Kosa spalinowa STIHL FS 120 – testy i opinie klientów, cena

Kosa spalinowa STIHL FS120 - testy i opinie klientów, cena

Jeżeli zależy nam na tym, aby w pełni profesjonalnie zadbać i pielęgnować nasz ogród, niezbędne w tym celu będą nie tylko takie narzędzia i urządzenia ogrodnicze, jak kosiarka, czy pilarka, ale również kosa spalinowa, dzięki której dotrzemy i oczyścimy z chwastów najtrudniejsze i trudno dostępne elementy rabat. Chociaż na rynku pojawia się niezwykle dużo tanich podkaszarek, zalecamy mimo wszystko wciąż nabywać sprzęt, który pochodzi z wyższej półki i charakteryzuje się zdecydowanie wysoką jakością, i pochodzą od sprawdzonych firm. Do takich marek z pewnością zaliczyć można sprzęt ogrodniczy Stihl czy Husqvarna, które istnieją na rynku już od wielu lat. Bogate doświadczenie, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań i wciąż udoskonalane technologie, przystępne ceny – cóż można chcieć więcej od takich urządzeń?

W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę jeden z najpopularniejszych kos spalinowych – model STIHLFS 120. Poddamy wnikliwym testom ten sprzęt, a następnie sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum użytkowników i sprawdzimy, jaka jest cena tego urządzenia.

Kosa spalinowa STIHL FS 120 – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o kosie spalinowej marki STIHL FS 120, i jaka jest jego cena? Analizując dostępne opinie na forum, wielu użytkowników w pewnym sensie obawia się używania kosy spalinowej FS 120 – chodzi tutaj o to, że pojawiające się opinie niektórych klientów wręcz budzą skrajne emocje, dlaczego? Przede wszystkim chodzi tutaj o to, że takie wpisy są niezgodne z prawdą, w rezultacie okazuje się, że niebezpieczeństwo sprowadzają na siebie sami klienci, którzy użytkują kosę spalinową STIHL FS 120 niezgodnie z jego przeznaczeniem. 

Mimo wszystko większość opinii na forum o STHIL FS 120 są przeważnie pozytywne wręcz celujące, a to wszystko dzięki parametrom technicznym silnika, który posiada ta kosa spalinowa, przystępna cena, w ten sposób zyskuje dość przychylne opinie. Warto wspomnieć to, że pojemność skokowa kosy spalinowej jest równa 31 cm3. W modelu kosy spalinowej STIHL FS 120 zastosowano również innowacyjne rozwiązanie w postaci głowicy żyłkowej, w ten sposób podkaszarka niezwykle dobrze radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami i zyskuje w ten sposób dość przychylne opinie na forum.

Kosa spalinowa STIHL FS120 - testy i opinie klientów, cena

Warto również wymienić to, że średnica cięcia kosy spalinowej STIHL FS 120 wynosi aż 420 mm. Z kolei całkowita moc kosy, obliczona została na około 1,4 kW, czyli 1,9 KM. Warto przyjrzeć się również zbiornikowi paliwa, którego pojemność całkowita wynosi prawie 0,7 litra, co przekłada się na znacznie dłuższą pracę. Warto pamiętać o tym, że ze względu na dość oszczędny silnik i nowoczesne rozwiązania i wdrożone systemy w kosie spalinowej STIHL FS 120, urządzenie zyskuje do przychylne opinie na forum, otrzymując miano bardzo wydajnego i oszczędnego urządzenia ogrodniczego.

Kosa spalinowa STIHL FS 120 charakteryzuje się nie tylko idealnym parametrami technicznymi, ale i również posiada wiele ciekawych udogodnień, które są skierowane dla użytkowników. Takie udogodnienia są nie tylko przydatne, ale charakteryzują się tym, że są to nowoczesne funkcje, jakie o kosie spalinowej STIHL FS 120 forum wręcz huczy i zyskuje tym samym dość przychylne opinie. 

Najistotniejszym tematem, jaki poruszymy na temat kosy spalinowej STIHL FS 120 i panującej opinii na forum, jest funkcja zabezpieczająca operatora kosy spalinowej. Chodzi tutaj o dość popularny system o nazwie “STIHL ElastoStart”, który ma za zadanie odciążać stawy oraz większość mięśni osoby, która obsługuje kosę spalinową wykonującej pracę. Jaka jest cena STIHL FS 120?

Warto podkreślić, że za to wszystko odpowiedzialny jest specjalistyczny amortyzator, który został umieszczony w uchwycie elementu odpowiadającego za rozruch silnika. W ten sposób możliwe jest również odpalenie STIHL FS 120. Wg opinii użytkowników nt. kosy spalinowej STIHL FS 120 z pewnością można również zaliczyć ręczną pompę paliwa, przede wszystkim paliwo jest w ten sposób wprowadzane bezpośrednio do gaźnika po naciśnięciu jednego przycisku, co redukuje ilość wykorzystywania linki rozrusznika. Takie rozwiązanie jest z pewnością dużym udogodnieniem dla operatorów. Poznaliśmy dość szczegółowo to, jakie pojawiają się opinie użytkowników na forum o kosie spalinowej STIHL FS 120, w dalszej części wpisu sprawdzimy, jaka jest jego cena?

STIHL FS 120 – jaka cena?

W takim razie, jaka jest cena kosy spalinowej marki STIHL FS 120? Na oficjalnym sklepie tego przedsiębiorstwa cena za model STIHL FS 120 wynosi niespełna około 1800 złotych w zależności od zestawu. Oczywiście na rynku wg opinii użytkowników można również nabyć zdecydowanie tańsze podkaszarki, jednak ich jakość najczęściej pozostawia wiele do życzenia, i nie są one tak trwałe, jak kosa spalinowa STIHL FS 120. W przypadku podkaszarki STIHL FS 120, cena w zestawie dotyczy wersji z nowoczesnym silnikiem 2-MIX, i z zamontowanym pojemnym bakiem paliwa, dodatkowo z wdrożonym wielofunkcyjnym, innowacyjnym przełącznikiem, z zastosowanym systemem antydrganiowym, który jest odpowiedzialny za redukcję powstających drgań w trakcie wykonywania pracy. Warto pamiętać o tym, że cena obejmuje również oburęczny uchwyt i szelki.

Kosa spalinowa STIHL FS120 - testy i opinie klientów, cena

Narzędzie według producenta i pojawiających się opinii na forum, jest przystosowane do wykonywania najtrudniejszych zadań. Kosa spalinowa to wysoka jakość w przystępnej cenie, dzięki modelowi STIHL FS 120 z łatwością usuniesz nie tylko wysoką i grubą trawę, ale również z łatwością da sobie radę z zaroślami czy twardymi roślinami znajdujące się na zaniedbanych posesjach, czy rabatach.