Elektronarzędzia Parkside – opinie klientów na forum, części zamienne, gdzie kupić, Wikipedia

Elektronarzędzia Parkside - opinie klientów na forum, części zamienne, gdzie kupić, Wikipedia (1)

Na chwilę obecną Polski, ale też Europejski rynek, przepełniony jest ogromną ilością elektronarzędzi oraz specjalistycznych urządzeń, które różnią się m.in. danymi technicznymi, krajem produkcji, ceną, wyglądem, a w konsekwencji również opiniami na ich temat. Czym powinniśmy się kierować przy zakupie np. ostrzałki? Ceną czy jakością? A może powinniśmy stawiać na tylko i wyłącznie polskie marki, tym samym wspierając polski przemysł? 

W poniższym artykule prezentujemy markę Parkside i niektóre z pozycji w jej asortymencie m.in. ostrzałkę wielofunkcyjną czy klucz udarowy. Jakie są ich dane techniczne? Jakie opinie na tej marki możemy spotkać na forum? Odpowiedzi na powyższe pytanie szukajcie w poniższym artykule. 

Parkside – co to za marka?

W takim razie co to za marka elektronarzędzia Parkside i co wskazują pojawiające się opinie na forum odnośnie tej marki? Zacznijmy od podstaw, a więc od przedstawienia marki. Parkside jest marką własną niemieckiej sieci handlowej Lidl, która posiada ogromną ilość sklepów również w naszym kraju. Sieć Lidl jest wyłącznym i jedynym dystrybutorem elektronarzędzi i pozostałych produktów oferowanych przez markę Parkside. 

Producent kładzie nacisk na zaawansowaną technologię i wysoką jakość surowców, z której powstają proponowane przez markę elektronarzędzia i inne narzędzia manualne. Sieć sklepów Lidl od lat dokłada starań, aby swoim szerokim asortymentem zaspokoić jak najwięcej potrzeb kupujących. 

Parkside to marka produkująca różnego rodzaju narzędzia, takie jak wiertarki, szlifierki, pilarki itp. Są one dostępne w różnych sklepach z narzędziami oraz w sklepach internetowych.

Sprawdź również – Wyrzynarka Parkside z Lidla– testy i opinie klientów

Narzędzia Parkside – opinie na forum

Zatem, co wskazują pojawiające się opinie klientów na forum odnośnie narzędzi Parkside? Marka parkside może pochwalić się nie lada wyróżnieniem i obszerną ilością opinii, jakie pojawiają się na forach internetowych. W 2019 r. marka Parkside została uhonorowana prestiżową nagrodą – Certyfikatem Programu Laur Klienta. Nie sposób dziwić się zadowoleniu klientów, do ich dyspozycji pozostaje oficjalny sklep internetowy, a produkty są objęte trzyletnią gwarancją producenta. W konsekwencji powyższego, w sieci pojawia się wiele pozytywnych opinii na temat narzędzi Parkside, wynikających z atrakcyjnego stosunku jakości do ceny, jak i parametrów technicznych. 

Dzięki powyższemu Parkside od lat pozostaje niezwykle popularną marką na rynku elektronarzędzi oraz rynku sprzętu spalinowego. Oferowane przez nią produkty nadają się do wszechstronnego użytku m.in. do prac w domu czy ogrodzie. Stosunek ceny do jakości sprawia, iż po produkty marki Parkside oferowane przez popularnego Lidla sięgają zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze i “złote rączki”. 

Przeglądając różne fora internetowe opinie jasno wskazują, że narzędzia Parkside dość dobrze sprawdzają się podczas wykonywania prostych czynności zarówno w warsztacie czy też w ogrodzie. Najczęściej opinie wskazują, że narzędzia Parkside są nie tylko wytrzymałe ale i również skuteczne.

Parkside ostrzałka wielofunkcyjna opinie

Jednym z oferowanych przez markę Parkside produktów jest ostrzałka wielofunkcyjna a dokładnie Urządzenie do ostrzenia PSS. Producent wskazuje, iż to szybkie i proste urządzenie składa się z ostrzy, wierteł i dłut. Opinie klientów na forum wskazują, że ostrzałka wielofunkcyjna Parkside jest wytrzymała i posiada wysokiej jakości diamentową tarczę szlifierską. Posiada trzy nasadki: 1 nasadkę do ostrzenia noży, nożyc i ostrzy, 2 nasadkę do ostrzenia wierteł krętych o Ø 3-10 mm oraz 3 nasadkę z magnetycznym mocowaniem do ostrzenia przecinaków i dłut o szerokości 6-51 mm. Z 197 opinii zamieszczonych na stronie, możemy dowiedzieć się że przeważająca większośc z nich jest pozytywna, a ocena produktu to cztery na pięć gwiazdek. 

Parametry techniczne:

moc: 65 W (S6 20%) & 25 W (S1)

prędkość obrotowa: 6700 obr./min

Materiał: tworzywo sztuczne

Wymiary 

całkowite: ok. 19,5 x 18,5 x 13,5 cm

Ø tarczy szlifierskiej: ok. 49,5 mm 

dł. przewodu: ok. 2 m

Waga: ok. 1029 ga

Klucz udarowy parkside – opinie

Kolejnym produktem na którym pochylimy się bliżej jest klucz udarowy akumulatorowy Parkside 20 V 400 Nm. Producent reklamuje go jako jeden akumulator do wszystkich urządzeń. Jest to mocna wkrętarka udarowa do montażu kół samochodowych, posiadająca 5 poziomów prędkości obrotowej do wyboru: 100 / 150 / 200 / 300 / 400 Nm. Produkt posiada ładowarkę do szybkiego ładowania 60-min z automatycznym wyłączaniem oraz wytrzymały akumulator litowo-jonowy 4 Ah z 3-stopniowym wskaźnikiem stanu naładowania. Opinie klientów na forum potwierdzają efektywność klucza udarowego oraz jej wytrzymałość. Można bez problemu używać tego rodzaju klucz udarowy w celach zarobkowych. 

Dane techniczne:

maks. prędkość obrotowa: 400 Nm

akumulator: litowo- jonowy 20 V (4 Ah)

wstępny wybór momentu obrotowego: 5 poziomów (100 / 150 / 200 / 300 / 400 Nm)

znamionowa prędkość obrotowa na biegu jałowym: n₀ 0–2300 min⁻¹

znamionowa częstotliwość udarów: n₀ 0-3000 min⁻¹

Materiał: tworzywo sztuczne, włókno szklane

Wymiary: ok. 26 x 22,3 x 9,7 cm

Waga: ok. 2,6 kg

Parkside części – gdzie kupić?

Jeżeli zastanawiacie się gdzie kupić części parkside, odpowiadamy już teraz. Z uwagi na fakt, iż wyłącznym sprzedawcą produktów marki Parkside jest sieć sklepów Lidl, na ich stronie należy szukać części zamiennych tej firmy. Dlatego też nie znajdziemy jej produktów w żadnym innym sklepie typu Obi, Castorama, Leroy Merlin czy Jula. Pamiętajmy jednak, iż wiele osób sprzedaje zakupione produkty na platomorfach internetowych takich jak Allegro czy OLX. 

Parkside – Wikipedia 

Wikipedia to niezwykle obszerna platforma, która zawiera szereg różnych informacji bez względu na to, czy chodzi tutaj o biografię znanej postaci, czy opisy historyczne. Na platformie Wikipedia znajduje się wiele różnych artykułów, które odnoszą się do marek narzędzi i tego w jaki sposób powstały i zyskały popularność. Niestety, na chwilę obecną marka Parkside nie posiada własnej strony na Wikipedii, lecz wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie własnej producenta lub przeczytać w artykułach takich jak ten. Wierzymy, że za jakiś czas Parkside otrzyma swój wpis na Wikipedii.