikę stosują tak zaplanowane ogniwa, że wytworzony prąd spokojnie wystarcza na zaspokojenie potrzeb gospodarstw domowych na cały rok bez konieczności oddawania jej do energetyki. W taki sposób, jeżeli obniży się moc paneli, prąd wykorzystamy w całości, a zapas, który jest gromadzony pod ogniwami paneli, którego nie można oddawać, wystarczy nam na bezsłoneczne dni. W taki sposób komentarze, że fotowoltaika się nie opłaca, są obalane. 

Fotowoltaika opinie za i przeciw 

Jakie są opinie za i przeciw fotowoltaiki? Opinie o fotowoltaice są różne. Jedne opinie o fotowoltaice są za drugie przeciw. To jak będziecie podchodzili do paneli słonecznych, zależy od waszych warunków oraz potrzeb. 

Opinie o fotowoltaice za mówią o niezależności od energetyki, oszczędności oraz o ekologii, ponieważ prąd jest pozyskany z natury. 
Jednak opinie przeciw mówią o wysokim koszcie związanym z zamontowaniem paneli, możliwych problemach podczas pochmurnych dni, oraz nie zawsze uczciwych instalatorach.