Łańcuch widiowy – co to jest, opinie na forum, czy warto, jaki łańcuch do piły Stihl?

Łańcuch widiowy - co to jest, opinie na forum, czy warto, jaki łańcuch do piły Stihl Widiowy

Piły spalinowe oraz elektryczne mają bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od mocy oraz zamontowanego łańcucha, piły możecie wykorzystywać do różnych pracy. Do domowych ogrodowych porządków wystarczy średniej mocy piła elektryczna lub spalinowa z tradycyjnym łańcuchem tnącym. 

W sytuacji, kiedy musicie wykonać większe prace, gdzie drewno oraz pozostałe materiały są znacznie twardsze, będziecie potrzebowali mocniejszego sprzętu. Tutaj bardzo dobrze sprawdzi się łańcuch widiowy, który znalazł swoje zastosowanie w wielu ciężkich pracach. 

Nie wszyscy znają element zwany łańcuchem widiowym, ponieważ jego zastosowanie jest popularne tylko podczas pracy z wymagającymi surowcami. W związku z tym postanowiliśmy jednak zaprezentować Wam łańcuch widiowy i w dalszej części naszego wpisu zdradzamy, co to jest łańcuch widiowy i jak ostrzyć łańcuch widiowy. Dodatkowo odpowiadając na Wasze liczne zapytania, zdradzamy, jaki łańcuch do piły Stihl widiowy oraz jaki łańcuch do brudnego drzewa wybrać. 

Sprawdzamy także opinie na forum o łańcuchu widiowym. W podsumowaniu postaramy się przybliżyć, czy warto kupować łańcuch widiowy. 

Łańcuch widiowy – co to jest?

Maszyny tnące są ułatwieniem podczas wielu pracy w ogrodach, sadach, tartakach, w leśnictwie oraz podczas prac porządkowych w parkach. W każdym z tych miejsc potrzebne będzie inne urządzenie, które będzie dobrze dostosowane do wymagań wykonywanego zadania. 

W piłach spalinowych oraz elektrycznych możemy wybrać, jaki rodzaj łańcucha zastosujemy, ponieważ w wielu modelach takie elementy są zamienne. W zależności od potrzeb możecie dokupić łańcuch o innych parametrach tnących. 

Podczas wymagających prac związanych z obróbką drewna w lasach, tartakach oraz w trudnych warunkach doskonale sprawdza się łańcuch widiowy. Nie każdy wie, co to jest łańcuch widiowy, dlatego przybliżamy Wam to pojęcie i wyjaśniamy z co to ejst i z czego jest zbudowany. 

Powszechnie znane są standardowe łańcuchy tnące, z tego powodu pojawia się tyle pytań, co to jest łańcuch widiowy. Odpowiadając Wam w prosty sposób, łańcuch widiowy jest przeznaczony do zadań specjalnych. Cięcie zanieczyszczonych elementów, większych konstrukcji rozbiórkowych, czy praca w lasach to dla niego czysta przyjemność. Kiedy zwykły łańcuch zaczyna mieć problemy z cięciem, łańcuch widiowy zaczyna wchodzić na obroty. 

Sprawdź również – Piła spalinowa NAC – opinie na forum, nie chce odpalić, cena, czy warto?

Łańcuch widiowy – jak ostrzyć?

Często wyszukujecie, jak ostrzyć łańcuch widiowy, ponieważ ten element nie jest typowym łańcuchem do piły. 

W sieci możecie znaleźć wiele podpowiedzi, jak ostrzyć łańcuch widiowy, jednak nie wszystkie są dobrze rozpisane, tak aby przeprowadzić ostrzenie łańcucha widiowego prawidłowo. 

Łańcuch widiowy jest bardzo odpornym na starcia elementem piły, dlatego ostrzenie jest przeprowadzane niezwykle rzadko. W sytuacji, kiedy będziecie chcieli naostrzyć łańcuch widiowy, koniecznie musicie użyć specjalnej ostrzałki, która nie uszkodzi żadnego elementu. 

Przy łańcuchu widiowym najlepiej jest go oddać do serwisu, ponieważ urządzenie ostrzące łańcuch widiowy jest dosyć drogie, nie będziecie go używać często, dlatego dla bezpieczeństwa łańcucha producenci zawsze zalecają specjalistyczną regenerację łańcucha. 

Jaki łańcuch do piły Stihl widiowy?

Jeżeli posiadacie piłę Stihl i zastanawiacie się, jaki łańcuch do piły Stihl widiowy wybrać, to dobrze trafiliście, ponieważ nie zawsze dostępne łańcuchy w sklepach będą spełniały Wasze wymagania, a my wiemy, jaki łańcuch widiowy do piły Stihl wybrać. 

W zależności od piły będziecie musieli wybrać rozmiar łańcucha widiowego do piły Stihl, najczęściej stosowany jest łańcuch o długości 325 mm i grubości 1,5 mm. Dobrze się też sprawdzają łańcuchy widiowe o długości 350 mm i grubości 1,3 mm. Oczywiście w zależności od wielkości prowadnicy Wasz łańcuch będzie miał inną długość. 

Sprawdź również – Piła spalinowa Dolmar – opinie na forum, dane techniczne, jaka mieszanka, czy warto?

Jaki łańcuch do brudnego drzewa?

Sporo pytań gromadzi się wokół tematu łańcucha do brudnego drzewa. Tutaj bardzo ważne jest, aby wybrać najlepszy produkt, ponieważ podczas prac w lasach oraz tartakach nie zawsze macie do czynienia z czystym drewnem. 

Łańcuch do brudnego drzewa musi być odporny na ścieranie podczas pracy w trudnych warunkach, dlatego najlepszym rekomendowanym łańcuchem do brudnego drzewa jest łańcuch widiowy. Ten produkt podczas pracy w takich warunkach sprawdza się znakomicie. 

Łańcuch widiowy – opinie na forum

Prezentujemy Wam opinie na forum o łańcuchu widiowym, ponieważ użytkownicy wydają najlepsze komentarze. 

Jak udało się nam ustalić, opinie na forum o łańcuchu widiowym są podzielone. Faktycznie cięcie brudnego drzewa bez łańcucha widiowego byłoby trudne. Jednak podczas pracy z czystym drzewem zdaniem osób wystawiających opinie na forum lepiej pracuje się zwykłym łańcuchem. 

Opinie zostały pobrane z forum pilarz org. 

Czy warto kupić łańcuch widiowy?

Odpowiadając na Wasze pytanie, czy warto kupić łańcuch widiowy, powinniście się zastanowić, jaki rodzaj pracy będziecie wykonywać. Jeżeli łańcuch widiowy będzie wykorzystywany w domowych warunkach to lepiej kupić zwykły łańcuch. Z kolei podczas prac z brudnych drzewem łańcuch widiowy sprawdzi się doskonale.