Jaką wybrać klatkę dla chomika i świnki morskiej?

Jaką klatkę powinien mieć chomik syryjski

Klatki dla chomików i świnek morskich to wbrew pozorom szeroki temat, który niekiedy wzbudza bardzo głośne kontrowersje. Oczywiście należy pamiętać o tym, że wybór odpowiedniej klatki dla takich gryzoni, czy małych ssaków w dłuższej perspektywie czasu przekłada się na wygodny komfort życia. Przede wszystkim chomiki syryjskie i świnki morskie to delikatne zwierzęta, które wymagają szczególnej uwagi, w związku z tym wybór właściwej klatki jest ważnym aspektem. W dalszej części wpisu przedstawimy, jaką klatkę powinien mieć chomik syryjski i jak powinna wyglądać klatka świnki morskiej.

Jaką klatkę powinien mieć chomik syryjski?

W takim razie, jaką klatkę powinien mieć chomik syryjski? Chomik syryjski i dżungarski to wymagające gatunki gryzoni, decydując się na ich hodowle należy wiedzieć to, jaką klatkę powinien mieć taki chomik. Zapewnienie maksimum komfortu w tym przypadku to podstawowy czynnik. W związku z tym przymierzając się do zakupu klatki dla chomika należy uwzględnić kilka ważnych aspektów, które będą miały ogromny wpływ na domowników. Zatem jaką klatkę powinien mieć chomik syryjski?

Pierwszym, a zarazem najważniejszym czynnikiem jest wielkość klatki dla chomika, jakie powinny mieć wymiary? Przede wszystkim zależy nam na tym, aby chomiki czuły się dobrze w swojej klatce, a nie w niej się męczyły. W związku z tym klatka dla chomika syryjskiego powinna być na tyle duża, aby chomik mógł w niej się przemieszczać swobodnie i miał zapas miejsca do zabawy. Przyjmuje się w ten sposób optymalne wymiary klatki dla chomika rasy karłowatej, które powinny być na poziomie od 45 cm do 65 cm w podstawie, klatka powinna być również dosyć wysoka po to, aby móc umieścić w niej różnego rodzaju atrakcje do zabawy, czyli chodzi tutaj o tunele i kołowrotki. Jaką klatkę powinien mieć chomik syryjski? W przypadku tego gatunku przyjmuje się, że optymalne wymiary klatki powinny być na poziomie nie mniejszym niż 90 cm na 60 cm w podstawie.

Kolejnym istotnym czynnikiem w trakcie doboru klatki dla chomika syryjskiego jest to, aby wewnątrz znajdowało się pięterko po to, aby mogło ono się na nie wspinać, w ten sposób zapewniamy gryzoniom atrakcję i schronienie. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby klatka nie była zbyt wysoka, w ten sposób zachęcamy chomiki syryjskie do wspinaczki, a tego chcielibyśmy uniknąć. Wspinaczka w ostateczności mogłaby się zakończyć przykrymi konsekwencjami.

Każda klatka dla chomika syryjskiego powinna mieć na wyposażeniu akcesoria, które zapewnią chomikom syryjskim odpowiedni ruch. W tym przypadku w każdej klatce dla chomika syryjskiego powinien znajdować się kołowrotek. Bez względu na rasę, każdy chomik musi mieć dostęp do kołowrotka, należy przy tym, uwzględnić to, aby taki kołowrotek był na tyle duży, że chomik zmieści się do niej. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaką klatkę powinien mieć chomik syryjski zalecamy zapoznać się z dostępną ofertą na platformie Ceneo, znajdziesz tam wiele klatek dla chomika syryjskiego w przystępnej cenie.

W dalszej części wpisu sprawdzimy, jak powinna wyglądać klatka świnki morskiej.

Jak powinna wyglądać klatka świnki morskiej?

W takim razie, jak powinna wyglądać klatka świnki morskiej? Zanim w ogóle zdecydujemy się na zakup klatki dla świnki morskiej w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jaką ilość świnek morskich mamy zamiar trzymać. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ to, jak powinna wyglądać klatka świnki morskiej jest zależne od ilości przetrzymywanych gryzoni. Klatka dla jednej świnki będzie innej wielkości niż w przypadku klatki dla dwóch, czy większej ilości. Istotną kwestią w tym przypadku jest to, że świnki morskie są zwierzętami stadnymi, w związku z tym lepiej dobrać parę gryzoni, niż decydować się na pojedynczą sztukę.

Ważnym czynnikiem w przypadku doboru klatki dla świnki morskiej są jej wymiary. W tym przypadku klatka dla świnki morskiej powinna osiągać wymiary 90 cm długości przy 55 cm szerokości. W ten sposób zapewniamy gryzoniom wystarczająco dużo miejsca, aby świnka morska mogła nie tylko pobiegać, ale i również w komfortowy sposób odpocząć. Ciekawostką jest również fakt, że świnki morskie śpią maksymalnie rozciągnięte, co jest również istotną kwestią, aby w ostateczności taka klatka nie okazała się zbyt mała. Należy również pamiętać o tym, aby w każdej klatce znajdowało się zadaszone schronienie dla gryzoni, ponieważ lubią one skrywać się w takich zakamarkach. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaką klatkę wybrać dla świnki morskiej, warto zapoznać się z dostępną ofertą na Ceneo, znajdziesz tam z pewnością wymarzoną klatkę w rozsądnej cenie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]