Wypalanie prądem w drewnie – jak i czym zrobić figury Lichtenberga?

Wypalanie prądem w drewnie - jak i czym zrobić figury Lichtenberga

Drewno jest jedynym tworzywem, które jest przez nas używane do wielu rzeczy. Bardzo popularne są dekoracje, ozdoby oraz różnego rodzaju wykończenia w domach, wykonane właśnie z drewna. 

Sprawdź również – Okulary progresywne Brillen opinie

Niewątpliwie drewno dodaje dużo ciepła. Zaczynając od drewnianych podłóg, w naszych domach, drewno znajdzie swoje miejsce w kuchniach, jako wykończenia mebli, przybory kuchenne czy naczynia. Drewno dzięki swoim właściwością jest wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki oraz przemysłu. Poprzez szerokie zastosowanie, nasze życie jest dużo prostsze przy użyciu drewna. Łatwiejsze oraz ładniejsze, ponieważ drewno jest fantastycznym elementem dekoracyjnym.

Z tego powodu w dzisiejszym artykule przedstawiamy przepiękne rozwiązanie wypalania w drewnie prądem, figury Lichtenberga, opiszemy jak zrobić figury Lichtenberga oraz czym wypalić figury Lichtenberga. 

Czym są figury Lichtenberga?

Słysząc nazwę figury Lichtenberga, pierwsza myśl, jaka się pojawia to jakieś rzeźby albo porcelana. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ figury Lichtenberga to fenomenalne wzory na strukturze drewna. Swoją nazwę figury Lichtenberga zawdzięczają osobie, która odkryła ich piękno, czyli Georg Christoph Lichtenberg. 

Niewątpliwie figury Lichtenberga przyciągają spojrzenia, ponieważ ich nieregularne kształty, przypominające drzewa, liście paproci lub piorun wywołują w nas ogromne zaciekawienie. Figury Lichtenberga powstają przez wyładowania prądu. Jest to niezwykle ciekawy proces, a same dzieła nigdy nie są takie same. W niektórych przypadkach figury Lichtenberga powodują negatywne emocje, jeżeli występują na skórze. Żadna osoba nie chce być naznaczona figurą Lichtenberga. 

Figury Lichtenberga pojawiają się bardzo często na różnego rodzaju powierzchniach. Z tego powodu opisujemy jak zrobić figury Lichtenberga, czym wypalić figury Lichtenberga. 

Czym wypalić figury Lichtenberga?

Z całą pewnością po przeczytaniu naszego wstępu jesteście już zaciekawieni i zastanawiacie się, czym wypalić figury Lichtenberga. Przez fakt, iż lubimy sami wykonywać ozdoby do naszego domu, pojawia się pytanie, czym wypalić figury Lichtenberga. Nie znając wcześniej tej fenomenalnej metody, możemy pomyśleć, że jest to wypalanie gliny czy jakiś sposób użycia ognia. 

Jednak figury Lichtenberga możemy wypalić prądem, to właśnie przy użyciu prądu z izolatorami powstają figury Lichtenberga. W dalszej części artykułu opisujemy jak zrobić figury Lichtenberga. 

Jak zrobić figury Lichtenberga?

Pierwsze, od czego chcemy, zacząć opisując proces, jak zrobić figury Lichtenberga, to ostrzeżenie. Podczas wypalania musimy zachować szczególną ostrożność, ponieważ wypalanie prądem figur Lichtenberga, nie należy do bezpiecznych prac. Jest to praca z prądem. Miejsce pracy oraz otoczenie nie może mieć kontaktu z wodą. Dzieci oraz zwierzęta również powinny opuścić pomieszczenie, w którym będziemy wypalać figury Lichtenberga. Dlatego podchodzimy poważnie do kwestii, jak zrobić figury Lichtenberga. 

Jak zrobić figury Lichtenberga?

Potrzebujemy wysokiego napięcia prądu. Uzyskamy to z transformatora lub elektrod w połączeniu z drewnem. Bo to właśnie drewno będziemy wypalać i tworzyć figury Lichtenberga. Dodatkowo musimy zrobić elektrolit. Do tego celu wystarczy rozpuścić w wodzie sól.

Nasze drewno musimy zwilżyć elektrolitem. Jeżeli ten proces już wykonamy, następnym krokiem w wypalaniu figur Lichtenberga będzie podłączenie elektrod do naszego kawałka drewna. Podczas wypalania figur Lichtenberga na drewnie będą się pojawiały wzory w kształcie liścia paproci lub drzewa. Dla urozmaicenia naszej figury Lichtenberga możemy odłączać prąd i przekładać elektrody w inne miejsca. 

Ostatnim krokiem w procesie wykonania figury Lichtenberga będzie oczyszczenie naszego drewna z sadzy, która powstaje podczas wypalania figury Lichtenberga. 

Wypalanie w drewnie prądem 

Wypalanie w drewnie prądem nie jest wszystkim znane. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje taka metoda, jaką jest wypalanie w drewnie prądem. Najczęściej metoda wypalania w drewnie prądem jest wykorzystywana do ozdabiania mebli, okien i drzwi. Meble, które są poddawane wypalaniu prądem, otrzymują niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju wygląd. Wypalanie w drewnie prądem jest niezastąpionym sposobem na urozmaicenie wyglądu naszego drewna. W zabiegu wypalania w drewnie prądem nie ma żadnych ograniczeń, ponieważ każde drewno nadaje się do zabiegu wypalania w drewnie prądem. 

Wypalanie w drewnie jest rosnącą na popularności metodą domowych metamorfoz naszych mebli oraz drewnianych zdobień. Pomysły na wypalanie w drewnie, stają się coraz bardziej rozbudowane, ponieważ efekt zachwyca każdą osobę. 

Wypalanie w drewnie pomimo konieczności zachowania szczególnej ostrożności jest zabiegiem wartym przeprowadzenia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał Wasze wątpliwości dotyczące wypalania w drewnie prądem oraz wyjaśnił, co to są figury Lichtenberga.