Hanna Banaszak – kim jest, wiek, wzrost, mąż, rozstanie, romans, syn, życie prywatne

Hanna Banaszak - kim jest, wiek, wzrost, mąż, rozstanie, romans, syn, życie prywatne (1)

Mężczyźni ją kochali, a kobiety patrzyły z zazdrością, unika rozgłosu i mediów Hanna Banaszak, bo o niej mowa fascynuje wiele osób, dlatego właśnie dzisiaj spróbujemy dowiedzieć się, kim jest Hanna Banaszak, ile ma lat? Czy ma rodzinę? 

Hanna Banaszak – kim jest? 

Hanna Banaszak znana jest raczej starszemu pokoleniu, jednak w mediach obecna jest do dzisiaj. Polska wokalistka jazzowa, poetka, ikona i piękność. Zadebiutowała w 1976 roku występem na festiwalu w Opolu. Początkowo w latach 1977-1979 koncertowała wspólnie z zespołem Sami Swoi nie tylko w Polsce, ale i Europie co w tamtych latach było wielkim osiągnięciem. Rok później nagrała solową płytę „Summertime”. W skład repertuaru Hanny Banaszak wchodziły głównie jazz i muzyka rozrywkowa z lat 30,40 oraz piosenki okresu międzywojennego. 

Była marzeniem każdego mężczyzny a każda kobieta chciała być taka jak ona. Z biegiem lat wokalistka poszerzała swój repertuar i można odnaleźć także wykonania ballad i muzyki współczesnej. Hanna Banaszak poza śpiewem odnalazła się także w roli pisarki, jest autorką ponad 50 wierszy, które zostały wydane w formie tomiku. Jej dzieła głowie oparte są na osobistych doświadczeniach i przeżyciach. Za swoją twórczość artystyczną Hanna Banaszak została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis. 

Hanna Banaszak – wiek, wzrost 

Polska wokalistka Hanna Banaszak urodziła się 25 kwietnia 1957 roku w Poznaniu. Solową karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 24 lat i nazywana była objawieniem muzycznym i pomimo młodego wieku współpracowała z najlepszymi muzykami takimi jak Wojciech Młynarski, Janusz Kofta czy Jeremi Przybora. Dzięki swojej urodzie występowała także w wielu przedstawieniach telewizyjnych. Pomimo że Hanna Banaszak ma 65 lat, nie daje o sobie zapomnieć i ciągle pojawia się w mediach. Po latach sławy Hanna Banaszak poświęciła się kolejnej pasji, którą jest pisanie wierszy. Co do wzrostu Hanny Banaszak to takich informacji nie znajdziemy nigdzie, ale ze zdjęć wokalistki można przypuszczać, że ma około 165-170 cm wzrostu. 

Sprawdź również – Wojciech Cejrowski – kim jest, wiek, wzrost, dzieci, żona, obywatelstwo, gdzie mieszka?

Hanna Banaszak – mąż

Hanna Banaszak od lat dba o swoją prywatność, przez co nie raz narażona była na krytykę, gdyż zarzucano jej arogancję i gwiazdorstwo. W jednym z wywiadów Hanna Banaszak wyznała, że jej postawa wynika z chęci ochrony siebie i najbliższych, bo nie raz jej słowa były przekręcane a zarzuty dotyczące jej życia, wyssane z palca. Doszło do takiej sytuacji, że w pewnym momencie Hanna Banaszak przestała odpowiadać na pytania o męża. Jedyna informacja, jaką udało nam się odnaleźć na temat męża to wzmianka, że był nim Paweł Rakowski producent muzyczny, który zmarł w 2010 roku. 

Hanna Banaszak – rozstanie, romans 

Artystka zdecydowanie nie ma miłych doświadczeń z mediami, gdyż w latach 80 opinia publiczna oskarżyła Hannę Banaszak o romans z ówczesnym ministrem Mieczysławem Rakowskim, co prawie zrujnowało życie artystce. Pojawiły się nawet głosy, że Hanna Banaszak i premier wzięli potajemny ślub w Moskwie, a kibicował im Jaruzelski. Młoda i skromna Hanna Banaszak rozpaczliwie próbowała wyjaśnić sytuację, jednak efekt był odwrotny i zrozpaczona wokalistka od tamtego momentu definitywnie odcięła się od mediów, a swoje występy publiczne ograniczyła do minimum.

Hanna Banaszak – córka

Hanna Banaszak nie chętnie dzieli się faktami ze swojego prywatnego życia, jednak w jednym z wywiadów po latach opowiedziała o trudach macierzyństwa. Wyznała, że została mamą w wieku 27 lat i od tamtego momentu wiedział, że musi chronić nie tylko siebie, ale i córkę. Hanna Banaszak wspomina, że był to trudny czas, zwłaszcza że wychowywała córkę sama, bo nagle rozstała się z ojcem dziecka. W jednym momencie stała się ojcem i matką i była to dla niej ciężką lekcją życia. Córka Hanny Banaszak ma na imię Agata i już sama jest mamą, studiowała w Londynie i z wykształcenia jest fotografką.

Hanna Banaszak – syn 

W internecie pojawiają się sugestie, że Hanna Banaszak ma więcej niż jedno dziecko mianowicie syna. Tych plotek konsekwentnie piosenkarka nigdy nie skomentowała, więc nie można w żaden sposób potwierdzić informacji czy Hanna Banaszak faktycznie ma syna, tym bardziej że wokalistka z troski o rodzinę nie komentuje żadnych informacji. 

Hanna Banaszak – życie prywatne

Piękna, uzdolniona, skromna i kochana przez tłumy Hanna Banaszak nie miała łatwego życia i zapewne dlatego tak bardzo dba o prywatność swojej rodziny. W mediach co jakiś czas pojawiały się doniesienia z życia prywatnego Hanny Banaszak, na początku jej kariery była ofiarą napaści seksualnej, później podejrzewano ją o romans. Hanna Banaszak miała także przykry wypadek w windzie, w wyniku którego doznała uszczerbku na zdrowiu i przeszła operację nogi. Ten czas był trudny dla Hanny Banaszak, bo wtedy umarł jej tato. Wokalistka odcięła się od życia publicznego i pojawia się sporadycznie na imprezach muzycznych.