Najpiękniejsze róże okrywowe – odmiany, zdjęcia, płożące, pachnące, niskie

Najpiękniejsze róże okrywowe - odmiany, zdjęcia, płożące, pachnące, niskie (1)

Kwiaty są roślinami, obok których mało kto przechodzi obojętnie, jednym z uwielbianych oraz znanym w wielu krajach gatunkiem kwiatów jest róża, która uprawiana jest w rozmaitych kolorach oraz odmianach, wzbudza wiele ciepłych emocji. Róże są uwielbiane przez wiele osób, w zależności od koloru mają nawet przypisane znaczenie, co jest przestrzegane przez sporą część osób. 

Róże oczywiście mają swoje odmiany, które z kolei tworzą różnobarwne podgatunki. Szlachetną czerwoną różę znają wszyscy, ale nie każdy wie coś więcej o różach okrywowych, dlatego postanowiliśmy przygotować artykuł o tym gatunku róży. 

W dalszej części zdradzamy wszystkie istotne informacje o róży okrywowej, zgłębiamy temat nazewnictwa róży okrywowej płożącej, sprawdzamy, jakie są odmiany róży okrywowej, która róża okrywowa nadaje się na skarpę, które róże okrywowe są uznawane za najbardziej pachnące, a które podgatunki róży okrywowej zaliczane są do niskich odmian. Sprawdzamy dostępność zdjęć róży okrywowej oraz zdradzamy, które róże okrywowe uważane są za najpiękniejsze. 

Sprawdź również – Hosty w ogrodzie – ciekawe kompozycje, aranżacje, jak ciąć, z czym łączyć hosty?

Róże okrywowe płożące 

Nie każdy zna wszystkie odmiany oraz gatunki róż, oczywiście często je widzimy w ogrodach oraz w miejskich parkach, ale nie zawsze potrafimy je nazwać. Poprzez takie zróżnicowanie możemy błędnie myśleć, że jeden gatunek róży w różnych kolorach będzie stanowił inne podgatunki. 

Róże okrywowe nazywane płożącymi w naszym kraju są dosyć często spotykane, ponieważ róże okrywowe płożące należą do grupy kwiatów, które bardzo ładnie wyglądają, nie są skomplikowane w uprawie, a co najważniejsze występują w różnych kolorach oraz mogą tworzyć wspaniałe kompozycje artystyczne.  

Najpiękniejsze róże okrywowe - odmiany, zdjęcia, płożące, pachnące, niskie (1)

W naszych domowych uprawach oraz w miejskich parkach bardzo ważne jest, aby kwiaty były odporne na spadki temperatury, aby były pokaźnie i długo kwitły oraz żeby nie były nad wyraz wymagające, co jest idealnym opisem róży okrywowej płożącej. 

Poprzez tak wspaniałe cechy róże okrywowe płożące są bardzo często wybierane do uprawy w miastach, ponieważ tam warunki dla roślinności są naprawdę trudne. 

Dodatkowo róże okrywowe płożące występują w różnych kolorach, co jest pożądane przez wielu projektantów przestrzeni zielonych. 

Róże okrywowe – odmiany 

Zainteresowanie różami okrywowymi cały czas rośnie, ludzie sprawdzają, jakie odmiany róży okrywowej są dostępne oraz które warto uprawiać, ponieważ róża róży nie równa. 

Na rynku jest oczywiście kilkanaście odmian róży okrywowej, ale pasjonaci tego gatunku wyróżniają kilka najlepszych, takich, które doskonale odnajdują się w naszych warunkach klimatycznych. 

Do najczęściej uprawianych odmian róży okrywowej należy m.in.:

  •  Fairy Dance – charakteryzujące się różnymi barwami oraz mniejszymi rozmiarami, umożliwiającymi uprawę na balkonach oraz w donicach. 
  • Yellow Fairy – znakiem rozpoznawczym tej odmiany jest piękny, żółto-biały kolor, który widoczny jest z dużych odległości. 
  • White Fairy – ten gatunek róży okrywowej jest uwielbiany przez osoby, które kochają białe kwiaty, ponieważ ta róża ma właśnie biały kolor kwiatów.
  • Elfrid – charakteryzująca się pięknym, nasyconym różowym kolorem, oraz kontrastowym żółtym środkiem.
  • Max Graf – ten gatunek osiąga maksymalnie 80 cm wysokości, może być spotykana w kolorach czerwonych oraz różowych. 
  • Rota Max Graf – charakterystyczna dla upraw miejskich, intensywnie czerwona odmiana. 

Róża okrywowa na skarpę

Kolejnymi informacjami, jakie szukacie w sieci to które gatunki róży okrywowej nadają się na skarpę. Każdy ogrodnik wie, że w takich miejscach uprawa roślin jest ograniczona, co czasami powoduje frustrację u początkujących. 

Róża okrywowa na skarpę nadaje się znakomicie, ponieważ rozmiary kwiatu nie utrudniają wzrostu oraz hodowli na skarpie. Róża okrywowa odnajduje się w wielu warunkach, dlatego takie miejsca nie przeszkadzają róży okrywowej prawidłowo rosnąć. 

Dodatkowym wabikiem, aby posadzić różę okrywową na skarpie, jest możliwość utworzenia pięknego kwiatostanu, który będzie zachwycał każdego gościa oraz przechodnia.  

Najpiękniejsze róże okrywowe - odmiany, zdjęcia, płożące, pachnące, niskie (1)

Róże okrywowe – pachnące

Podobnie jak w przypadku każdego innego kwiatu, róże okrywowe w zależności od odmiany mogą pachnieć bardziej lub mniej, Do pachnących róż okrywowych zaliczane są gatunki tj. Amrum, Foxi, Pierette, Red Foxi. Pachnące róże okrywowe wyróżniają się najczęściej wyrazistymi barwami.

Niskie róże – okrywowe

Sprawdzamy jeszcze niskie róże okrywowe, ponieważ te odmiany świetnie sprawdzają się na balkonie, skalniaku oraz skarpach. Do najpopularniejszych niskich róż okrywowych należą przede wszystkim: Matador, Alpengluhen, Hotline, Salsa, Sommerabend, Mirato, Stadt Rom, Sweet Haze. 

Najpiękniejsze róże okrywowe

Róże okrywowe stanowią pokaźną rodzinę kwiatów, dlatego padają pytania o najpiękniejsze róże okrywowe, ponieważ nie każdy zna te rośliny. Oczywiście wskazanie najpiękniejszej jednej róży okrywowej bywa sporne, ponieważ jest to kwestia gustu. 

Do najczęściej wymienianych najpiękniejszych róż okrywowych należy m.in. Sunny Rose, Diamant, Candela, Smart Roadrunner, Lavendal Dream, Larissa, Dagmar Hastrup. 

Róża okrywowa – zdjęcia

Zdjęcia róży okrywowej są dostępne na wielu stronach internetowych oraz w sklepach ogrodniczych. Osoby, które nie wiedzą, jak wygląda konkretny gatunek róży okrywowej, dzięki dostępności zdjęć z pewnością będą mogli wybrać najlepszy dla siebie gatunek róży.

Najpiękniejsze róże okrywowe - odmiany, zdjęcia, płożące, pachnące, niskie (1)
Najpiękniejsze róże okrywowe - odmiany, zdjęcia, płożące, pachnące, niskie (1)