Piła spalinowa Dolmar – opinie na forum, dane techniczne, jaka mieszanka, czy warto?

Piła spalinowa Dolmar - opinie na forum, dane techniczne, jaka mieszanka, czy warto (1)

Na chwilę obecną Polski, ale też europejki rynek, zalany jest ogromną ilością elektronarzędzi oraz specjalistycznych urządzeń, które różnią się m.in. danymi technicznymi, krajem produkcji, ceną, wyglądem, a w konsekwencji również opiniami na ich temat. Czym powinniśmy się kierować przy zakupie np. pilarki? Ceną czy jakością? A może powinniśmy stawiać na tylko i wyłącznie polskie marki, tym samym wspierając polski przemysł? 

W poniższym artykule prezentujemy markę Dolmar i niektóre z pozycji w jej asortymencie, szczególnie skupiając się na pilarkach spalinowych Dolmar. Jakie są ich dane techniczne? Jaka mieszanka jest odpowiednia do piły Dolmar? Jakie opinie klientów na temat produktu możemy spotkać na forum? Odpowiedzi na powyższe pytanie szukajcie w poniższym artykule. Zapraszamy do miłej lektury.

Dolmar pilarki – co to za firma?

W takim razie, co to za firma Dolmar? Poczynając od krótkiego przedstawienia producenta, należy wskazać, iż przedsiębiorstwo Dolmar zostało założone w 1927 roku przez grupę niemieckich specjalistów z zakresu elektronarzędzi m.in. przez Eliego Lerpa. Przez lata marka stawiała na stały rozwój i zadowolenie klientów tym samym zyskiwała przychylność i pozytywne opinie klientów. W roku 1991 marka Dolmar została przejęta przez koncern Makita czyli znanego na całym świecie giganta tej branży. Do dnia dzisiejszego pozostaje w stosunku do niego spółka zależną. Czy ten związek ma jakiś wpływ na produkty tych spółek? Na to pytanie odpowiadamy w późniejszych częściach artykułu. 

Dolmar od lat pozostaje niezwykle popularną marką na rynku elektronarzędzi oraz rynku sprzętu spalinowego. Oferowane przez nią produkty nadają się do wszechstronnego użytku m.in. do prac w ogrodnictwie, rolnictwie, a nawet gospodarce leśnej. Stosunek ceny do jakości sprawia, iż po produkty marki Dolmar sięgają zarówno profesjonaliści z wymienionych branż, jak i domowi majsterkowicze i “złote rączki”. 

Sprawdź również – Piła spalinowa Magnum 5.5 km – opinie na forum, części zamienne, czy warto?

Piła spalinowa Dolmar – opinie na forum 

Jakie pojawiają się opinie klientów na forum odnośnie pił spalinowych marki Dolmar? Jak wspominaliśmy wyżej, stosunek ceny do jakości narzędzi, w tym pił spalinowych, produkowanych przez firmę Dolmar sprawia, iż proponowany przez nich sprzęt, jest wszechstronnie doceniany, a kupujący często decydują się właśnie na niego. Dzięki temu, możemy dokładnie prześledzić jakie opinie pojawiają się na jego temat na forum. 

Ogromna większość forumowiczów pozostawia pozytywne opinie na temat zakupionego sprzętu głównie podkreślając wysoką jakość wykonania i niezawodność. Wskazują oni na takie kwestie jak trwałość zakupionych maszyn i wytrzymałość. Piła spalinowa Dolmar może być idealnym prezentem np. dla teścia na imieniny albo taty na dzień ojca. Prawdopodobieństwo, iż posłuży ona mu przez kolejne kilkanaście lat jest niezwykle wysokie. Wielu forumowiczów wskazuje również, na powszechnie dostępne części zamienne do starszych i wysłużonych sprzętów co jest dużym plusem. Jest to niezwykle istotne również w przypadku serwisowania narzędzia, a zatem kolejny punkt przemawiający za jego zakupem. 

Jaka mieszanka do piły Dolmar?

Zagadnieniem nad którym warto pochylić się w kontekście pił spalinowych, to mieszanka czyli paliwo do piły spalinowe. Jakie proporcje będą najlepsze w przypadku pił marki Dolmar? Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, lecz ogólnie przyjmuje się, iż na sporządzanie mieszanki powinny się składać olej i benzyna. 

Zalecane proporcje mieszanki stosowania z etyliną to 1:50, a zatem na 50 litrów benzyny stosuje się 1 litr oleju. Warto jednak nadmienić, iż paliwo do piły spalinowej stosujemy do silników dwusuwowych, zaś te w porównaniu do ich czterosuwowych modeli, mają znacznie niższą wydajność. 

Sprawdź również – Piła spalinowa Ursus – opinie klientów na forum, test, kto produkuje?

Czy Dolmar to Makita?

Wielu naszych Czytelników zastanawia się zapewne, czy w świetle przedstawionych wyżej informacji, istnieje jakakolwiek różnica między produktami Dolmaru i Makity. Odpowiadając krótko, nie – są to dwie oddzielne marki, które jako spółki pozostają w stosunku zależności, a właściwie, to Dolmar pozostaje spółka zależną od Makity. 

Makita to japoński gigant branży elektronarzędzi, która na przestrzeni lat zdobyła światową popularność i uznanie. Obie marki posiadają w swojej ofercie szerokie portfolio wypełnione po brzegi świetnej jakości sprzętem. Nie wskazujemy zwycięzcy tego zestawienia, zamiast tego polecamy zapoznanie się z szczegółowymi opiniami na temat konkretnych modeli odpowiednich do indywidualnych potrzeb klientów. 

Pilarki Dolmar – dane techniczne

Z uwagi na szeroką ofertę proponowaną przez markę Dolmar, szczegółowe przedstawienie danych technicznych każdej pilarki w tym artykule jest niemożliwe. Pamiętajmy, aby dokładnie zastanowić się na tym, jakiego sprzętu potrzebujemy i szukamy. U autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych znajdują się pracownicy, którzy z pewnością pomogą dobrać odpowiednią piłę do naszych potrzeb. 

Pilarki Dolmar wyróżniają się jakością na tle innych pozycji na rynku. Analizując model piły spalinowej Dolmar 111-38 możemy wskazać, iż ma ona pojemność skokową 52 cm3. Moc silnika to aż 2,4 kW, zaś długość tnąca wynosi 38 cm. Pozostałe istotne dane to m.in. 0,56 L zbiornik paliwa oraz 0,28 L zbiornik oleju do łańcucha. Waga tego modelu pilarki to 6,3 kg.