Którą farbę wybrać – Dulux czy Dekoral? Opinie

Którą farbę wybrać - Dulux czy Dekoral Opinie

Remontując mieszkanie, dom czy pomieszczenia biurowe stawiamy na najwyższą jakość. Każdy szczegół jest dla nas ważny, dbamy o najmniejsze detale, które połączone ze sobą tworzą jedną, piękną, wspólną całość. Nie bez powodu decydujemy się na remont, czy odświeżenie pomieszczeń, chcemy, aby nasza przestrzeń nabrała świeżości.

Sprawdź również – Mop parowy Vileda 

Z tego względu wszystkie czynności powinny być wykonane ze szczególną starannością. Począwszy od pierwszych prac wykonywanych przez zawodowych budowlańców, a kończąc na malowaniu ścian, które możemy zrobić samodzielnie. Kluczową rolę odgrywają wykorzystane materiały, nawet farba do ściany, która jest niskiej jakości, nie zaspokoi naszych oczekiwań. 

Z tego względu chcemy poruszyć ten temat. A dokładnie kwestie farb do ściany. W poniższym artykule opiszemy i porównamy dwie znane marki farb Dulux i Dekoral. Sprawdzimy, która z nich jest lepsza i jaką lepiej wybrać Dulux czy Dekoral? 

Dulux czy Dekoral? Podpowiadamy

Dokonując porównania dwóch znanych producentów farb takich jak Dulux i Dekoral, zacznijmy od farby Dulux. Farba Dulux jest jedną z najpopularniejszych farb na rynku. Z tego właśnie powodu pojawia się pytanie, którą farbę wybrać Dulux czy Dekoral? Jakie właściwości posiada farba Dulux, że jest tak chętnie wybierana przez klientów?

Zacznijmy od początku i zobaczmy jakie zalety ma farba Dulux oraz czy ma jakieś wady. Farba Dulux jest bardzo wydajna, co korzystnie wpływa na nasz kosztorys. Będziemy mogli wykorzystać mniej farby, a jak wiadomo mniej farby Dulux, mniejszy koszt. Następną pozytywną cechą farby Dulux jest szybkoschnąca technologia. Poprzez zastosowanie takich rozwiązań nasze prace remontowe zajmują nam mniej czasu. 

Farby Dulux są również odporne na zmywanie, co bardzo cieszy rodziców, ponieważ każdy wie, że dzieci potrafią nas zaskoczyć swoją wyobraźnią, wykorzystując do tego celu ściany pokoi. Bardzo ważnym aspektem przy wyborze farby Dulux jest fakt, iż farbę Dulux możemy stosować na różnych powierzchniach, takich jak cegły, powierzchnie betonowe czy kartonowo-gipsowe. Poprzez takie uniwersalne zastosowanie, nie musimy szukać specjalnych farb do różnych nawierzchni. Zwracają jeszcze uwagę na bogatą gamę kolorystyczną farb Dulux możemy bez większych problemów dobrać idealny kolor. 

Jest kilka kluczowych oraz bardzo ważnych zalet farb Dulux, co samo za siebie już mówi, dlaczego klienci tak chętnie wybierają tego producenta. A jak do tego wszystkie ma się farba Dekoral? Czy farby Dekoral są podobnie jak farby Dulux dobrym wyborem? Co wybrać Dulux czy Dekoral? Sprawdźmy.

Dekoral, Dulux czy Beckers?

Farby Dekoral posiadają szeroką listę zastosowań. Możemy używać farby Dekoral na wielu powierzchniach w pomieszczeniach. Kluczową i bardzo ważną materią jest fakt, iż farby Dekoral przeszły wiele testów. Świetnie to wpływa na podjęcie decyzji przez alergików. Jednak próbując wybrać, która farba będzie lepsza, Dekoral czy Dulux?

Wśród zalet farb Dekoral, z powodzeniem możemy używać farby Dekoral w pomieszczeniach, które są narażone na częste zabrudzenia. Dzięki swojej wysoce odpornej powłoce na zmywanie nie musimy się obawiać kolejnych myć.

Farby Dekoral podobnie jak Dulux, mają świetną wydajność, ale w porównaniu do farb Dulux, Dekoral dłużej schnie, co wydłuża trochę naszą pracę. Kolejną wspólną cechą na plus w farbie Dekoral, jest jej wspaniała gama kolorystyczna. Wybierając kolor farby Dekoral, możemy wybrać jeszcze stopień połysku. W sklepach mamy szansę na przetestowanie koloru, kupując saszetkę farby. To znakomite rozwiązanie. Chcą wybrać idealną farbę, warto sprawdzić jej parametry, jednak stojąc przed wyborem farby Dekoral czy Dulux, podjęcie decyzji należy już do Was.