“Lombard. Życie pod zastaw” – pełna obsada, casting 2023, jakie miasto?

“Lombard. Życie pod zastaw” - pełna obsada, casting 2023, jakie miasto

“Lombard. Życie pod zastaw” to polski serial telewizyjny, który skupia się na środowisku właścicieli lombardu. Głównym bohaterem jest Kazimierz, właściciel lombardu, wraz z rodziną, pracownikami i klientami, których historie będą stanowić wątki kolejnych odcinków. Serial opowie o losach różnych ludzi, którzy pojawiają się w lombardzie z powodów życiowych, takich jak potrzeba środków do życia lub chęć zastawienia przedmiotów na krótki okres czasu. Wśród klientów lombardu będą zarówno starsze osoby, jak i młodzi ludzie potrzebujący gotówki na imprezy. Oprócz tego, w lombardzie pojawiać się będą także złodzieje, policjanci i poszukiwacze okazji, co zapewni różnorodność w fabule serialu. Każdy odcinek skupi się na innej historii, której towarzyszyć będą momenty humorystyczne oraz kryminalne.

“Lombard. Życie pod zastaw” – pełna obsada

“Lombard. Życie pod zastaw” to polski serial, którego akcja rozgrywa się w środowisku właścicieli lombardu. Serial skupia się na losach właściciela lombardu – Kazimierza (w tej roli Zbigniew Buczkowski), jego rodziny, pracowników oraz klientów. Każdy odcinek prezentuje różne historie, w tym także kryminalne i humorystyczne.

Pełna obsada serialu “Lombard. Życie pod zastaw” obejmuje:

 1. Zbigniew Buczkowski w roli Kazimierza Barskiego – właściciela lombardu.
 2. Magdalena Waligórska w roli Marzeny – członkini rodziny Barskich.
 3. Michał Chorosiński w roli Wiktora Rajczaka “Mariusza” – pracownika lombardu.
 4. Dominika Skoczylas w roli Andżeliki Zawadzkiej – pracownicy lombardu.
 5. Jerzy Górski w roli Karola “Lolka” Stawickiego – pracownika lombardu.
 6. Agata Szafrańska w roli Marty Barskiej – córki Kazimierza Barskiego.
 7. Mateusz Murański w roli Adriana “Adka” Barskiego – syna Kazimierza Barskiego.
 8. Henryk Gołębiewski w roli Józefa “Ziutka” Szaniawskiego – stałego klienta lombardu.
 9. Małgorzata Szeptycka w roli Beaty Barskiej – żony Kazimierza Barskiego.
 10. Michał Kościuk w roli Jacka Zawadzkiego – męża Andżeliki Zawadzkiej.
 11. Rafał Cieluch w roli Hoffera – klienta lombardu.
 12. Igor Kujawski w roli Kornela – pracownika lombardu.
 13. Weronika Choromańska w roli Marysi Zawadzkiej – córki Andżeliki i Jacka.
 14. Iwona Domaszewicz w roli Grażyny Szaniawskiej – żony Józefa “Ziutka” Szaniawskiego.
 15. Tomasz Kutera w roli policjanta Dariusza Wijasa.
 16. Annie Ostrowska w roli Katarzyny – klientki lombardu.
 17. Marek Wolny w roli Macieja Korynta.
 18. Dominik Dąbrowski w roli policjanta “Betona”.
 19. Paulina Jeżewska w roli Patrycji Wereńczuk – stałej klientki lombardu.
 20. Wojciech Zygmunt w roli Wojciecha Korynta.
 21. Maciej Gisman w roli Macieja – klienta lombardu.
 22. Beata Śliwińska w roli Olgi – stałej klientki lombardu.
 23. Rita Weinar w roli Bernadetty “Beni” Michalskiej – pracownicy konkurencyjnego lombardu.

“Lombard. Życie pod zastaw” – casting 2023

W sieci można znaleźć informacje o tym, że Agencja Aktorska Edwin Film poszukuje zawodowych aktorów i aktorek do głównych postaci kolejnych odcinków hitowego serialu “Lombard: życie pod zastaw”. Casting odbędzie się w marcu i kwietniu 2023 roku we Wrocławiu. Poszukiwane osoby to:

 • BARNECKA (ok. 60 lat) – mądra i uczuciowa kobieta.
 • KRÓLAK (26-32 lata) – specjalista od kradzieży samochodów.
 • WALEWSKA (ok 43 lata) – matka ciepła, która stara się przelać swoje ambicje na syna.
 • KONIECZNA (ok.45 lat) – kobieta zaniedbywana przez męża, mająca romans.
 • KONIECZNY (ok 45 lat) – adopcyjny ojciec 15-latka.

Wszystkie osoby biorące udział w castingu powinny być zawodowymi aktorami lub aktorkami. Agencja gwarantuje zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania. Osoby zainteresowane udziałem w castingu proszone są o przesłanie swojego imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru kontaktowego oraz zdjęć i opcjonalnie demo lub innych materiałów wideo przez formularz aplikacyjny. Tytuł maila powinien zawierać imię postaci, na którą kandydat chce się przesłuchać.

“Lombard. Życie pod zastaw” – jakie miasto?

“Lombard. Życie pod zastaw” to popularny polski paradokument fabularny produkowany przez Studio A, który zadebiutował na antenie TV Puls w 2017 roku. Fabuła skupia się głównie na życiu właściciela wrocławskiego lombardu, Kazimierza Barskiego, którego postać zagrał Zbigniew Buczkowski. Serial prezentuje codzienne problemy ludzi, którzy szukają szybkich pieniędzy, ale nie są w stanie zdobyć ich legalnymi sposobami. Barski, jako właściciel lombardu, często znajduje się w trudnej sytuacji, musząc podejmować decyzje, które wpływają na życie jego klientów i pracowników.

Miejscem akcji serialu jest Wrocław – piękne, historyczne miasto na południu Polski, położone nad rzeką Odrą. Wrocław jest znanym ośrodkiem kulturalnym, z licznymi zabytkami, w tym katedrą św. Jana Chrzciciela i Ostrowem Tumskim – najstarszą częścią miasta. Wrocław to również ważny ośrodek naukowy i przemysłowy, z licznymi firmami i uniwersytetami. Wrocławskie plenery stanowią piękne tło dla historii przedstawianych w serialu, co przyciąga uwagę widzów i dodaje uroku produkcji.

“Lombard. Życie pod zastaw” – gdzie jest?

Serial “Lombard. Życie pod zastaw” to polski paradokument fabularny produkowany przez Studio A i emitowany na antenie TV Puls od 2017 roku. Akcja rozgrywa się głównie we wrocławskim lombardzie, który jest charakterystyczną ceglaną budowlą. W serialu mówi się, że lombard znajduje się przy ulicy Cichej we Wrocławiu, jednak w rzeczywistości ulica ta nie posiada budynku z serialu.

Tytułowy Lombard faktycznie jest w Wrocławiu, ale w całkiem innej części miasta. Budynek, w którym kręcony jest serial, to stara Fabryka Cukru na osiedlu Muchobór Wielki, nieopodal ulicy Kunickiego a dokłądnie znajduje się na ul. Nowohucka 4. Znajduje się tam biurowiec o nazwie “Nowa Cukrownia”, który jest inwestycją grupy ATM. Można go zobaczyć na Street View. Warto dodać, że budynek został zaadaptowany specjalnie na potrzeby produkcji serialu, a w rzeczywistości nie funkcjonuje tam lombard.