Brykiet z lnu – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić, cena

Brykiet z lnu - opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić, cena (1)

W obecnych czasach temat surowców opałowych stał się niezwykle popularny w naszej przestrzeni publicznej. Tegoroczna zima zbliża się nieubłaganie, a zdaniem specjalistów, meteorologów oraz geopolityków będzie dla nas niezwykle trudna. Z tego powodu coraz więcej osób rozważa zakupienie alternatywnych źródeł opału takich jak pellet, ekogroszek czy brykiet. Rynek alternatywnych źródeł opału gwarantuje wybór każdemu zainteresowanemu ekonomicznym ogrzewaniem swojego mieszkania tej zimy. 

W związku ze sporym zainteresowaniem tematem alternatywnych źródeł opału postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom temat jednego z nich. Brykiet z lnu od lat wzbudza wiele zainteresowania wśród kupujących, dostawców oraz producentów. Podobnie jak wymienione wyżej pellet oraz ekogroszek, brykiet z lnu cechuje się przede wszystkim wysoką kalorycznością. Poniżej przedstawiamy analizę tego tematu, gdzie przedstawiamy m.in. opinie na temat brykietu z lnu na forum, kaloryczność, parametry czy cenę brykietu z lnu.

Brykiet z lnu – opinie na forum

Każdy kupujący, który szuka dobrego i taniego opału na nadchodzącą zimę, zastanawia się jakie opinie na temat brykietu z lnu pojawiają się na forum? Opinie jakiej treści mają na temat tego źródła opału inni kupujący, a także jego producenci? Zanim przejdziemy do wyjaśnienia tej kwestii, warto wskazać na szereg zalet opisywanych alternatywnych źródeł energii. Brykiet z lnu, jako jeden z nich, będzie dla wielu optymalnym rozwiązaniem, ze względu m.in. na jego wysoką kaloryczność przy relatywnie niskiej cenie. Warto wskazać, iż producenci dbają, aby ich produkty były zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty jakości. 

 Wielu kupujących podkreśla także inne zalety brykietu z lnu, między innymi fakt, iż pali się on łatwo i czysto, jeżeli tylko dysponujemy odpowiednim kotłem. Inne opinie na forum odnoszące się do palenia brykietem z lnu wskazują, iż ten surowiec nie przyczynia się do powstawania negatywnych skutków ubocznych dla środowiska.

 Brykiet z lnu – parametry

Nasi czytelnicy mogą zastanawiać się, co przemawia za zakupem akurat brykietu z lnu? Przedstawiając temat brykietu z lnu, należy w pierwszej kolejności wskazać, że brykiet to nic innego jak biomasa czyli odnawialne źródło energii. Pozostałości lnu można niewielkim kosztem przerobić w wartościowy opał, a rynku możemy znaleźć zarówno gotowy brykiet z lnu, jak i urządzenia do samodzielnej jego produkcji czyli brykieciarki. Wiele osób zastanawia się jakie parametry ma brykiet z lnu? Zebrane informacje przedstawiamy poniżej.

Brykiet z lnu ma przeważnie kształt małych półmetrowych walców, w zależności od użytej technologii, również z dodatkowych otworem w środku. Brykiet z lnu nie jest tak mocno zbity jak pellet, ale nie rozsypuje się on w transporcie ani nie kruszy w rękach. Dodatkową zaletą brykietu z lnu jest jego zapach. W przeciwieństwie do innych źródeł opału zarówno przed, jak i podczas spalania wydziela neutralny zapach.

Sprawdź również – Brykiet z trocin – opinie na forum, kaloryczność, gdzie kupić, jak zrobić?

Brykiet z lnu – kaloryczność 

Brykiet z lnu zyskuje uznanie i popularność wśród kupujących nie tylko dzięki jego powszechnej dostępności, łatwości w rozpalaniu, przyjemnemu zapachowi czy dobrej cenie za tonę. Największą zaletą brykietu z lnu jest jego wysoka kaloryczność, która waha się w granicach od 19 do 23 MJ/kg. Wielu producentów poświadcza odpowiednio wysoką kaloryczność posiadanymi certyfikatami, co znacznie podnosi poziom atrakcyjności kupowanego produktu.

Brykiet z lnu podczas spalania generuje również stosunkowo niską zawartość popiołu wynoszącą zaledwie od 2 do 4%. Wilgoć brykietu z lnu także będzie różnić się w zależności od jakości kupowanego produktu. Przeważnie wynosi ona od 4 do 8%. Niestety, im wyższa wilgoć, tym gorsza jakość. Najlepszy brykiet z lnu to taki, który posiada niski procent wilgotności, a więc jest dobrze i dokładnie wysuszony, co pozwala na lepsze spalanie go w piecu czy domowym kominku.

Brykiet z lnu – gdzie kupić?

W obecnym czasie brykiet z lnu jest produktem ogólnodostępnym i wielu producentów oferuje swoje produkty nie tylko w internecie, ale też w sklepach stacjonarnych, a nawet w lokalnych składach opałowych. Gdzie zatem można kupić brykiet z lnu? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych źródeł, zarówno stacjonarnych, jak i online. 

Sprawdź również – Brykiet z siana – opinie na forum, kaloryczność, cena, jak zrobić?

Gdzie kupić brykiet z lnu?

  1. Allegro.pl
  2. Platforma ogłoszeniowa OLX.pl
  3. Serwis Oferteo.pl
  4. Lokalne targi rolne
  5. Lokalne składy opałowe 

Brykiet z lnu – cena 

Jedno z najważniejszych pytań jakie powinien zadać sobie kupujący to ceną za tonę, który skory jest wyłożyć na taki zakup. Jak wygląda sytuacja na rynku surowców i czy potencjalni kupujący muszą przygotować spore sumy na zakup? Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacji na rynku i przeanalizować poszczególne oferty, które pojawiają się w sieci. W ostatnim kwartale tego roku cena brykietu z lnu za tonę zaczyna się od ok. 1450,00 zł za tonę. Na rynku możemy znaleźć też tańsze oferty, bardzo często pochodzące od naszych wschodnich sąsiadów.