Najlepsze kosiarki spalinowe do trawy – ranking 2022, opinie, ceny

Najlepsze kosiarki spalinowe do trawy – ranking 2022, opinie, ceny (2)

Z pewnością trafiłeś tutaj, bowiem zastanawiasz się nad tym, jaką najlepszą kosiarkę spalinową do trawy wybrać do swojego ogrodu? Wbrew powszechnej opinii wybór odpowiedniego urządzenia tnącego do trawy nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wszystkim wydawać. Wszystko to przez to, że na rynku pojawia się niezliczona ilość modeli, które pochodzą od znanych producentów m.in. Stihl, Makita, AL-KO, Hecht czy Makita i różnią się między sobą pod każdym względem.

W związku z tym, że na rynku pojawia się tak duża ilość kosiarek spalinowych do trawy, postanowiliśmy przygotować swoisty ranking 2022, a następnie wyróżnić najpopularniejsze modele i przedstawić to, jakie opinie zyskują one wśród klientów. Przed podjęciem decyzji o zakupie kosiarki spalinowej do trawy, należy zwracać szczególną uwagę na kilka decydujących czynników.

Przede wszystkim istotną kwestią jest silnik tych urządzeń tnących. Silnik w kosiarkach spalinowych odgrywa kluczową rolę, ponieważ jest to pewna część składowa kosiarek, w związku z tym należy przykładać szczególną uwagę i zwracać uwagę na parametry jakimi charakteryzuje się dany silnik. Kolejnym dość często pojawiającym się pytaniem jest to, czy wybierać kosiarki z napędem czy bez? W dalszej części wpisu odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy w naszym rankingu, jaką najlepszą kosiarkę do trawy wybrać.

Najlepsze kosiarki do trawy – ranking

W takim razie, jakie wyróżnia się najlepsze kosiarki do trawy, co warto uwzględnić w rankingu 2022? Zanim przejdziemy do naszego rankingu najlepszych kosiarek spalinowych do trawy, w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Wybór kosiarki spalinowej do trawy jest uzależniony od takich czynników, jak wielkość działki, na którym zlokalizowany jest trawnik, sposób zbierania urobku i tego, czy interesuje nas kosiarka z napędem, czy bez. W przypadku, gdy zależy nam na kosiarce do trawy, która będzie zbierała cały urobek, skupmy się na kosiarkach z koszem.

Na rynku pojawiają się również modele, które zajmują się tylko i wyłącznie mulczowaniem, czyli tzw. siekaniem na drobny urobek trawę, a następnie pozostawia je na trawniku. Oczywiście kosiarka do trawy z koszem do pewnego rodzaju komfort, które idealnie sprawdzi się przy nie tylko mniejszych trawnikach, ale i również tych o większej powierzchni, bo dzięki temu możemy w komfortowy i bezpieczny sposób przechowywać urobek trawy.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze najlepszej kosiarki do trawy? Kolejną kwestią braną pod uwagę w naszym rankingu jest sposób cięcia takich kosiarek. W tym przypadku najpopularniejszym rozwiązaniem jest wyrzut boczny, który bardzo dobrze spisuje się w przypadku, gdy mamy do czynienia z wysoką trawą. Jakie wyróżnia się jeszcze rodzaje kosiarek spalinowych do trawy?

  • Do najlepszych kosiarek do trawy zaliczyć można kosiarki rotacyjne marki Stihl. Przede wszystkim tego rodzaju kosiarki do trawy Stihl wyróżniają się tym, że wyposażone są w szybko obracające się ostrze tnące. Dodatkowo niezwykle dobrze sprawują się one w przypadku dłuższych prac.
  • Kolejnym dość popularnym rodzajem są kosiarki do trawy bębnowe. Są one głównie wykorzystywane w trakcie zadań specjalnych.

W dalszej części wpisu omówimy kwestię związanym z tym, czy warto wybierać kosiarki z napędem, czy bez? Następnie przejdziemy do omówienia przygotowane przez nas rankingu kosiarek do trawy.

Sprawdź również – Co może być przyczyną nierównej pracy silnika kosiarki? Dlaczego kosiarka chodzi na wysokich obrotach?

Kosiarka z napędem czy bez?

W takim razie odpowiadając na pytanie – „kosiarka z napędem, czy bez?” na co zwrócić uwagę? Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wybierając najlepsze kosiarki do trawy swój wybór opieramy na podstawie nie tylko parametrów technicznych, silnika, ale również zwracamy uwagę na to, czy kosiarka jest z napędem, czy bez.

Ergonomia i prosta obsługa kosiarek do trawy w obecnych czasach jest niezwykle kluczowym elementem, które niekiedy odgrywa kluczową rolę. Oczywiście jeżeli nie chcemy zaprzątać sobie pytaniami związanymi z tym, czy chcemy kosiarkę z napędem, czy bez, warto zdecydować się na prostsze, ale i bardziej kosztowne rozwiązanie w postaci robota do koszenia trawy.

Przede wszystkim kosiarka z napędem to rozwiązanie, które wpływa w znaczny sposób na komfort z użytkowania i przyjemność z pracy. Na rynku obecnie praktycznie większość modeli posiada napęd, więc z tym nie powinniśmy mieć większego problemu. W takim razie, czy warto wybrać kosiarkę z napędem, czy bez, odpowiedź jest jednoznaczna.

Oczywiście nie można zapominać o pewnej wadzie, którymi wyróżniają się kosiarki z napędem. Taką wadą jest cena tych urządzeń, są one zdecydowanie droższe niż klasyczne kosiarki do trawy. W dalszej części wpisu przedstawimy ranking i sprawdzimy opinie kosiarek spalinowych do trawy Stiga, Stihl i Makita.

Stiga kosiarki spalinowe – opinie

W naszym zestawieniu najlepszych kosiarek do trawy uwzględniliśmy Stiga kosiarki spalinowe Multiclip Pro 53 SVX, które zyskują ostatnimi czasy niezwykle wysokie recenzje i opinie. Czym wyróżnia się ta kosiarka do trawy Stiga? Główną cechą tej kosiarki jest z pewnością mocny i niezawodny silnik o mocy nieprzekraczającej 3.19 kW, dodatkowo szerokość robocza wynosi 51cm co z pewnością przekłada się na komfort i szybkość wykonywanej pracy.

Model kosiarki marki Stiga Multiclip Pro 53 wyróżnia się nie tylko ogromną mocą silnika i napędem na przednią oś, ale i również doskonałą precyzją cięcia i mobilnością, przez co to wszystko przekłada się na niezwykle wysokie tempo koszenia trawy. Warto również uwzględnić w tej maszynie to, że posiada on wdrożony rozrusznik ręczny, który jest wspomagany przez silnik z kategorii Ready Start.

Stihl kosiarki spalinowe – opinie

Kolejną pozycję w naszej liście zajmuje kosiarka do trawy Stihl, jakie pojawiają się o niej opinie? W naszym rankingu wyróżniliśmy Stihl kosiarkę spalinową RM 248T, która posiada napęd na przednie koła i silnik o mocy 2.1 kW. Cechą charakterystyczną tej kosiarki do trawy jest bardzo wysoka pojemność kosza, która wynosi 55 litrów. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaka najlepsza kosiarka do trawy będzie pasować do Twojego ogrodu, to z pewnością kosiarki spalinowe marki Stihl spełnią Twoje oczekiwania.

Stihl RM 248T wyróżnia się bardzo ciekawymi parametrami technicznymi, zyskuje też dość pozytywne opinie, które gwarantują ponad przeciętne osiągi. Jeżeli chodzi o szerokość roboczą to oscyluje ona na poziomie 46 cm, w ten sposób kosiarka do trawy zapewnią niezwykle wysoką precyzję cięcia.  Do wad tej kosiarki zaliczyć można przede wszystkim jej wysoką cenę.

Makita kosiarki spalinowe – opinie

Na trzecim miejscu plasują się kosiarki do trawy Makita. Jednym z najlepszych modeli kosiarek spalinowych marki Makita jest model PLM4627N. Wyróżniona kosiarka łączy w sobie nie tylko wysoką precyzję i zwrotność, ale i również charakteryzuje się tym, że jest ona wydajna i ekonomiczna.

Te wszystkie cechy zawdzięcza dzięki silnikowi Briggs & Stratton, które pozwala uwolnić moc 5 kM i w ten sposób zapewnić kosiarce znaczną i efektywniejszą pracę. Poza dość szerokim stopniem regulacji obrotów silnika, kosiarka do trawy Makita PLM4627N posiada również pojemny koszt na trawę, który wynosi aż 60 litrów!

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]