Ekogroszek kolumbijski workowany – opinie klientów na forum, gdzie kupić, parametry, jaka cena?

Ekogroszek kolumbijski workowany - opinie klientów na forum, gdzie kupić, parametry, jaka cena (1)

To, skąd pochodzi używany przez nas opał, często może być kluczowe dla tego, jakiej jest on jakości i czy w ogóle opłaca nam się go nabywać. Wielu znawców tematu, przekonanych jest o tym, że wydobywany w Polsce węgiel jest niezwykle dobrej jakości, dlatego sprzedawanie go za granicę powołuje wiele zdziwienia i kontrowersji. Co może być dla wielu kompletną niespodzianką, większość węgla wydobywanego w Polsce trafia za granicę, a my sami używamy opału z eksportu. 

Sprawdź również – ekogroszek Pieklorz opinie klientów na forum.

Niestety, nie każdy węgiel, który dociera do Polski z dalekich krajów jest tak dobrej jakości, jak moglibyśmy tego wymagać, toteż przed nabyciem go powinniśmy sprawdzać, jakie jest jego pochodzenie, a także jakiej kaloryczności powinniśmy się spodziewać oraz jak dobrze pali się dana partia. Czasem wolimy kupować tańszy opał, by zaoszczędzić jak najwięcej, ale często okazuje się to nietrafionym pomysłem, bo niezbyt wysoka kaloryczność niektórych opałów powoduje, że używamy ich ogromnych ilości. Jednym z najczęściej eksportowanych do Polski rodzajów węgla, jest węgiel kolumbijski, a także pochodzący od niego ekogroszek kolumbijski. 

Teraz, w tych trudnych czasach, kiedy ceny opałów wzrosły kilkukrotnie, zakup jak najlepszego materiału do palenia jest priorytetem i koniecznością. Powoduje to, że musimy dokładnie sprawdzać wszystkie parametry nabywanych przez nas towarów. Dobrym pomysłem jest zajrzenie do Internetu, by móc w szybki sposób zdobyć jak największą ilość informacji.

Ekogroszek kolumbijski – opinie na forum

Internauci bardzo chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami, toteż na forum możemy znaleźć wiele opinii na temat ekogroszku kolumbijskiego. Ekogroszek ten, kiedy przypływa do Polski, nie jest jeszcze obrobiony czy wzbogacony, toteż swojej prawdziwej wartości nabiera już tutaj, na miejscu. Jest on tańszy od naszego, rodzimego ekogroszku, ale często zdarza się, że jest on lepszej jakości. 

Opinie o ekogroszku kolumbijskim, które można znaleźć na forum sugerują, że ma on bardzo wysoką wartość opałową, produkuje dużo ciepła i nie zostawia zbyt dużej ilości popiołu. Osoby, które postanowiły kupić ten rodzaj opału, bardzo naciskają na to, by ustawić parametry naszych kotłów w odpowiedni sposób, dzięki czemu będziemy w jak najlepszy i jak najoszczędniejszy sposób korzystać z mocy grzewczej tego opału.

Węgiel kolumbijski – opinie na forum

Opinie o węglu kolumbijskim, które możemy znaleźć na forum, są w dużej części pozytywne. Mimo tego, że ten opał jest tańszy od swojego polskiego odpowiednika, nie można mu zarzucić tego, że jest gorszej jakości. Wiele osób chwali szczególnie fakt, że węgiel ten wypala się do końca, nie zostawia dużych niedopałków, a jego popiół jest stosunkowo drobny. 

Opinie na forum mówią nam też, że węgiel kolumbijski bardzo dobrze się nagrzewa i długo utrzymuje swoją temperaturę. To, czy kupimy towar dobrej czy złej jakości zależy w dużej mierze od tego, kto sprzedaje nam ten materiał i w jaki sposób go obrabia. O ile zadbamy o to, by wybrać dobrego sprzedawcę, wydaje się, że węgiel kolumbijski może być opałem godnym polecenia.

Sprawdź również – Ekogroszek w Niemczech – gdzie kupić i jaka jest cena za tonę?

Gdzie kupić ekogroszek kolumbijski?

Wiele osób, zwłaszcza w miesiącach tuż przed zimą, zadaje pytanie o to, gdzie kupić ekogroszek kolumbijski. Najlepiej jest go szukać w lokalnych skupach, niedaleko swojej lokalizacji, skąd dostawa go na dany adres nie będzie stanowiła problemu. Możemy też poszukać ofert w Internecie, gdzie ogłaszają się najróżniejsze firmy. 

Jedną ze stron, gdzie znajdziemy takie oferty, jest OLX, a jeśli chcemy porównać ceny, z pomocą przyjdzie nam Ceneo. To, gdzie kupić ekogroszek kolumbijski, to zagadnienie najczęściej poruszane przed zimą, właśnie wtedy więc możemy znaleźć największą ilość ofert i ogłoszeń. Warto jest też szukać tego opału w dużych sklepach, takich jak Castoramy, gdzie istnieje możliwość znalezienia go w workach.

Ekogroszek kolumbijski – ustawienia

Jeżeli palimy w naszych kotłach ekogroszkiem kolumbijskich, ważnym zagadnieniem jest to, jakie powinniśmy wybrać ustawienia. Każdy ekogroszek jest inny, są jednak pewne zasady, które pasują do większości rodzajów tego materiału. Ustawienia przy paleniu ekogroszkiem powinny być bardzo wyważone, a w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o dmuchawę. Moc nadmuchu, w większości przypadków nie powinna wynosić mniej niż 40% i nie więcej niż 55%. Piec możemy regulować samodzielnie, co jest bardzo przydatne w przypadku opału jakim jest ekogroszek.

Węgiel kolumbijski – cena

Cena węgla kolumbijskiego jest bardzo ważnym zagadnieniem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, jak niestabilny jest teraz rynek opałowy. Ceny wydają się rosnąć z dnia na dzień, przez co nigdy nie jesteśmy pewni jakich kosztów możemy się spodziewać. Na ten moment cena węgla kolumbijskiego oscyluje w granicach 2 tysięcy złotych za tonę, co jest o wiele wyższą ceną, niż ta, którą moglibyśmy spotkać jeszcze rok temu, możliwe jest jednak, że w najbliższym czasie zacznie ona spadać.