Ekogroszek workowany rosyjski – opinie na forum, gdzie kupić, jaka cena?

Ekogroszek workowany rosyjski - opinie na forum, gdzie kupić, jaka cena (2)

Tuż przed nadchodzącą zimą to, jaki rodzaj opału powinniśmy wybrać staje się kluczowym tematem. Opał, na który się zdecydujemy powinien mieć kilka uniwersalnych cech, które decydują o jego jakości i o tym, czy opłaca się nam w niego inwestować. Bardzo duża część gospodarstw wciąż używa węgla lub drewna do tego, by ogrzewać swoje powierzchnie, a w wielu przypadkach także ogrzewać wodę. 

Nieco bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest ekogroszku, który w wielu domach wyparł już węgiel i wciąż zyskuje nowych użytkowników. Chociaż w Polsce można znaleźć wiele ogromnych kopalni węgla, jego większość, a także większość produktów od niego pochodnych, które używa się w Polsce, to surowce spoza granic naszego państwa. Węgiel i ekogroszek dociera do nas z kontynentów takich jak Azja czy Ameryka Południowa, są jednak państwa położone o wiele bliżej nas, które od lat sprzedawały nam swoje produkty. Jednym z takich państwa jest Rosja. 

Sprawdź również – ekogroszek czeski opinie klientów na forum.

Po wielu trudnych miesiącach, które sukcesywnie oddalają rosyjski rynek od tego światowego, znalezienie i zakup rosyjskiego ekogroszku przestały być prostymi zadaniami. Coraz więcej produktów pochodzących z Rosji trudno jest znaleźć na półkach, naturalnym jest więc to, że opał rosyjski jest z naszego rodzimego rynku wyprowadzany. Nie wiadomo, jaka będzie jego dostępność w momencie, kiedy rozpocznie się sezon grzewczy, jednak nie ulega wątpliwości, że o wiele prościej będzie nam kupić opał, w tym węgiel i ekogroszek, który pochodzi z innych krajów. Niemniej jednak, dobrze jest wiedzieć jakie są właściwości tego paliwa grzewczego, by mieć porównanie i móc decydować o tym, na jaki opał powinniśmy się zdecydować, a także jaki opał najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Ekogroszek workowany rosyjski – opinie na forum

Zakup towaru jakim jest ekogroszek workowany rosyjski, jest teraz z oczywistych powodów dosyć kontrowersyjnym działaniem. Fakt, że pochodzi on z kraju, który wywołał bardzo krwawą wojnę sprawia, że wiele osób oprotestowuje zwożenie go do Polski. Niewiele osób chce wspierać państwo, które stoi za taką tragedią, dlatego gdy odkryto, że niektórzy dystrybutorzy wciąż handlują tym surowcem, nastąpił mocny protest, który wyraził stanowczy sprzeciw, wobec tego. 

Na ten moment nie jest łatwo znaleźć w Polsce rosyjski ekogroszek, jednak jeszcze niedawno był on towarem kupowanym dosyć chętnie. Jakie zatem są opinie o ekogroszku rosyjskim workowanym możemy znaleźć na forum? Osoby, które stosowały ten opał podkreślają, że ekogroszek ekogroszkowi nierówny. Niektóre partie tego opału są zadowalające, ich kaloryczność jest odpowiednio wysoka, popiołu nie jest dużo, a przy odpowiednich ustawieniach kotła jest on drobny. Pojawiały się też jednak opinie dosyć negatywne, mówiące o spiekach i o tym, że ekogroszek ten nie radzi sobie za dobrze w niskich temperaturach. Opinie o ekogroszku workowanym rosyjskim, które można znaleźć na forum, często sugerują nam, byśmy sprawdzali parametry opału u każdego dystrybutora osobno, zyskamy wtedy pewność, że kupimy produkt, który będzie nas zadowalał i spełniał nasze wymagania.

Ekogroszek rosyjski – gdzie kupić?

To, gdzie kupić ekogroszek rosyjski to teraz prawdziwa zagwozdka. Zakup wielu towarów z tego kraju nie jest teraz zadaniem zbyt prostych, co chociaż w stu procentach uzasadnione, może dla wielu być dosyć uciążliwe. Przez bojkot wielu rosyjskich marek i kompanii, a także zamknięcie granic dla wielu towarów z tego kraju, opcje, gdzie kupić ekogroszek rosyjski są bardzo ograniczone. Łatwiej jest nam go znaleźć pod nazwą „ekogroszek syberyjski”, ponieważ to właśnie z Syberii pochodzi on najczęściej. Możemy spróbować szukać tego towaru w Internecie, gdzie wciąż są dostępne pewne ogłoszenia, jednak nie jest ich zbyt dużo. Niewykluczone, że w najbliższym czasie i te pojedyncze ogłoszenia zaczną znikać.

Ekogroszek rosyjski – OLX

Ekogroszek rosyjski często wyszukiwany jest na popularnej stronie OLX. Na ten moment, na OLX dostępna jest niezwykle mała ilość ogłoszeń, które oferują nam sprzedaż ekogroszku rosyjskiego. Łatwiej jest nam wyszukać ten rodzaj opału pod nazwą „ekogroszek syberyjski”. Jeżeli jesteśmy bardzo zdeterminowani, by to właśnie ten rodzaj opału kupić, niewykluczone, że ogłoszenia zaczną się pojawiać częściej w sezonie grzewczym. Możliwe jednak, że będziemy musieli czekać na nie o wiele dłużej.

Ekogroszek rosyjski – cena

Cena ekogroszku rosyjskiego na ten moment waha się w granicach około 3000 zł za tonę. Wiele rodzajów opałów podrożało o kilkaset procent w ciągu ostatnich kilku miesięcy, toteż nie można się dziwić, że cena i tego produktu jest o wiele wyższa niż jeszcze przed rokiem. Cena ekogroszku rosyjskiego może spaść w sezonie grzewczym, jednak nie jest to przesądzone. Nie wiadomo, czy ilość jego ofert wzrośnie do tego czasu, czy może wręcz przeciwnie – spadnie do zera.