Piła spalinowa Ursus – opinie klientów na forum, test, kto produkuje?

Piła spalinowa Ursus - opinie klientów na forum, test, kto produkuje (3)

Obecnie sezon na przygotowywanie opału do swoich gospodarstw domowych trwa w najlepsze. Wiele mówi się o tym, że nadchodząca zima może być niezwykle ciężka, w związku z tym normalnym zjawiskiem jest gromadzenie opału, w tym m.in. drewno. Oczywiście ceny gotowego drewna kominkowego, który jest gotowy do użycia jest zdecydowanie droższy niż metrowe bale, które należy samemu pociąć i porąbać. W tym przypadku do tej czynność stosować można kilka maszyn czy urządzeń, które w szybki i bezproblemowy sposób potną drewno na mniejsze klocki.

Niestety niektóre rozwiązania charakteryzują się tym, że są niestety drogie. W tym przypadku najlepszą opcją jest zakup piły spalinowej, dzięki której można samodzielnie pociąć drewno na zadowalająca dla nas długość. Oczywiście posiadanie piły to konieczność, zatem pojawia się pytanie, które odnosi się do tego, jaką piłę spalinową wybrać?

My w ramach dzisiejszego wpisu postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu pojawiające się opinie na forum, które odnoszą się do piły spalinowej marki Ursus. Sprawdzimy zarówno, kto produkuje piły spalinowe Ursus, gdzie można zdobyć części zamienne do tego urządzenia, porównamy parametry techniczne i odniesiemy się na samym końcu do ceny. Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Piła spalinowa Ursus – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie pile spalinowej marki Ursus na forum? Zanim przejdziemy do udzielenia odpowiedzi na wskazane pytanie, warto podkreślić to, że piła spalinowa to urządzenie to niezwykle efektywne urządzenie, które sprawdza się w trakcie wykonywania wielu zadań. Poza głównym zastosowanie, czyli cięciem drewna, piła spalinowa może również odnaleźć się w stolarce czy w pracach dekarskich.

Piła spalinowa wyróżnia się również tym, że jest lekka i intuicyjna w użytkowaniu, nawet kobiety nie miewają problemów z tym urządzeniem. Jak jest w przypadku piły spalinowej Ursus, co wskazują opinie na jej temat? Przede wszystkim na rzecz tego artykułu postanowiliśmy przeanalizować dokładnie opinie, jakie pojawiają się na forach internetowych. W tym przypadku najczęściej takie opinie odnosiły się do tego, że piła spalinowa Ursus charakteryzuje się niezawodnością i dość dobrą jakością. Wiele osób podkreśla, że użytkują piłę Ursus już od kilku sezonów, a co za tym idzie, urządzenie było niezawodne, oczywiście jedynie należało wymieniać części eksploatacyjnie, natomiast są to normalne zjawiska.

Sprawdź również – Piła spalinowa Stihl MS 231 – opinie na forum, dane techniczne, łańcuch

Kolejną cechą charakterystyczną jest dość spora moc, optymalna piła spalinowa Ursus jest wyposażona w silnik o mocy 2.9KM, który idealnie pasuje do przydomowych prac i sezonowego cięcia drewna w swoim gospodarstwie domowym.

Wpisy i opinie klientów na forum nawiązują często do dość wytrzymałej i zwarte obudowy piły spalinowej Ursus. Kolejną zaletą, która bardzo często jest podkreślana na forum to antywibracyjna rączka. Z pewnością przy długim użytkowaniu tej maszyny jest to funkcja niezwykle przydatna.

Poniżej postanowiliśmy umieścić dane techniczne piły spalinowej.

Parametry techniczne piły spalinowej Ursus:

Silnik dwusuwowy49,3 cm3
Moc maksymalna:2,9 KM
Mieszanka paliwa z olejem:40:1
Podziałka:0,325”
Łańcuch: OREGON
Waga:7 kg

Kto produkuje piły spalinowe Ursus?

Kolejnym dość często pojawiającym się pytaniem na forum internetowym jest to, kto produkuje piły spalinowe Ursus. Chodzi tutaj m.in. o to, że firma Ursus ogłosiła upadłość, w związku z tym pojawia się wiele osób, które jest po prostu ciekaw, kto przejął markę Ursus i kto produkuje i zajmuje się dalszą dystrybucją tych urządzeń leśnych.

Na podstawie zgromadzonych informacji, jakie udało nam się uzyskać za pośrednictwem mediów społecznościowych i for internetowych wskazuje się, że za produkcję piły spalinowej Ursus odpowiedzialne jest przedsiębiorstwo NAC sp.  z o.o.. Przede wszystkim spółka ta nabyła na podstawie umowy prawnej wyłączne praca i wszelkie potrzebne licencje do tego, ale produkować i dystrybuować produkty pod marką Ursus.

Sprawdź również – Piła spalinowa Stihl MS 251 – opinie klientów na forum, dane techniczne, ile ma koni?

Piła spalinowa Ursus – części zamienne

Wiele osób, które jest aktualnie w posiadaniu piły spalinowej Ursus zastanawia się nad tym, jak wygląda dostępność serwisu i gdzie można zdobyć części zamienne. Niestety nie można odpowiedzieć w jednoznaczny sposób na to pytanie. Części oczywiście są dostępne w sieci, pojawia się wiele różnych ofert, które zajmują się dystrybucją części zamienny do pił spalinowych Ursus. Natomiast w przypadku serwisu warto skontaktować się z punktem sprzedaży, w którym została nabyta piła.

Piła spalinowa Ursus czy NAC?

Oczywiście powstające dylematy przed zakupowe to normalna kwestia. Każdy chciałby wyposażyć swój warsztat w dobrej jakości sprzęt, w związku z tym nie dziwi fakt, że ludzie zadają pytania, które odnoszą się do tego, która piła spalinowa lepsza – Ursus czy NAC? W odpowiedzi na pytanie, którą piłę należy wybrać – Ursus czy NAC, sprawa jest jasna. Przede wszystkim NAC jest wyłącznym producentem pił spalinowych Ursus, w związku z tym podejrzewamy, że całe know how oraz metody produkcji będą takie same. Oczywiście Ursus to rodzima marka, zatem dobrze by było ją ciągle wspierać.

Piła spalinowa Ursus – cena

Z pewnością zastanawiasz się jaka jest cena pił spalinowych marki Ursus. W sieci pojawia się masa różnych ofert, które zawierają piły spalinowe Ursus. Cena najczęściej jest zależna od modelu i tego, czy jest on sprzedawany jako nowy, czy używany produkt. W przypadku nowych modeli, cena najczęściej waha się w okolicach 500-700 złotych.