Zmywarka do zabudowy Bosch – jaki model wybrać?

Szukasz dobrej zmywarki do zabudowy? Sprawdź modele marki Bosch! Są świetnie oceniane przez użytkowników i chwalone za innowacyjne rozwiązania ułatwiające dbanie o czystość naczyń w domu. Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednią opcję do twojej kuchni!

Zmywarka do zabudowy – czy to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować z zmywarkę do zabudowy? Urządzona w ten sposób kuchnia zachwyci cię wizualnym dopracowaniem, które trudno osiągnąć, kupując wyłącznie modele wolnostojące. Kompletowanie poszczególnych sprzętów jest łatwiejsze – nie musisz spędzać godzin, precyzyjnie dobierając odcienie frontów. Wystarczy, że spojrzysz na specyfikację techniczną i porównując poszczególne parametry, zdecydujesz się na najlepsze urządzenie.

Zmywarka do zabudowy ma też inne zalety, które uzasadniają taki zakup! Przede wszystkim – dyskretniej pracuje – to zasługa dodatkowej izolacji. Zabudowane sprzęty także mniej się brudzą – nie trzeba starannie usuwać odcisków palców z gładkiej powierzchni.

Czy zmywarka do zabudowy to sprzęt pozbawiony wad? Przede wszystkim powinieneś pamiętać o bardziej złożonej instalacji i trudniejszym dostępie do urządzenia w przypadku naprawy.

Jak wygląda wielość opcji sprzętów do zabudowy? Zwykle jest w czym wybierać. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, powinieneś podjąć kilka kluczowych decyzji!

Jak wybrać zmywarkę? Najważniejsze kwestie!

Czym się kierować przy wyborze zmywarki do zabudowy? Lista parametrów jest długa. Jednak najważniejsza sprawa to określenie, czy szukasz modelu o szerokości 45 czy 60 cm. W niektórych kuchniach nie zmieści się pełnowymiarowa zmywarka – dlatego taka o szerokości 45 cm może być jedyną opcją. To również dobry pomysł dla osób, które głównie stołują się na mieście, a także dla singli oraz par. Po szerszą, a więc bardziej pojemną zmywarkę, sięgną większe rodziny oraz amatorzy gotowania i pieczenia. W końcu wiąże się to ze sporą ilością naczyń do uporządkowania!

Jakie inne kwestie mają znaczenie przy wyborze zmywarki? Gdy zdecydowałeś o wielkości, pora przyjrzeć się również:

 • pojemności urządzenia (liczba kompletów);
 • generowanemu hałasowi;
 • zużyciu wody;
 • klasie energetycznej;
 • dodatkowym funkcjom;
 • dostępnym programom;
 • zastosowanym technologiom;
 • możliwości regulacji kosza;
 • łatwemu sterowaniu.

Zmywarka do zabudowy Bosch – polecane modele

Wśród najlepiej ocenianych marek zmywarek do zabudowy znajdziesz sprzęty Bosch. Możesz zdecydować się na model za mniej niż 2000 zł, jak również na taki, za który zapłacisz ponad 5000 zł. Wszystko zależy od twoich potrzeb i zakładanego budżetu. Zobacz najchętniej kupowane propozycje!

 • BOSCH SMV4HTX24E – urządzenie o szerokości 60 cm, które kupisz za niewiele ponad 2000 zł. Zmieścisz tutaj 12 kompletów naczyń, które umyjesz, korzystając z jednego z sześciu programów. Klasa energetyczna tego urządzenia to E. Znajdziesz tu szereg przydatnych rozwiązań, na czele z łatwą w obsłudze aplikacją Home Connect, która pozwoli na sterowanie urządzeniem. Sensor załadunku z kolei sprawi, że zmywarka zużyje tylko tyle wody, ile to konieczne. Z kolei funkcja SpeedPerfect Plus pozwoli znacznie skrócić czas zmywania – naczynia będą czyste nawet trzy razy szybciej! Docenisz też wygodną wiązkę światła InfoLight, która poinformuje cię o aktywności zmywarki. Potrzebujesz na chwilę wyciszyć działające urządzenie? Skorzystaj z funkcji Silence on demand!
 • BOSCH SMV8YCX03E – sprzęt dla wymagających za ponad 6000 zł. Zmieści się tutaj aż 14 kompletów naczyń, a do dyspozycji masz osiem programów. Klasa energetyczna tego modelu to B. Ta zmywarka o klasycznej szerokości 60 cm zachwyci cię szeregiem innowacyjnych rozwiązań. Oprócz Home Connect i Silence on demand znajdziesz tu wiele innych, przydatnych funkcji i technologii. Spodoba ci się Asystent Dozowania, który gwarantuje dokładne rozpuszczenie tabletki czyszczącej, a także funkcja Strefa Intensywna, która pozwoli za jednym zamachem umyć naczynia wymagające różnego skoncentrowania detergentu i wody. Docenisz też system koszy MaxFlex Pro, które dadzą ci dużą swobodę w układaniu naczyń wewnątrz sprzętu. To tylko niektóre opcje – warto przyjrzeć się temu sprzętowi bliżej!
 • BOSCH SPV4EMX16E – chętnie kupowany model 45-centymetrowy. Masz tutaj miejsce na 10 kompletów naczyń i sześć programów zmywania do dyspozycji. Klasa energetyczna do D. Możesz skorzystać m.in. z Asystenta Dozowania i funkcji Silence on demand. Spodoba ci się również jasne informowanie o pracy zmywarki dzięki wiązce światła InfoLight. Z kolei dzięki funkcji Strefa Intensywna jednocześnie umyjesz mocno zabrudzone naczynia i delikatne szklanki.

To tylko niektóre z polecanych modeli omawianego producenta. Poznaj wszystkie – sprawdź zmywarki do zabudowy Bosch w sklepie MediaMarkt.

[Artykuł sponsorowany]