Ile trwa i kosztuje cyklinowanie i lakierowanie parkietu i schodów? Cena za metr

Ile trwa i kosztuje cyklinowanie i lakierowanie parkietu i schodów Cena za metr (1)

Parkiet jest jednym z ładniejszych wykończeń podłogi, jednak nie każdy decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ tego typu podłogi wymagają regularnego pielęgnowania oraz cyklinowania i wbrew pozorom należą do kosztownych inwestycji. Na rynku jest dostępnych wiele innych, niewymagających podłóg typu panele, kafle imitujące drewno, czy winyle. Takie materiały nie potrzebują specjalnej renowacji, ponieważ cała pielęgnacja kończy się na odkurzeniu oraz umyciu nawierzchni. 

Decydując się na posiadanie parkietu, każdy musi się liczyć z takimi pracami jak lakierowanie czy cyklinowanie. Specjalnie dla wszystkich osób, które zastanawiają się nad taką podłogą, w poniższym artykule przedstawiamy, na czym polega cyklinowanie parkietu, ile trwa cyklinowanie parkietu oraz jaki jest koszt za taką usługę, dodatkowo zdradzimy kwestię związaną z tym ile kosztuje cyklinowanie starego parkietu. Zamieszczamy jeszcze informację, jaka jest cena cyklinowania parkietu za metr, jaki jest koszt cyklinowania i lakierowania parkietu. W ramach bonusu zdradzamy także, ile kosztuje cyklinowanie schodów. 

Cyklinowanie parkietu – na czym polega?

W takim razie na czym dokładnie polega cyklinowanie parkietu? Osoby posiadające parkiet w domu nie zawsze mają pełną wiedzę, jak prawidłowo dbać o takie podłogi. W sytuacji, kiedy kupuje się dom lub mieszkanie na wtórnym rynku, niekiedy myślimy, że podłoga jest zniszczona i nadaje się tylko na śmietnik. To nie zawsze jest prawdą, ponieważ parkiet, który był przez kilka lat eksploatowany, faktycznie może tak wyglądać, ale możecie to zmienić za pomocą cyklinowania parkietu. Ile kosztuje takie rozwiązanie?

Cyklinowanie parkietu jest procesem, którego nie da się wykonać samodzielnie, ponieważ potrzebne są do tego specjalne narzędzia oraz wiedza, która pozwala na wykonanie poprawnego procesu. Wiedza jest podstawą całego procesu, dlatego zamieszczamy dokładny opis, na czym polega cyklinowanie parkietu, abyście byli świadomi, co się będzie działo z waszą podłogą. 

Cyklinowanie podłogi to tak naprawdę zdarcie z jej powierzchni całego lakieru oraz wszystkich warstw past pielęgnacyjnych, które były nakładane przez cały poprzedni okres. Podczas wykonywania tego procesu zostaje odsłonięta nienaruszona warstwa drewna, która była pierwotnie oddana do użytku. 

Tak przygotowaną podłogę podczas cyklinowania należy ponownie zabezpieczyć nową warstwą preparatu, który będzie zabezpieczał parkiet przez kolejne lata. Wygląd waszej podłogi nabierze nowego znakomitego wyglądu, ponieważ wszystkie stare warstwy chemicznych środków zostaną usunięte. 

Sprawdź również – Ile kosztuje struganie i przetarcie kubika drewna na deski w 2022?

Cyklinowanie parkietu – ile trwa?

Na forum pojawia się masa pytań, ile trwa i ile kosztuje cyklinowanie parkietu, osoby planujące ten zabieg pragną się przygotować do przeprowadzanej pracy przez firmę zewnętrzną. Nie będziecie mogli wykonać tego samodzielnie, ponieważ potrzebna jest do tego profesjonalna maszyna zwana cykliniarką. 

Prawidłowo wykonane cyklinowanie parkietu w zależności od metrażu oraz stanu podłogi będzie inaczej planowane w czasie. Jeżeli w pomieszczeniu będą się znajdowały jakieś meble, których nie da się przesunąć, cyklinowanie może się wydłużyć. 

Dodatkowo to ile trwa cyklinowanie parkietu, zależy od preparatów stosowanych do zabezpieczenia podłogi. Takie środki często muszą pozostać na 12 lub 24 godziny. Samo cyklinowanie może trwać od 2 do 6 godzin w zależności od stanu parkietu. Wiemy dokładnie ile trwa cyklinowanie parkietu, w dalszej części wpisu zdradzimy koszty związane z tą usługę oraz jaka jest cena za metr cyklinowania parkietu.

Ile kosztuje cyklinowanie starego parkietu?

W sieci możecie się spotkać z pytaniami, ile kosztuje cyklinowanie starego parkietu. Takie zabiegi nie należą do najtańszych, ponieważ po wykonaniu tego procesu wasza podłoga otrzymuje nowe życie i z pewnością jest to rozwiązanie warte każdych pieniędzy. 

Oczywiście odpowiedź na pytanie, ile kosztuje cyklinowanie starego parkietu, nie będzie jednoznaczna, ponieważ na cenę takiej usługi składa się metraż, stopień zniszczenia oraz warunki panujące w pomieszczeniu. 

Jeżeli będziecie chcieli otrzymać dokładną kalkulację cyklinowania starego parkietu, warto poprosić o indywidualną wycenę lub sprawdzić ile kosztuje cyklinowanie parkietu za metr. Natomiast w przypadku cyklinowania 100 metrów kwadratowych parkietu, średnia cena za taką usługę to 10000 zł. Warto pamiętać o tym, że podana cena to tylko sama robocizna, natomiast warto również uwzględnić wiele innych czynników. Stary parkiet ma to do siebie, że może ulec zniszczeniu w trakcie cyklinowania, w związku z tym dodatkowe koszty najczęściej związane są z uzupełnieniem braków w podłodze. 

Sprawdź również – Jaka jest cena za metr kwadratowy asfaltu w 2022? Przedstawiamy szczegółowy cennik

Cyklinowanie parkietu – cena za metr

Koszty związane z renowacją podłogi nie zawsze będą oczywiste, ponieważ cyklinowanie parkietu zależy od wielu czynników. Na rynku jest sporo firm, które oferują cyklinowanie. Postanowiliśmy sprawdzić jaka jest cena cyklinowania parkietu za metr, ponieważ wtedy będziecie mieli już pewien zarys tego, na jaką kwotę się przygotować. 

Cena za metr cyklinowania parkietu będzie z pewnością w każdej firma inna, różnice nie będą kolosalne, jednak zawsze warto sprawdzić kilka ofert. Aktualna rynkowa cena za metr cyklinowania parkietu oscyluje pomiędzy 85 a 140 złotych za metr. Jak widać, cyklinowanie parkietu nie należy do tanich rozwiazań.

Koszt cyklinowania i lakierowania parkietu

Oferta, która jest wam przedstawiana, nie zawsze ma uwzględniony koszt lakierowania parkietu. Tę czynność trzeba wykonać, ponieważ parkiet bez lakieru bardzo szybko się zniszczy. Oczywiście możecie to wykonać na własną rękę, jednak nie zawsze będziecie wiedzieli jaki środek wybrać oraz jak przeprowadzić lakierowanie parkietu. 

Sprawdzając jaki jest koszt cyklinowania i lakierowania parkietu, tutaj kwoty są nieco wyższe, ponieważ cena z taką usługę zaczyna się od 120 złotych za metr. Zamieszczane są także oferty, gdzie koszt cyklinowania i lakierowania parkietu wynosi 180 złotych za metr. 

Ile kosztuje cyklinowanie schodów?

Cyklinowanie schodów jest zupełnie innym procesem, ponieważ powierzchnia jest znacznie mniejsza oraz nierówna. Takie zabiegi wymagają pełnej precyzji oraz doświadczenia, ponieważ cały proces wykonuje się w innym sposób, niż cyklinowanie płaskiej prostej nawierzchni. 

To, ile kosztuje cyklinowanie schodów, zależy oczywiście od ich stanu oraz ilości. Średnia cena rynkowa za cyklinowanie schodów to około 40-100 złotych za stopień.