Brykiet z lnu – opinie na forum, parametry, kaloryczność, gdzie kupić, cena

W obecnych czasach temat surowców opałowych stał się niezwykle popularny w naszej przestrzeni publicznej. Tegoroczna zima zbliża się nieubłaganie, a zdaniem specjalistów, meteorologów oraz geopolityków będzie dla nas niezwykle trudna. Z tego powodu coraz więcej osób rozważa zakupienie alternatywnych źródeł opału takich jak pellet, ekogroszek czy brykiet. Rynek alternatywnych źródeł opału gwarantuje wybór każdemu zainteresowanemu ekonomicznym ogrzewaniem swojego mieszkania tej zimy. 

W związku ze sporym zainteresowaniem tematem alternatywnych źródeł opału postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom temat jednego z nich. Brykiet z lnu od lat wzbudza wiele zainteresowania wśród kupujących, dostawców oraz producentów. Podobnie jak wymienione wyżej pellet oraz ekogroszek, brykiet z lnu cechuje się przede wszystkim wysoką kalorycznością. Poniżej przedstawiamy analizę tego tematu, gdzie przedstawiamy m.in. opinie na temat brykietu z lnu na forum, kaloryczność, parametry czy cenę brykietu z lnu.

Brykiet z lnu – opinie na forum

Każdy kupujący, który szuka dobrego i taniego opału na nadchodzącą zimę, zastanawia się jakie opinie na temat brykietu z lnu pojawiają się na forum? Opinie jakiej treści mają na temat tego źródła opału inni kupujący, a także jego producenci? Zanim przejdziemy do wyjaśnienia tej kwestii, warto wskazać na szereg zalet opisywanych alternatywnych źródeł energii. Brykiet z lnu, jako jeden z nich, będzie dla wielu optymalnym rozwiązaniem, ze względu m.in. na jego wysoką kaloryczność przy relatywnie niskiej cenie. Warto wskazać, iż producenci dbają, aby ich produkty były zaopatrzone w odpowiednie certyfikaty jakości. 

 Wielu kupujących podkreśla także inne zalety brykietu z lnu, między innymi fakt, iż pali się on łatwo i czysto, jeżeli tylko dysponujemy odpowiednim kotłem. Inne opinie na forum odnoszące się do palenia brykietem z lnu wskazują, iż ten surowiec nie przyczynia się do powstawania negatywnych skutków ubocznych dla środowiska.

 Brykiet z lnu – parametry

Nasi czytelnicy mogą zastanawiać się, co przemawia za zakupem akurat brykietu z lnu? Przedstawiając temat brykietu z lnu, należy w pierwszej kolejności wskazać, że brykiet to nic innego jak biomasa czyli odnawialne źródło energii. Pozostałości lnu można niewielkim kosztem przerobić w wartościowy opał, a rynku możemy znaleźć zarówno gotowy brykiet z lnu, jak i urządzenia do samodzielnej jego produkcji czyli brykieciarki. Wiele osób zastanawia się jakie parametry ma brykiet z lnu? Zebrane informacje przedstawiamy poniżej.

Brykiet z lnu ma przeważnie kształt małych półmetrowych walców, w zależności od użytej technologii, również z dodatkowych otworem w środku. Brykiet z lnu nie jest tak mocno zbity jak pellet, ale nie rozsypuje się on w transporcie ani nie kruszy w rękach. Dodatkową zaletą brykietu z lnu jest jego zapach. W przeciwieństwie do innych źródeł opału zarówno przed, jak i podczas spalania wydziela neutralny zapach.

Sprawdź również – Brykiet z trocin – opinie na forum, kaloryczność, gdzie kupić, jak zrobić?

Brykiet z lnu – kaloryczność 

Brykiet z lnu zyskuje uznanie i popularność wśród kupujących nie tylko dzięki jego powszechnej dostępności, łatwości w rozpalaniu, przyjemnemu zapachowi czy dobrej cenie za tonę. Największą zaletą brykietu z lnu jest jego wysoka kaloryczność, która waha się w granicach od 19 do 23 MJ/kg. Wielu producentów poświadcza odpowiednio wysoką kaloryczność posiadanymi certyfikatami, co znacznie podnosi poziom atrakcyjności kupowanego produktu.

Brykiet z lnu podczas spalania generuje również stosunkowo niską zawartość popiołu wynoszącą zaledwie od 2 do 4%. Wilgoć brykietu z lnu także będzie różnić się w zależności od jakości kupowanego produktu. Przeważnie wynosi ona od 4 do 8%. Niestety, im wyższa wilgoć, tym gorsza jakość. Najlepszy brykiet z lnu to taki, który posiada niski procent wilgotności, a więc jest dobrze i dokładnie wysuszony, co pozwala na lepsze spalanie go w piecu czy domowym kominku.

Brykiet z lnu – gdzie kupić?

W obecnym czasie brykiet z lnu jest produktem ogólnodostępnym i wielu producentów oferuje swoje produkty nie tylko w internecie, ale też w sklepach stacjonarnych, a nawet w lokalnych składach opałowych. Gdzie zatem można kupić brykiet z lnu? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych źródeł, zarówno stacjonarnych, jak i online. 

Sprawdź również – Brykiet z siana – opinie na forum, kaloryczność, cena, jak zrobić?

Gdzie kupić brykiet z lnu?

  1. Allegro.pl
  2. Platforma ogłoszeniowa OLX.pl
  3. Serwis Oferteo.pl
  4. Lokalne targi rolne
  5. Lokalne składy opałowe 

Brykiet z lnu – cena 

Jedno z najważniejszych pytań jakie powinien zadać sobie kupujący to ceną za tonę, który skory jest wyłożyć na taki zakup. Jak wygląda sytuacja na rynku surowców i czy potencjalni kupujący muszą przygotować spore sumy na zakup? Postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacji na rynku i przeanalizować poszczególne oferty, które pojawiają się w sieci. W ostatnim kwartale tego roku cena brykietu z lnu za tonę zaczyna się od ok. 1450,00 zł za tonę. Na rynku możemy znaleźć też tańsze oferty, bardzo często pochodzące od naszych wschodnich sąsiadów. 

Bartłomiej Wilczyński

Ogrody to jego największa pasja. Zawodowo zajmuje się tym, co kocha najbardziej, czyli uprawia rośliny, krzewy, drzewa, zajmuje się aranżacją, projektowaniem ogrodów i terenów zieleni. Większość swojego życia spędził wśród roślinności, w ogrodzie. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie pielęgnacji i zakładania ogrodów, obecnie pragnie dzielić się tą wiedzą z innymi, którzy chcą założyć swój ogród marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *