Piła STIHL MS 181 – schemat budowy, opinie klientów, jaka cena?

Piła STIHL MS 181 - schemat budowy, opinie klientów, jaka cena

STIHL to marka, która wg opinii na forum, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i trwałością urządzeń i narzędzi, dlatego trudno w jakikolwiek sposób znaleźć osoby, które są niezadowolone z użytkowania narzędzi tej marki. 

Przedsiębiorstwo STIHL już od ponad wieku zajmuje się wytwarzaniem najlepszej klasy pił spalinowych, które są znane profesjonalistom na całym świecie, tym samym taka renoma daje marce znaczącą przewagę nad pozostałą konkurencją. W przypadku takich urządzeń specjalistycznych, jak STIHL FS 120, czy STIHL MS 181, cena tutaj nie ma znaczenia, każdy wie o tym, że taki sprzęt będzie doskonale spisywał się przez wiele lat.

Przedsiębiorstwo STIHL szczyci się tym, że wdrożył w pile spalinowej STIHL MS 181 nowatorski silnik serii TWO-MIX, który charakteryzuje się niezwykle wysoką wydajnością oraz tym, że praca w wykorzystaniu tej piły spalinowej, dzięki systemowi filtrów powietrza, jest niezwykle cicha. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum o pile spalinowej STIHL MS 181, gdzie można znaleźć schemat budowy tej piły, a następnie sprawdzimy, jaka jest jego cena.

Piła spalinowa STIHL MS 181 – opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie użytkowników na forum o pile spalinowej STIHL MS 181, gdzie możemy znaleźć schemat budowy tego urządzenia, i jaka jest jego cena? Przede wszystkim na wstępie warto podkreślić to, że z mocniejszych zalet tego urządzenia jest wyposażenie go, pomimo znacząco niższej ceny, w te same funkcjonalne i innowacyjne funkcje, co droższe modele pił spalinowych. 

W taki sposób piła spalinowa STIHL MS 181 jest dostępna za ponad 1 100 złotych. Za taką cenę otrzymujemy wyjątkowy model STIHL MS 181, który zyskuje dość przychylne opinie, a na forum pojawia się wiele wpisów na jego temat. Takie wpisy najczęściej nawiązują do tego, że piła spalinowa STIHL MS 181 jest naprawdę uniwersalnym urządzeniem, charakteryzuje go nowoczesny wygląd i oszczędny silnik. 

Piła STIHL MS 181 - schemat budowy, opinie klientów, jaka cena

Do najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, a zarazem najbardziej praktycznych opcji użytkownicy wymieniają to, że piła spalinowa STIHL MS 181 posiada boczny napinacz, dzięki któremu operator pilarki nie jest narażony na bezpośredni kontakt z ostrą powierzchnią tnącą. To wszystko sprowadza się do tego, że pilarka spalinowa STIHL MS 181 ogranicza wypadki do kompletnego minimum, dlatego dość często w sieci, na forum, pojawiają się opinie o tym, że ten model charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, w trakcie wykonywania pracy.

Właściciele tej pilarki spalinowej chwalą również to, że STIHL MS 181 posiada zastosowany nowatorski korek do zbiorników oleju oraz paliwa, korek został wyposażony w otwierane i zamykane rozwiązania, bez użycia większej siły, czy innych narzędzi. Taka sytuacja jest często spotykaną praktyką w przypadku tańszych alternatyw pił spalinowych. Jaka jest cena zestawu pił spalinowej STIHL MS 181, i gdzie można znaleźć schemat budowy tego modelu?

Oczywiście w trakcie nabywania urządzeń i narzędzi renomowanych marek, tj. STIHL, czy Husqvarna, należy pamiętać o tym, że cena, która niekiedy jest niezwykle wysoka obejmuje nie tylko wysoką jakość wykonania i parametry techniczne, ale i również producent zapewnia solidną oraz długotrwałą gwarancję. Oczywiście wg panujących opinii klientów, bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, w których takie urządzenia, jak piła spalinowa STIHL MS 181 jest oddawana na gwarancję. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby sprzęt stale konserwować i systematycznie uzupełniać niezbędne płyny. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak wygląda schemat budowy tej piły, i jaka jest cena gotowego zestawu modelu STIHL MS 181.

STIHL MS 181 – schemat budowy

W takim razie, gdzie znajduje się schemat budowy STIHL MS 181? Na ostateczną cenę modelu STIHL MS 181 wpływ mają w głównej mierze parametry techniczne i wysoka wydajność. Warto zwrócić uwagę na silnik TWO-MIX o mocy 1,6 kW i 2,1 KM, który zyskuje dość przychylne opinie. Na poniższym zdjęciu umieściliśmy schemat budowy STIHL MS 181.

Piła STIHL MS 181 – schemat budowy, opinie klientów, jaka cena
Schemat budowy piły spalinowej STIHL MS 181 pochodzący z oficjalnej instrukcji obsługi tego urządzenia.

Poza schematem budowy tego modelu, warto wymienić to, że pojemność skokowa w tym przypadku wynosi niespełna 32 cm3. Z kolei wdrożona prowadnica w modelu STIHL MS 181 powinna być nie dłuższa, niż 35 cm. Sama piła spalinowa jest niezwykle lekka – sama, bez wszystkich dodatków, waży zaledwie ponad 4 kg. Do największych wad modelu STIHL MS 181 zalicza się jego wysoki poziom hałasu podczas wykonywania pracy. 

W sieci pojawia się wiele opinii użytkowników, którzy wskazują to, że piła spalinowa z pewnością poradzi sobie z usunięcie drzew, czy krzewów, które osiągają średnicę do trzydziestu centymetrów. Model STIHL MS 181 z pewnością dobrze sprawdzi się w drobnych pracach przydomowych m.in. do przygotowania drewna opałowego na zimę. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jaka jest dokładna cena zakupu całego zestawu.

STIHL MS 181 – cena zestawu

Na co ma wpływ cena zestawu STIHL MS 181? Do głównych elementów dodatkowego wyposażenia modelu STIHL MS 181 zalicza się innowacyjny laser, który posiada funkcję 2w1. Taki laser wskazuje miejsce, w którym opadnie ścięte drzewo. To niezwykle ciekawe, a zarazem niewielkie urządzenie, przyczyni się również do równego przycinania materiału, dlatego taka funkcja zyskuje wiele przychylnych opinii. Jaka jest cena takiego zestawu? Przechodząc na oficjalną stronę sklepu STIHL, za taki laser należy zapłacić około 380 złotych. Na wielu aukcjach internetowych, cena zestawu piły spalinowej STIHL MS 181, w którym znajduje się futerał, oraz inne specjalne dodatki oscyluje się w okolicach 1600 złotych.