Naklejki na płytki podłogowe do łazienki – co to jest, opinie na forum, czy warto?

Naklejki na płytki podłogowe do łazienki - co to jest, opinie na forum, czy warto (1)

Wielkimi krokami nadchodzi Nowy Rok, a wraz z nim czas remontów. Wraz z otwarciem nowego etapu wiele osób decyduje się na odświeżenie swojego mieszkania czy domu. Nie wszyscy decydują się na remonty generalne, a więc obejmujące również bardziej wymagające przestrzenie takie jak kuchnia czy łazienka, których odłączenie od codziennego użytkowania łączy się z niemałymi problemami. 

Lecz nawet najbardziej dbający o swoją przestrzeń wiedzą, że przychodzi czas na wymianę m.in. podłogi w kuchni czy łazience. Być może w powodu zużycia, oprysków, rys na powierzchni, a może przestarzałych trendów. Na szczęście firmy budowlane wychodzą takim osobom naprzeciw proponując coraz to nowe rozwiązania w tym temacie. W dzisiejszym artykule przedstawimy zagadnienie naklejek na płytki podłogowe – do łazienki oraz kuchni. Czy jest to rozwiązanie dla każdego, co wskazują pojawiające się opinie użytkowników na forum? Do jakich przestrzeni nada się najlepiej? Jaki jest koszt remontu jeżeli decydujemy się właśnie na takie rozwiązanie? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. 

Naklejki na płytki podłogowe do łazienki – co to jest?

W takim razie co to są naklejki na płytki podłogowe do łazienki i czy warto je stosować? Wymiana płytek ceramicznych, które posiadamy w kuchni oraz łazience może być niezwykle czasochłonnym i drogim przedsięwzięciem, wiele opinii sugeruje, że remont kuchni jest najbardziej wymagającą czynnością podczas remontu. Czy istnieje tańsza i szybsza opcja na odświeżenie tych przestrzeni? Czy warto wybrać naklejki podłogowe? Naklejki na płytki podłogowe są co do zasady wykonane z wytrzymałej folii samoprzylepnej, a właściwie z PCV (polichlorku winylu). Warto zaznaczyć, że dobrej jakości naklejki będą mieć dodatkową ochronną warstwę laminatu, dzięki czemu będą dużo odporniejsze na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Ich główną zaletą jest szybkość. Dekoracyjny charakter naklejek pozwala na bardzo szybkie odnowienie wyglądu waszych przestrzeni kuchenno-łazienkowych. Wzory naklejek są niezwykle różnorodne, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiednie naklejki dla swojego wnętrza. Co istotne naklejki na płytki ceramiczne nie niszczą podłogi, dlatego spokojnie można lekko poeksperymentować ze zmienianiem wystroju i stylu kuchni czy łazienek. 

Sprawdź również – Podłoga na legarach – z płyt osb, na gruncie, czy wylewka, jak wypoziomować?

Naklejki na płytki podłogowe – opinie klientów

W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów odnośnie naklejek na płytki podłogowe? Jak wspominaliśmy wyżej, szybkość aplikacji i  elastyczność wyboru sprawiają, iż proponowane rozwiązanie jest coraz bardziej doceniane, a taka metoda odświeżenia pomieszczenia staje się coraz bardziej popularna, w związku z tym wiele opinii jest w tym przypadku pozytywnych. Forumowicze zwracają uwagę na odpowiednią konserwację od której to bezpośrednio zależy trwałość rozwiązania. 

Na podstawie pojawiających się opinii na forum można stwierdzić, że odpowiedniej jakości naklejki na płytki podłogowe powinny spokojnie wytrzymać kilka lat, po których to możemy je wymienić na nowe. Jeśli naklejki zaaplikowane będą w miejscach mniej użytkowanych, na przykład na ścianach, mogą one utrzymać się na przyklejonej powierzchni nawet do 10 lat. Powinno nam zależeć na przedłużeniu trwałość naklejek. W tym celu nie powinno się ich myć za pomocą mocnych detergentów z chlorem lub innymi agresywnymi substancjami. Do czyszczenia naklejek wystarczą delikatne środki myjące, nawet takie domowego typu np. roztwór octowy. 

Sprawdź również – Jak odpowietrzyć podłogówkę? Oto szczegółowy poradnik!

Naklejki na płytki do łazienki – opinie

W sieci możemy znaleźć wiele rad i opinii pochodzące od osób remontujących swoje łazienki, dotyczących aplikacji i wyboru odpowiednich naklejek. Wskazuje się przede wszystkim na to, aby naklejki posiadały dodatkową warstwę laminatu. Zabezpieczone w taki sposób, są grubsze, twardsze i mają dłuższą trwałość. Naklejki słabszej jakości mogą okazać się lepsze do przyklejenia na miejsca, które nie mają styczności z wodą i są mało eksploatowane. 

Kolejnym kluczowym zagadnieniem jest rozmiar naklejki. Zasada jest prosta – naklejki powinny być w takich samych rozmiarach jak płytki do których mają być one przyklejone. Dzięki temu możemy decydować o całościowej zmianie wzoru płytek ceramicznych. Wyjątkiem są tutaj bardziej kreatywne rozwiązania, świetnym pomysłem może być zakup naklejek mniejszych od rozmiaru zamontowanych płytek dzięki czemu możemy puścić wodze fantazji i stworzyć oryginalne mozaiki. 

Naklejki na płytki do kuchni – opinie

A więc, wiele osób może zastanawiać się czy remont kuchni polegający na odświeżeniu płytek poprzez zastosowanie naklejek jest opłacalny. Jak rozkładają się koszty takiego przedsięwzięcia? Koszt pojedynczej naklejki będzie zależał jest przede wszystkim od jej rozmiaru. Naklejka wysokiej jakości, przeznaczona do przyklejenia do podłóg m.in. w kuchni, o wymiarach ok. 30×30 cm, to koszt około 20 zł. Mniejsze naklejki są oczywiście tańsze, ale w konsekwencji rozmiaru musimy dokleić ich więcej do zapełnienia całej powierzchni. 

Czy warto zastosować naklejki na płytki do kuchni? Odpowiedź znajdziesz w naszym podsumowaniu.

Naklejki do łazienki na płytki – czy warto?

W takim razie, czy warto stosować naklejki na płytki? Jeżeli nadal zastanawiasz się nad zakupem naklejek na płytki, przedstawiamy dodatkowe informacje, które mamy nadzieję, pomogą ci w dokonaniu odpowiedniego dla ciebie wyboru. Kluczowym zagadnieniem jest tutaj czas i nakład pracy. Aplikacja naklejek to czynność, którą może wykonać każdy z nas, najlepiej z pomocą partnera czy znajomego. Nie potrzebny będzie tutaj tzw, fachowiec, którego grafik może być zapełniony do końca roku kalendarzowego. 

Cały proces odbywa się w ciszy i spokoju, a także względnej czystości, bez potrzeby kucia w ścianach czy zrywania wcześniej położonej podłogi. Kurz i pył? Nie tym razem. Nie potrzebne będą też specjalistyczne narzędzia oraz kleje. Naklejki będą sprawdzać się zarówno w kawalerkach, jak i dużych pomieszczeniach. W takim wypadku najlepiej dokładnie wymierzyć remontowaną przestrzeń i wcześniej ustalić potrzebne rozmiary naklejek. 

W odpowiedzi na pytanie, czy warto zdecydować się na naklejki na płytki, przedstawiamy nasze podsumowanie. Naklejki na płytki w łazienkach mogą być ciekawym rozwiązaniem, jeśli chcesz uzyskać oryginalny wygląd łazienki. Naklejki tego typu są dostępne w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu możesz wybrać takie, które najlepiej pasują do wystroju Twojej łazienki. Naklejki na płytki są łatwe w aplikacji i mogą być również łatwo zmienione, jeśli zdecydujesz się na zmianę wystroju łazienki.