Stihl MS 261 – opinie na forum, wady, cena, dane techniczne

STIHL MS 261 – opinie na forum, wady, cena, dane techniczne (2)

Zbliża się wielkimi krokami sezon ogrodniczy, a wraz z nim planowane porządki i rozpoczęcie prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. W tym czasie najczęściej przygotowania rozpoczynają się od konserwacji obecnych urządzeń i narzędzi, a następnie uzupełnianie tego co nam brakuje. W przypadku wykonywania prac, które są związane z cięciem drzew najczęściej korzystamy z pilarek spalinowych. Do jednych z najpopularniejszych marek tych urządzeń zaliczyć można markę Stihl, który posiada w swojej ofercie niezliczoną ilość dobrej jakości produktów, w tym przypadku wyróżnia się Stihl MS 261, który zyskuje w ostatnim czasie wiele pozytywnych opinii na forum i charakteryzuje się dobrymi danymi technicznymi. Zatem czy Stihl MS 261 posiada jakiekolwiek wady, jaka jest jego cena?

Sprawdź również – Piła Stihl MS 181 opinie

Stihl MS 261 mimo, że świetnie spisuje się w trakcie ciężkich prac, ma pewną wadę, o które wspominają nasi użytkownicy na forum, zostawiają rzetelne opinie. Oczywiście marka Stihl należy do czołowych liderów producentów narzędzi i urządzeń ogrodniczych, czy mógłby sobie pozwolić na taką wpadkę, wypuszczając na rynek wadliwy produkt w postaci Stihl MS 261? Jakie ostatecznie pojawiają się opinie na forum o tym modelu? Na te i pozostałe pytania odpowiemy w dalszej części wpisu.

Stihl MS 261 – opinie użytkowników na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie użytkowników na forum, czy recenzje przedstawiają wady tego urządzenia? Przede wszystkim warto zacząć w pierwszej kolejności od tego, że marka Stihl zakończyła jakiś czas temu produkcję seryjną wszystkim znanej pilarki Stihl MS260, tym samym zastąpił ją nowszą wersją pilarki spalinowej do drewna Stihl MS 261, zatem jakie posiada opinie? Przeglądając forum w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytanie, natknąć się można na forum na wiele różnych wpisów.

Przedsiębiorstwo Stihl wypuściło wersję MS 261 z wieloma ulepszeniami i zmodernizował tym samym silnik zwiększając jego moc w znaczący sposób. Pilarka Stihl MS 261 z pewnością spełni preferencje najbardziej wymagających klientów i będzie się nadawał do niezwykle ciężkich prac leśnych. Opinie na forum o tym modelu są w przeważającej części pozytywne, co można wywnioskować po samej marce, bowiem jest on symbolem dobrej jakości, wytrzymałości i niezawodności. Cena modelu Stihl MS 261 nie należy do niskich, w dalszej części wpisu przedstawimy dokładnie jego cenę oraz to, gdzie będzie można go kupić.

Ciekawostką odnośnie pilarki Stihl MS 261 jest to, że posiada bardzo wytrzymały i mocny silnik, który posiada moc sięgającą 3 kWh, czyli w przeliczeniu posiada ponad 4 koni mechanicznych. W dalszej części wpisu poruszymy temat, który nawiązuje do wad, jakie posiada ta pilarka, dodatkowo sprawdzimy jej cenę i przedstawimy szczegółowe dane techniczne.

Stihl MS 261 – jakie posiada wady?

W takim razie o co chodzi z wadami, które występują w pilarce Stihl MS 261? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy model ten idealnie dostosowuje się do ciężkich warunków i pracy w lesie. Dodatkowo wg wszelkich opisów i opinii, które pojawiają się na forum model ten jest bardzo wytrzymały i nowoczesny, bowiem posiada on wdrożony silnik z technologią 2-mix. Kolejną ciekawostką jest to, że cały system posiada rozwiązanie, które polega na przepłukiwaniu cylindra, co w rezultacie przyczynia się do wzrostu mocy silnika. Tak więc jakie wady się pojawiają w tym modelu, jakie posiada dane techniczne?

Przede wszystkim projektanci tego modelu w niezwykle szczegółowy sposób przyłożyli się do stworzenia nowego dzieła, który ma być przede wszystkim funkcjonalny i niezawodny. Warto podkreślić fakt, że wszystkie modele marki Stihl w tym MS 261 przechodzą systematyczne kontrole jakości i są poddawane bardzo wymagającym testom, w których stale są poprawiane wady.

Oczywiście pojawiają się na forum negatywne opinie, które wspominają o wadach tej konstrukcji i modelu MS 261, jednak warto mieć w tym przypadku świadomość tego, że są to indywidualne przypadki i najczęściej wynikają one z nieodpowiedniej konserwacji tej maszyny. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jaka jest cena Stihl MS 261 i jakie posiada dane techniczne.

Stihl MS 261 I Stihl MS 261 C-M – jaka cena?

W takim razie, jaka jest cena Stihl SM 261 i jakie posiada dane techniczne? Mimo, że maszyny i narzędzia marki Stihl nie należą do tanich to warto mieć na uwadze to, że są to urządzenia wykonane z naprawdę szczegółową doskonałością, a do jej produkcji wykorzystuje się najnowszą technologię i surowce. W przypadku Stihl MS 261 i jej ceny najczęściej w sieci pojawiają się oferty, w których jej cena osiąga od 3000-4000 złotych za egzemplarz.

Z kolei w przypadku wersji Stihl MS 261 C-M, która również zyskuje niesamowite opinie na forum jest przeważnie wyższa. Cena za Stihl MS 261 C-M sięga w okolicach 3500-4200 złotych za zestaw. Oczywiście warto pamiętać o tym, że po zakupie otrzymuje się wraz z pilarką spalinową wiele różnych akcesoriów, które wspomagają wykonywanie ciężkiej pracy. W dalszej części wpisu sprawdzimy dane techniczne Stihl MS 261.

Stihl MS 261 – dane techniczne

Stihl MS 261 i dane techniczne są dostępne głównie na stronie producenta. Ułatwiając wam zadanie przedstawimy najważniejsze dane techniczne. W tym przypadku ciężar całkowity zestawy wynosi około 5.9kg, z kolei pojemność skokowa wynosi 50.2 cm3, zaś stosunek ciężaru do mocy wynosi 1.7kg/KW. Istotną cechą jest również stopień mocy akustycznej, który wynosi 117 dB, wszystkie dane zostały przedstawione przez użytkowników na forum.