Brykiet z łuski słonecznika – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić?

Brykiet z łuski słonecznika - opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić (1)

W obecnych czasach temat surowców opałowych zagościł na stałe do naszej przestrzeni publicznej. Tegoroczna zima zbliża się wielkimi korkami, która zdaniem specjalistów, meteorologów oraz geopolityków może być dla nas niezwykle trudna. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup alternatywnych źródeł opału takich jak pellet, ekogroszek czy brykiet. Rynek gwarantuje spory wybór każdemu zainteresowanemu ekonomicznym ogrzewaniem swojego domu tej zimy.

W związku z dużym zainteresowaniem tematem alternatywnych źródeł opału postanowiliśmy przedstawić poniżej temat jednego z nich. Brykiet z łuski słonecznika wzbudza wiele opinii wśród kupujących, dostawców oraz producentów. Podobnie jak wymienione wyżej pellet oraz ekogroszek, brykiet z łuski słonecznika cechuje się przede wszystkim wysoką kalorycznością. Poniżej można znaleźć dogłębną analizę tego tematu, gdzie przedstawiamy opinie na forum, cenę, kaloryczność, parametry czy dostawców brykietu z łuski słonecznika.

Brykiet z łuski słonecznika – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum odnośnie brykietu z łuski słonecznika? Każdy kupujący, szukający dobrego i taniego opału na nadchodzącą zimę, zastanawia się jakie opinie na temat brykietu z łuski słonecznika pojawiają się na forum? Jakie opinie mają na temat tego źródła opału inni kupujący, a także jego producenci? Zanim przejdziemy do wyjaśnienia tej kwestii, warto wskazać na szereg zalet opisywanych alternatywnych źródeł energii. Brykiet z łuski słonecznika, jako jeden z nich, będzie dla wielu optymalnym rozwiązaniem, ze względu m.in. na jego wysoką kaloryczność, a także relatywnie niską cenę. Warto podkreślić, iż producenci dbają, aby ich produkty były zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty jakości. 

 Wielu kupujących podkreśla także inne zalety brykietu z łuski słonecznika, między innymi fakt, iż pali się on łatwo i czysto, jeżeli tylko dysponujemy kotłem o wystarczającym przepływie powietrza. Inne opinie na forum odnoszące się do palenia brykietem z łuski słonecznika wskazują, iż ten surowiec nie przyczynia się raczej do powstawania skutków ubocznych. Podstawą skutecznego używania zakupionego produktu będzie jednak odpowiedni, często niestety kosztowny, piec.

Sprawdź również – Pellet z łuski słonecznika – opinie na forum, kaloryczność, parametry, gdzie kupić, cena

Brykiet z łuski słonecznika – parametry

Jakie parametry posiada brykiet z łuski słonecznika? Brykiet to nic innego jak biomasa, odnawialne źródło energii. Słonecznik wzrosły na polu i  jego łuski można niewielkim kosztem przerobić w wartościowy opał, a rynku możemy znaleźć zarówno gotowy brykiet z łuski słonecznika, jak i urządzenia do samodzielnej jego produkcji. Wiele osób zastanawia się jakie parametry ma brykiet z łuski słonecznika? Zebrane informacje przedstawiamy poniżej.

Brykiet z łuski słonecznika ma przeważnie kształt małych, kilkumetrowych walców, w zależności od użytej technologii, również z dodatkowych otworem w środku. Brykiet z łuski słonecznika nie jest tak mocno zbity jak pellet, ale nie rozsypuje się on w transporcie ani nie kruszy w rękach. Dodatkową zaletą brykietu z łuski słonecznika jest jego zapach. W przeciwieństwie do innych źródeł opału zarówno przed, jak i podczas spalania pachnie on całkiem przyjemnie.

Brykiet z łuski słonecznika – kaloryczność

Brykiet z łuski słonecznika zyskuje uznanie i popularność wśród kupujących nie tylko dzięki jego powszechnej dostępności, łatwości w rozpalaniu, przyjemnemu zapachowi czy dobrej cenie za tonę. Największą zaletą brykietu z łuski słonecznika jest jego wysoka kaloryczność, która waha się w granicach od 17 do 22 MJ/kg. Wielu producentów poświadcza odpowiednio wysoką kaloryczność posiadanymi certyfikatami, co jedynie podnosi poziom atrakcyjności kupowanego produktu.

Brykiet z łuski słonecznika podczas spalania generuje również stosunkowo niską zawartość popiołu wynoszącą zaledwie kilka procent. Wilgoć brykietu z łuski słonecznika będzie różnić się w zależności od jakości kupowanego produktu. Przeważnie wynosi ona powyżej 10%.

Brykiet z łuski słonecznika – gdzie kupić?

W obecnym czasie brykiet z łuski słonecznika jest produktem ogólnodostępnym i wielu producentów oferuje swoje produkty zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. Gdzie zatem można kupić brykiet z łuski słonecznika? Poniżej przedstawiamy kilka źródeł.

Gdzie kupić brykiet z łuski słonecznika?

  1. Allegro.pl
  2. Platforma ogłoszeniowa OLX.pl
  3. Serwis Oferteo.pl
  4. Lokalne targi rolne
  5. Lokalne składy opałowe

Zatem, do tej pory poznaliśmy opinie, jakie pojawiają się na forum, parametry i kaloryczność, jaka jest cena brykietu z łuski słonecznika?

Brykiet z łuski słonecznika – cena

Jedno z najważniejszych pytań jakie powinien zadać sobie kupujący to ceną za tonę, który skory jest wyłożyć na taki zakup. Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacji na rynku i przeanalizować poszczególne oferty, które pojawiają się w sieci. W ostatnim kwartale tego roku cena brykietu z łuski słonecznika za tonę zaczyna się od ok. 450,00 zł za tonę. Na rynku możemy znaleźć tańsze oferty, bardzo często pochodzące od naszych wschodnich sąsiadów. Należy jednak wyzbyć się przekonania, iż produkt który nie pochodzi z krajów Unii Europejskiej jest automatycznie produktem gorszej jakości. Ukraińscy producenci oferują bardzo dobry towar, często zaopatrzony w ich własne certyfikaty, w atrakcyjnych cenach nawet poniżej 450,00 zł za tonę.