Ile worków wylewki na 1m3, 1m2 i 10 m2? Wylewka posadzki krok po kroku

Ile worków wylewki na 1m3, 1m2 i 10 m2 Wylewka posadzki krok po kroku (1)

Ilość materiałów podczas remontu i prac budowlanych każdorazowo jest wyliczana pod konkretną inwestycję. Sprawdzając ile worków wylewki na m², ile farby, tynku, gładzi zawsze powinniście przyjmować potrzebną ilość z zapasem, ponieważ będziecie mogli ze spokojem rozpocząć prace. 

W sieci znajdziemy sporo pytań co do ilości materiałów, przyglądając się temu głębiej, postanowiliśmy opisać jak poradzić sobie z wylewką. 

W dalszej części naszego wpisu opisujemy wylewanie posadzki krok po kroku, zdradzamy ile worków wylewki na m², ile worków wylewki na 10 m² oraz ile worków wylewki na 1 m³. 

Umieszczamy dodatkowo informację, ile worków wylewki samopoziomującej na 10 m² oraz ile gotowej wylewki betonowej na m².

Wylewka posadzki krok po kroku

Zaczynając swoją przygodę z pracami remontowymi, coraz częściej wiele rzeczy próbujemy wykonać samodzielnie. Pozwala nam to na oszczędzenie pieniędzy oraz nauczenie się nowych rzeczy. Jeżeli będziecie zainteresowani, jak wygląda wylewka posadzki krok po kroku, to w dalszej części wszystko opisujemy. 

Wykonanie wylewki posadzki krok po kroku nie jest takie trudne, musicie mieć odpowiednią wiedzę oraz sprzęt.  W pierwszym kroku wylewki posadzki należy przygotować podłoże, czyli dokładnie odkurzyć oraz osuszyć. Następnie robicie zbrojenie z prętów. 

Dalsza część wylewki posadzki składa się z dylatacji, czyli wykonania rowków. Krok po kroku wylewka posadzki składa się jeszcze z przygotowania wylewki oraz ułożenia masy. Po kilku godzinach, kiedy wylewka będzie już sucha, koniecznie dokonajcie przetarcia wylewki. Na samym końcu trzeba rozprowadzić środek zabezpieczający. 

Sprawdź również – Podłoga na legarach – z płyt osb, na gruncie, czy wylewka, jak wypoziomować?

Ile worków wylewki na m2?

W sieci sprawdzacie również, ile worków wylewki na m². Takie dane pozwalają na poprawne skalkulowanie całej pracy, ponieważ wiedząc już, ile worków wylewki na m² wykorzystacie, to z łatwością policzycie potrzebny materiał na całe pomieszczenie. 

Oczywiście w zależności od produktu oraz oczekiwanego efektu ilość worków wylewki na m² może się lekko różnić. Jeżeli Wasze pomieszczenie jest krzywe i będziecie równać poziomy, to potrzebna będzie większa ilość wylewki. W sytuacji, kiedy wszystko jest poprawnie przygotowane, ilość worków wylewki na m² jest równa 1 szt. przy materiale po 25 kg. 

Ile worków wylewki na 10 m2?

Pytacie także ile worków wylewki na 10 m², dlatego podpowiadamy Wam, jak poprawnie wyliczyć i kupić potrzebny materiał, tak aby Wasza praca nie była przerywana przez niespodziewane braki produktu. 

Ilość worków wylewki na 10 m² możecie policzyć na podstawie potrzebnego surowca na 1 m², o którym pisaliśmy powyżej. Jeżeli w przypadku 1 m² ilość worków wylewki jest obliczona na jeden, ponieważ 25 kg to jeden worek, to na 10 m² będziecie potrzebowali 10 worków. 

W tym przypadku będziecie potrzebowali 250 kg wylewki, aby poprawnie wykonać zaplanowaną pracę. 

Ile worków wylewki na 1 m3?

Klienci sprawdzają także ile worków wylewki na 1 m³, dlatego takie wyliczenia postanowiliśmy Wam zamieścić, z pewnością ułatwi Wam to rozpoczęcie pracy, jeżeli będziecie znali wielkość obiektu w m³.

Przy wybieraniu wylewki do pomieszczeń, jak już wcześniej wspominaliśmy, warto dobrze policzyć potrzebną ilość, ponieważ w trakcie pracy szkoda czasu na jeżdżenie po sklepach, dodatkowo wyłożona wylewka zacznie wiązać, a nowo położona nie będzie miała się jak połączyć z pierwszym odcinkiem. 

Ilość worków wylewki na 1 m³ jest zawsze wyliczana na podstawie wybranego materiału. Jeżeli zdecydujecie się na wylewkę betonową, pamiętajcie, że ten surowiec ma gęstszą masę, dlatego będziecie potrzebowali go znacznie mniej. Wylewka z betonu dla pokrycia jednego m³ będzie liczona jako 1,5 worka, czyli jakieś 37,5 kg.

Ilość worków wylewki cementowej będzie większa, ponieważ ten surowiec na lżejszą konsystencję. Jak udało się nam wyliczyć, ilość worków wylewki cementu na m³ wynosi +/- dwanaście worków. 

Sprawdź również – Ile pex na 1 m2 podłogówki? Kalkulator, jak obliczyć przepływ w ogrzewaniu podłogowym?

Ile worków wylewki samopoziomującej na 10 m2?

Popularnym rozwiązaniem staje się wylewka samopoziomująca, z tego względu zaczynają się powtarzać pytania, ile worków wylewki samopoziomującej na 10 m². Oczywiście sprawdzamy to dla Was i z przyjemnością zdradzamy, ile worków wylewki samopoziomującej na 10 m².

W zależności od producenta i produktu ilość worków wylewki samopoziomującej będzie zmienna, ale w niewielkich ilościach. Standardowo przyjmuje się, że na m² powinniście mieć 13 kg. Szybko licząc, ile worków wylewki samopoziomującej na 10 m² potrzebujecie, to wynik wychodzi +/- 130 kg. 

Gotowa wylewka betonowa – ile na m2?

Sprawdzamy jeszcze, ile gotowej wylewki betonowej na m² należy przygotować, aby dobrze wykonać posadzkę. Gotowa wylewka betonowa jest wygodniejsza, ponieważ nie musicie mieszać pisaku z betonem i wodą, otwieracie worek i gotową mieszankę łączycie z wodą. 

Ilość gotowej wylewki betonowej na m² jest określana +/- jeden worek, oczywiście, jeżeli macie worki po 25 kg.