Cichy agregat prądotwórczy do domu – najcichsze, ranking, jaki wybrać?

Cichy agregat prądotwórczy do domu - najcichsze, ranking, jaki wybrać (1)

Prąd jest podstawowym dobrem, bez którego ciężko jest w obecnych czasach funkcjonować. Większość sprzętów domowych zasilanych jest prądem, nasze urządzenia takie jak smartfony, tablety Ipady oraz laptopy posiadają wbudowaną baterię, jednak raz dziennie musimy je podłączyć do prądu. 

Sprawdź również – agregat pezal opinie klientów na forach internetowych.

Podczas chwilowych przerw w dostawie energii elektrycznej wiele gospodarstw domowych jest dosłownie sparaliżowanych, ponieważ praktycznie wszystkie urządzenia są podpięte do prądu. Nawet zrobienie herbaty może być uniemożliwione, ponieważ czajniki są elektryczne, a zagotowanie wody przez płyty indukcyjne będzie niemożliwe. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie agregatu prądotwórczego do domu. Przerwy w dostarczaniu energii spowodowane chwilowymi awariami nie będą wtedy kolidowały z normalnym życiem. 

Chcąc przybliżyć ten temat, w dzisiejszym artykule sprawdzamy, czy są ciche agregaty prądotwórcze, jaki agregat prądotwórczy zamontować w domu, aby był cichy, cichy agregat prądotwórczy do domu z automatycznym rozruchem, ranking cichych agregatów prądotwórczych do domu. Dodatkowo sprawdzamy, który cichy agregat prądotwórczy sprawdzi się do mieszkania w bloku oraz przedstawiamy najcichszy agregat prądotwórczy. 

Czy są ciche agregaty prądotwórcze?

W takim razie, czy są ciche agregaty prądotwórcze? Agregat prądotwórczy zazwyczaj kojarzy się z głośnym warkotem oraz nieprzyjemną dla ucha pracą. Decydując się na zamontowanie agregatu prądotwórczego w domu, pierwsze co nam przychodzi do głowy, to czy są ciche agregaty prądotwórcze. Nikt nie chce korzystać z urządzenia, które przynosi nam hałas oraz doprowadza do dyskomfortu. 

Agregat prądotwórczy do domu powinien być cichy, ponieważ jego praca nie może zakłócać spokoju oraz ciszy sąsiadów. Sprawdzając dostępne urządzenia, są modele cichych agregatów prądotwórczych. Technologia idzie cały czas do przodu i producenci zdają sobie sprawę z oczekiwań klientów. 

Głośne agregaty prądotwórcze stosowane są w przemyśle, choć coraz częściej spotykane są znacznie cichsze urządzenia. Domowe agregaty prądotwórcze muszą być ciche, ponieważ po uruchomieniu głośnego urządzenia możemy mieć wycieczki sąsiadów z prośbą o wyłączenia, a w godzinach wieczornych nawet policję, za zakłócanie ciszy nocnej. 

W dalszej części artykułu przedstawiamy ciche agregaty prądotwórcze do zamontowania w domu. 

Jaki agregat prądotwórczy do domu cichy?

Zatem, jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu cichy? Decydując się na zamontowanie agregatu prądotwórczego w domu, przeszukuje się wszystkie dostępne strony producentów w celu znalezienia cichego agregatu prądotwórczego. Zadanie z pozoru wydaje się proste, jednak znalezienie idealnego urządzenia może zająć dłuższą chwilę. 

To, jaki agregat prądotwórczy do domu będzie cichy oraz spełni wszystkie oczekiwania, zależy od naszych potrzeb, oraz od oczekiwań, jakie mamy co do agregatu prądotwórczego. Nie zawsze urządzenie jest włączone tylko podczas awarii prądu. Domowe agregaty prądotwórcze bardzo często służą jako dodatkowe zasilanie w naszych ogrodach. 

Wybranie cichego agregatu prądotwórczego do domu gwarantuje nam ciszę oraz spokój podczas wieczornych spotkań w ogrodzie, oraz chroni przed konfliktami z sąsiadami. 

Tylko, jaki agregat prądotwórczy będzie cichy? Poniżej przedstawiamy ciche agregaty prądotwórcze. 

Cichy agregat prądotwórczy do domu to m.in. agregat Proton Oasis 1. Urządzenie jest ciche podczas pracy, moc, jaką oddaje, jest na wysokim poziomie, a sama konstrukcja wytrzymała na uszkodzenia. 

Następny cichy agregat prądotwórczy to Active Agi 3. Agregat jest niezwykle wytrzymały, na jednym zbiorniku może pracować nawet 5 godzin. Obudowa jest odporna na uszkodzenia, a jej smukłe kształty zmieszczą się w każdym miejscu. 

Kolejne ciche agregaty prądotwórcze to Inverter Generator 2, agregat prądotwórczy inwertorowy AVR, Inverter Atom 2.5, agregat prądotwórczy B&S P2400, agregat prądotwórczy Fago. 

Cichych agregatów prądotwórczych jest dosyć dużo, jednak wybór należy już do Was oraz do przeznaczenia urządzenia. Na rynku dostępne są także ciche agregaty prądotwórcze z automatycznym rozruchem, poniżej przedstawiamy propozycje. 

Cichy agregat prądotwórczy do domu z automatycznym rozruchem

Automatyczny rozruch agregatu prądotwórczego znacznie ułatwia pracę. Choć może się to wydawać banalne, jednak ręczne rozruchy potrafią sprawiać kłopoty. Jeżeli chcecie cieszyć się prądem, korzystając z cichego agregatu prądotwórczego z automatycznym rozruchem, zapraszamy do dalszej części artykułu. 

Cichy agregat prądotwórczy z automatycznym rozruchem oferuje same korzyści z użytkowania. Praca nie zakłóca ciszy, a automatyczny rozruch agregatu ułatwia jego odpalanie. 

Do agregatów z automatycznym rozruchem należą:

 1. Fago F4001ISE
 2. Konner & Sohnen KS 4000iG S
 3. Wiking Polska GK6500E-H
 4. Daewoo GDA 8500E-3
 5. Kraft&Dele KD112 

Poniżej przedstawiamy ranking cichych agregatów prądotwórczych

Cichy agregat prądotwórczy do domu ranking

Ranking cichych agregatów prądotwórczych do domu zaczniemy od najbardziej polecanego urządzenia:

 1. Agregat prądotwórczy Karcher PGG 3/1.
 2. Agregat prądotwórczy Konner & Sohnen KSB22s
 3. Agregat prądotwórczy Genmac Powersmart G600E
 4. Smart 365 01-3600A
 5. Gude GSE 951
 6. Genmac Powersmart G5500.

Ten ranking cichych agregatów prądotwórczych do domu wg opinii użytkowników na wielu forach internetowych zapewni Wam komfortową oraz cichą pracę z wykorzystanie prądu wytworzonego z cichego agregatu prądotwórczego. 

Cichy agregat prądotwórczy do mieszkania w bloku 

Mieszkając w bloku, nie możemy działać na własną rękę z niektórymi urządzeniami. Cichy agregat prądotwórczy do mieszkania w bloku wymaga pozwolenia spółdzielni lub zarządcy bloku oraz mieszkańców. 

Jednak najczęściej nikt nie robi problemów, jeżeli chcecie zamontować cichy agregat prądotwórczy w mieszkaniu w bloku. Praca jest zawsze na koszt właściciela urządzenia. Jedynie musicie uzyskać pozwolenie oraz zamontować cichy agregat prądotwórczy w wyznaczonym miejscu. 

Najcichszy agregat prądotwórczy

Sprawdzając dostępne oferty cichych agregatów prądotwórczych, sprawdzamy, jakie posiadają moce oraz ile czasu będą pracowały. Jednak zdecydowanie większość osób szuka najcichszego agregatu prądotwórczego. Zwłaszcza kiedy chcecie go używać w strefie zamieszkania. 

Najcichszy agregat prądotwórczy nie jest najdroższym modelem dostępnym na rynku, co cieszy klientów. Model najcichszego agregatu prądotwórczego to Karcher PGG 3/1.

Ten agregat prądotwórczy posiada wbudowany zbiornik na paliwo 15 l, wytwarza 3000 W, a łączna moc agregatu to 3 kW.