Brykiet do kominka – opinie na forum, testy, jaki wybrać i jak palić?

Brykiet do kominka - opinie na forum, testy, jaki wybrać i jak palić (1)

Tuż przed tym jak nadchodzi zima, a dnie i noce stają się coraz zimniejsze, zaczynamy się zastanawiać nad tym, na jaki rodzaj opału powinniśmy postawić. To co koniec końców wybieramy zależy od wielu czynników, takich jak środki finansowe jakie chcemy przeznaczyć na opał, rodzaj kotłów czy pieców jakich używamy, powierzchnia przestrzeni, którą chcemy ogrzać, a także to o jaką moc grzewczą nam chodzi. Nieczęsto zdarza się, by osoby ogrzewające mieszkania i domy profesjonalnymi kotłami, decydowały się na zakup opału jakim jest drewno, częściej używa się ekogroszku i węgla; z kolei właściciele kominków najczęściej decydują się właśnie na drewno, lub opał dostosowany właśnie pod ten rodzaj ogrzewania. 

Wśród osób, które korzystają z kominków popularny jest też brykiet kominkowy, który podobnie jak drewno jest opałem stosunkowo ekologicznym, który nie wydziela szkodliwej substancji jaką jest dwutlenek węgla. Chociaż zalety drewna są niezaprzeczalne i bardzo solidne, chociażby przez wzgląd na jego kaloryczność, a także wydzielanie dużej ilości ciepła, brykiet kominkowy staje się coraz to popularniejszy. Jest to paliwo ekologiczne, wilgotne, a jego wartość opałowa jest bardzo wysoka. Powoduje to, że produkt ten jest coraz bardziej popularny, chętnie kupowany przez coraz większe grono osób, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy opał dobrej jakości jest dla wielu z nas niezbędny.

Brykiet kominkowy jest jednak droższy od drewna, dlatego musimy mieć pewność, że jeśli zdecydujemy się na jego zakup, będzie się on nam opłacał. W tym celu dobrym pomysłem może okazać się przeszukanie Internetu, by móc zobaczyć jakie opinie o danych producentach mają internauci. Lepiej zaufać jest opałowi, którego parametry znamy, a także takiemu, który polecany jest przez osoby, które tak jak my posiadają kominki. Nie każdy wie na jaki rodzaj opału powinien się zdecydować, a także jak odpowiednio używać różnych jego wariantów; pomóc nam w tym może Internet, gdzie informacje na ten temat są ogólnodostępne.

Sprawdź również – Pellet Poltarex – testy, opinie na forum, parametry, spalanie, gdzie kupić, cena

Brykiet do kominka – opinie na forum

Brykiet do kominka jest opałem dosyć popularnym, dlatego na forum nie brakuje o nim opinii. Według wielu osób, jest to paliwo bardziej wydajne niż zwykłe drewno, nagrzewa się też do wyższych temperatur, co bez wątpienia jest ogromną zaletą, zwłaszcza w mroźne, zimowe noce. 

Brykiet do kominka na forum zbiera dość pozytywne opinie; uznawany jest on za opał o wielu plusach, takich jak jego ekologiczność i wilgotność. Często wypiera drzewo z domowych kominków, mimo że kosztuje zazwyczaj więcej. Z uwagi na to, że sposób spalania brykietu i drewna znacznie się różni, początek użytkowania tego paliwa może być dosyć problematyczny, jednak bezsprzeczną zaletą brykietu jest to, że nie wymaga on ciągłego dokładania, a spalanie i poprzez to grzanie może trwać nawet do 12 godzin.

Brykiet do kominka – producent

To, jaki producent brykietu do kominka jest najlepszy, jest kwestią indywidualną. Nie każdemu odpowiada taki sam wariant tego paliwa, dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzanie parametrów danego paliwa. Na niektórych stronach internetowych dostępnych jest wiele produktów, które wpisują się w kategorię brykietu do kominka, a to który producent spełni nasze oczekiwania jest informacją, którą można znaleźć często w opiniach danych produktów.

Jak palić brykietem w kominku?

To jak palić brykietem w kominku może być problematycznym zagadnieniem dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z takim rodzajem paliwa. Kiedy palimy drewnem, podpalamy je od dołu i od czasu do czasu dokładamy go do ogniska; sprawa z brykietem ma się jednak zgoła inaczej. Kiedy zastanawiamy się nad tym jak palić brykietem w kominku, najważniejszą informacją jest dla nas to, że opał ten pali się od góry, a nie tak jak w przypadku większości opałów, od dołu. 

Kostki brykietu układa się w odpowiedni sposób, w miarę ciasno. Im lepiej ułożymy palenisko, tym dłużej będzie się ono palić, często nawet ponad 12 godzin. Proces spalania jest powolny, co pozwala na to, żeby wypalała się zdecydowana większość paliwa, popiół jest więc bardzo drobny i jest go niewiele.

Sprawdź również – Autoryzowany sprzedawca WęgloBud – ekogroszek, opinie klientów na forum, cennik

Brykiet do kominka – jaki wybrać?

To, jaki brykiet do kominka wybrać jest kluczową sprawą, kiedy decydujemy się na wypróbowanie tego rodzaju opału. Jeżeli nie jesteśmy zaznajomieni z tematem, ciężko będzie nam wybrać producenta, który będzie nam najbardziej odpowiadał, dlatego warto jest zapoznać się z opiniami internautów, którzy mają doświadczenie w tej kwestii. 

To jaki wybrać brykiet do kominka wbrew pozorom nie jest jednak tak trudnym zagadnieniem, jak mogłoby się wydawać. Przy zakupie powinniśmy zwracać uwagę na parametry paliwa, opinie osób, które go używały, własne zapotrzebowanie, a także na cenę, która powinna być warta efektów.

Brykiet do kominka – cena

Cena brykietu kominkowego zależy głównie od producenta. Zazwyczaj waha się ona w granicach od 25 zł do 60 zł za 10 kg, można jednak kupować to paliwo w o wiele większych ilościach. Cena brykietu do kominka za tonę wynosi zazwyczaj ponad 2000 zł, a opał ten dostarczany jest w wygodnych workach.