Ekogroszek Czarny Piorun – opinie na forum, parametry, z jakiej kopalni, gdzie kupić?

Ekogroszek Czarny Piorun - opinie na forum, parametry, z jakiej kopalni, gdzie kupić (1)

Ekogroszek jest jednym z popularniejszych materiałów opałowych. Wiele gospodarstw domowych posiada piec z podajnikiem na ekogroszek, ponieważ jest to lepsza alternatywa dla starych kopciuchów, które emitowały do naszej atmosfery ogromne ilości substancji smolistych. To nie był jedyny problem związany takimi piecami, ludzie bardzo często wrzucali do nich wszystko, plastiki, śmieci oraz różnego rodzaju odpady. W piecu z podajnikiem takie zachowanie jest zablokowane, ponieważ jest skonstruowany wyłącznie do spalania ekogroszku. 

Pozyskanie ekogroszku z tego powodu bywa czasami wyzwaniem, ponieważ jakościowo słabe produkty mogą powodować awarie naszego kotła. Wiele osób przed zakupem tego opału wnikliwe sprawdza opinie na forach oraz dostępne w sieci testy. 

W dzisiejszym artykule specjalnie dla was sprawdzamy ekogroszek Czarny Piorun. Produkt jest często wybierany, dlatego zapoznaliśmy się z opiniami na forum o ekogroszku Czarny Piorun, które wam przekazujemy, zdradzamy, jakie parametry ma ekogroszek Czarny Piorun, z jakiej kopalni pochodzi. Dodatkowo przedstawiamy test spalania ekogroszku Czarny Piorun. Na koniec podpowiadamy, gdzie kupić ekogroszek Czarny Piorun, oraz jaka jest jego cena, czy ekogroszek Czarny Piorun jest dostępny w przystępnej cenie. 

Sprawdź również – Ekogroszek Generał – opinie na forum, parametry, z jakiej kopalni,cena, gdzie kupić?

Ekogroszek Czarny Piorun – opinie na forum

Ekogroszek za sprawą ogromnej popularności jest produkowany przez wiele przedsiębiorstw. Nie zawsze atrakcyjna cena idzie w parze z jakością, dlatego zapoznanie się z opiniami o danym surowcu jest ważne, oszczędzacie wtedy podwójnie. Nie kupicie niskiej jakości ekogroszku oraz nie musicie dokonywać ponownego zakupu bądź też inwestować w naprawę kotła. 

Opinie na forum o ekogroszku Czarny Piorun są pozytywne, osoby, które mają ten produkt w swoim domu, nie skarżą się na jakość ekogroszku Czarny Piorun oraz spalanie. Wszystkie procesy podczas palenia ekogroszkiem Czarny Piorun zachodzą poprawnie. 

Ekogroszek Czarny Piorun jest surowcem suchym, dzięki temu nie macie problemów z nadmiernym dymieniem, buchaniem z pieca oraz problemem z utrzymaniem stałego płomienia. 

Opinie na forum wspominają także o czystości tego produktu, w opakowaniach nie znajdziecie kamieni ani popiołu w dużej ilości, który bardzo negatywnie wpływa na jakość spalania. 

Ekogroszek Czarny Piorun – test

W sieci możecie znaleźć informacje dosłownie o wszystkim. Jeśli będziecie chcieli przeczytać rzetelne oraz bezstronne opinie o ekogroszku Czarny Piorun, mamy dla was wspaniałe wiadomości. Ekogroszek Czarny Piorun został poddany testom niezależnych osób, testerami są osoby prywatne, które mają w domu piec z podajnikiem i dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi. 

Ekogroszek Czarny Piorun podczas testu nie sprawiał żadnych problemów z rozpaleniem, co świadczy, że surowiec jest bardzo dobrze przechowywany oraz podczas produkcji, jest poprawnie osuszony. 

Oddawana ilość ciepła była na wysokim poziomie, przy ustawieniach pieca na średnim zużyciu ekogroszku. Czarny Piorun bardzo dobrze radził sobie z utrzymywaniem stałego płomienia, nie dochodziło do przygasania. 

Ilość niepalnych frakcji oraz spiekot nie została odnotowana, podczas testu ekogroszku Czarny Piorun, cała ilość surowca została spalona. Popiół, który jest pozostałością po paleniu, był w umiarkowanej ilość, dlatego mamy jasny dowód, że producent nie dodaje go w dużej ilości do ekogroszku Czarny Piorun. 

Ekogroszek Czarny Piorun – parametry

Dla potwierdzenia wszystkich opinii o ekogroszku Czarny Piorun sprawdzamy, jakie parametry są deklarowane dla tego produktu. Takie informacje są niezwykle ważne dla każdej osoby, która decyduje się na zakup ekogroszku. 

Wszystkie informacje powinny być czytelne oraz podawane na opakowaniu, jeżeli nie znajdziecie parametrów na opakowaniu to znak, że coś jest nie tak. Parametry ekogroszku Czarny Piorun są jawne, producent niczego nie ukrywa.

Granulacja ekogroszku Czarny Piorun jest zachowana w przedziale 5-25 mm. Wartość opałowa, która odgrywa najważniejszą rolę, jest na poziomie 27 MJ/ kg, co potwierdza znakomite wartości grzewcze. Ilość siarki wskazuje niskie zanieczyszczanie powietrza, ponieważ jest utrzymana na poziomie 0,4%, popiół w ekogroszku Czarny Piorun jest w granicach maksymalnych 9%. 

Jak wspominają opinie, ekogroszek Czarny Piorun nie powoduje dymienia, wartość wilgotności to potwierdza, ponieważ jest niższa niż 12%. 

Sprawdź również – Odkurzacz do pieca na ekogroszek – testy, opinie klientów na forum, cena, czy warto?

Ekogroszek Czarny Piorun – z jakiej kopalni?

Pochodzenie ekogroszku jest wartą uwagi informacją, dlatego sprawdzamy, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Czarny Piorun. Takie pozwalają na wyrobienie sobie opinii o kopalni, która odpowiada za produkcję surowców opałowych. 

Ekogroszek Czarny Piorun pochodzi z kopalni położonych na syberyjskich terenach. Kopalnie odkrywkowe na Syberii odpowiadają za dostarczanie węgla na ekogroszek Czarny Piorun.

Ekogroszek Czarny Piorun – gdzie kupić?

Ekogroszek Czarny Piorun ze względu na pochodzenie niestety nie jest już dostępny w naszym kraju. Nałożone sankcje na import surowców z Rosji nie pozwalają na dalszą współpracę. W sieci pojawiają się opinie, że możecie jeszcze czasami dostać ekogroszek Czarny Piorun w internetowych sklepach, które mają zapas tego surowca. 

Ekogroszek Czarny Piorun – cena

Cena ekogroszku Czarny Piorun według archiwalnych ogłoszeń podawana była w granicach 1000 złotych. Takie ceny dotyczą produktów, które nie były objęte drastyczną podwyżką cen surowców. Na tę chwilę nie ma aktualnej ceny tego produktu.