Kosa spalinowa Stihl FS 240 – opinie, testy, jaka cena?

Kosa spalinowa Stihl FS 240 – opinie, testy, jaka cena (2)

Kosy spalinowe to niezwykle przydatne urządzenia ogrodnicze, dzięki który można usunąć chwasty, czy wysoką trawę z trudno dostępnych miejsc. Z pewnością trafiłeś tutaj, ponieważ zastanawiasz się nad tym, jaką podkaszarkę kupić do swojego ogrodu. Obecnie na rynku pojawia się niezliczona ilość producentów, którzy oferują dobrej jakości kosy spalinowe, jednak do jednych z czołowych liderów tego rynku jest marka Stihl.

Sprawdź również – Erbauer opinie

To właśnie marka Stihl posiada w swojej ofercie jedne z najpopularniejszych i niezawodnych kos spalinowych, które posiadają nie tylko nowoczesne silniki, ale i również należą one do ekonomicznych urządzeń. Wyróżnia się wiele wersji podkaszarek, jednak my dzisiaj weźmiemy po lupę model Stihl FS 240. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum o tym urządzeniu, a następnie FS 240 poddamy go wnikliwym testom. Na sam koniec porównamy dostępne oferty i sprawdzimy, jaka jest ich cena.

Podkaszarka Stihl FS 240 – opinie i testy

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o podkaszarce Stihl FS 240, co wskazują testy i recenzje, które pojawiają się na forum? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że Stihl to marka, która od wielu lat specjalizuje się w zaopatrywaniu ogrodników w najlepszej jakości urządzenia. Stihl FS 240 zyskuje ostatnimi czasy pozytywne opinie na forum, z kolei negatywne opinie najczęściej nawiązują do dość wysokiej ceny. Co jeszcze mówią opinie o Stihl FS 240?

Kosa spalinowa marki Stihl FS 240 wg wielu recenzji i opinii, które najczęściej są wystawiane przez specjalistów, nawiązują w szczególności do niezawodności tej wykaszarki. Kosa ta radzi sobie z niezwykle trudnymi zadaniami w terenie. W tym przypadku opinie w pełni się zgadzają z pojawiającymi się recenzjami, dlatego że kosa Stihl FS 240 posiada innowacyjny silnik dwusuwowy 2-MIX, który nie tylko jest wydajny, ale i również ekonomiczny. W związku z tym na pełnym baku niekiedy można wykonać zdecydowanie więcej pracy, niż w przypadku podkaszarek innych marek.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie dane techniczne posiada Stihl FS 240 to spieszymy z odpowiedzią. W pierwszej kolejności zaczniemy od pojemności skokowej silnika, do którego najczęściej odnoszą się opinie na forum. Kolejnym parametrem jest moc silnika, która wynosi 1.7kW, natomiast waga całkowita wykaszarki Stihl FS 240 wynosi niespełna 7kg! Co czyni ją lekką i dość precyzyjną maszyną. Co jeszcze warto wiedzieć nt. podkaszarki Stihl FS 240?

Wykaszarka Stihl FS 240 – opinie na forum

Co wskazują inne opinie na forum o kosie spalinowej marki Stihl FS 240, jaka jest jej cena na rynku? Przede wszystkim na ostateczną ocenę, która ma wpływ na większość opinii, które pojawiają się na forum, to silnik i głowa. Dodatkowo Stihl FS 240 charakteryzuje się dość ciekawym rozwiązaniem, które polega na specjalnym trybie pracy, który nosi swoją nazwę „praca na zimno”. O co tu chodzi? Wg panujących opinii na forach internetowych funkcja „pracy na zimno” w kosie spalinowej Stihl FS 240 polega na zapobieganiu niepożądanym efektom działania, jeżeli chodzi o niską temperaturę.

Można się w ten sposób odnieść do tego, że marka Stihl wykonuje swoje urządzenia z niezwykłą starannością i dbałością o każdy najmniejszy detal, tak jest w przypadku Stihl FS 240. Kolejną ciekawostką nt. tej podkaszarki jest to, że posiada on monitorowanie poziomu paliwa, co w znacznym stopniu ułatwia pełną kontrolę baku. W dalszej części wpisu sprawdzimy cenę Stihl FS 240.

Kosa Stihl FS 240 – jaka cena?

W takim razie, jaka jest cena kosy spalinowej Stihl FS 240? Warto mieć na uwadze to, że marka Stihl oferuje swoim klientom najlepszej jakości sprzęt i urządzenia, w związku z tym trzeba pamiętać o tym, że urządzenia te nie należą do tanich. Jak jest w przypadku kosy Stihl FS 240, który cieszy się niezwykle dobrymi opiniami, jaka jest jego cena?

Przeglądając pojawiające się oferty w Internecie cena kosy Stihl FS 240 waha się w okolicach 2 499- 2 999 złotych za egzemplarz. Cena jest głównie zależna od miejsca, wielkości zestawu. Mimo wszystko kosa Stihl FS 240 warta jest swojej i ceny z pewnością zwróci się każdemu właścicielowi.