Na jakiej wysokości umieścić odpływ pralki? Jak wygląda podłączenie?

Na jakiej wysokości umieścić odpływ pralki Jak wygląda podłączenie (1)

Z reguły proste domowe czynności nie zawsze są oczywistym zadaniem, wiele osób, kiedy po raz pierwszy robi jakieś zadanie, sprawdza w internecie jak poprawie przeprowadzać taką czynność. 

Takie pytania pojawiają się w kwestii podłączenia pralki, ponieważ to jak włączyć pralkę do gniazdka oraz uruchomić, nie stanowi takiego problemu, jak podłączenie pralki do odpływu, ponieważ nie zawsze wiecie, na jakiej wysokości umieścić odpływ. 

Postanowiliśmy raz na zawsze wyjaśnić tę kwestię i w dalszej części naszego wpisu wyjaśniamy, jak prawidłowo powinno wyglądać podłączenie pralki do odpływu, zdradzamy odpływ pralki wysokość, na jakiej wysokości umieścić odpływ do pralki. Dodatkowo zamieszczamy informacje, jak powinno wyglądać odprowadzenie wody z pralki oraz jak daleko od odpływu może stać pralka. 

Odprowadzanie wody z pralki

Każde pranie kończy się taką samą czynnością, czyli odprowadzaniem wody z pralki. Jest to konieczne podczas prania, ponieważ, jeżeli woda zostanie w pralce, nie będziecie mogli wyjąć ubrań, dodatkowo wszystkie rzeczy będą ociekać wodą. Taka sytuacja oznacza awarię pralki lub niepoprawnie zamontowany odpływ pralki. 

Odprowadzanie wody z pralki umożliwia szybsze suszenie ubrań oraz pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń, ponieważ odprowadzona woda z pralki jest kilka razy wypłukiwana, dlatego macie pewność, że Wasze ciuchy są czyste. 

Do odprowadzania wody z pralki dochodzi w sytuacji, kiedy odpływ pralki jest poprawnie zamontowany. 

Jeżeli nie wiecie, jak poprawnie zamontować odpływ pralki to zapraszamy do dalszej części naszego wpisu, gdzie wszystko wyjaśniamy. 

Sprawdź również – Zmywarka Bosch i nagła awaria błąd E22 – jak go rozwiązać?

Podłączenie pralki do odpływu

Nowa pralka może skomplikować życie niejednej osobie, ponieważ w chwili, kiedy już wybraliście już swoją pralkę i macie ją w domu, nie zawsze prostym zadaniem będzie podłączenie pralki do odpływu, ponieważ takie zadania bardzo często są przeprowadzane przez hydraulików podczas remontu łazienki. 

Osoby, które nigdy nie podłączały pralki do odpływu, w głowie mają kilka istotnych pytań, ponieważ prawidłowe podłączenie pralki do odpływu to gwarancja poprawnego funkcjonowania. Oczywiste jest dla wszystkich, że w chwili nieprawidłowego podłączenia pralki do odpływu może dojść do wycieku wody podczas pracy pralki, dlatego każdy dąży do tego, aby podłączenie pralki do odpływu było zgodne ze sztuką. 

Z tego względu na forum możecie spotkać się z pytaniami, jak wygląda prawidłowe podłączenie pralki do odpływu? Osoby, które się orientują co i jak, zawsze wolą zapytać, ponieważ na rynku spotykane są różne modele pralek. 

Sprawdź również – Urządzenia Haier – opinie klientów na forum, cennik, testy klimatyzacji i lodówek

Odpływ pralki – wysokość

Podłączając pralkę jedną z ważniejszych informacji, jest wysokość odpływu pralki, prawidłowo zachowana wysokość odpływu pralki pozwoli na swobodne umieszczenie węża odpływowego w rurach kanalizacji bez ryzyka nadmiernego naciągnięcia lub zbyt dużego luzu. 

Wysokość odpływu pralki jest zawsze jasno określana, ponieważ wąż, który wychodzi z pralki, ma swoją długość, nie będziecie w stanie go wydłużyć, skrócić może i tak, ale wtedy będzie występowało ryzyko, że pralka znajduje się zbyt blisko odpływu, co może powodować pewne utrudnienia. 

Poprawienie dopasowana wysokość odpływu pralki jest połową sukcesu podczas pracy, ponieważ wtedy unikniecie poprawek. W tej pracy niestety ani zbyt wysoki odpływ, ani zbyt niski odpływ nie przejdzie, ponieważ zakłóci to poprawne działanie pralki. 

Na jakiej wysokości odpływ pralki?

Wysokość odpływu pralki jest istotna, ponieważ przy nieprawidłowym umieszczeniu zaworów może dochodzić do wypompowywania wody podczas napełniania bębna. Takie działanie może doprowadzić do awarii pralki, dlatego zawsze zwracajcie uwagę, na jakiej wysokości zamontować odpływ pralki. 

Poprawna wysokość odpływu pralki daje gwarancję bezpiecznego użytkowania urządzenia. Jeżeli w Waszym domu jest już zamontowany odpływ pralki, przed podłączeniem sprawdzajcie, czy wysokość jest poprawna. 

Ogólnie przyjęta poprawna wysokość odpływu pralki jest od 60 do 100 cm. Takie dane znajdziecie także w instrukcji obsługi. 

Jak daleko od odpływu może stać pralka?

Na zakończenie poruszamy jeszcze jedną kwestię, która Was interesuje, mamy na myśli, jak daleko od odpływu może stać pralka? To pytanie pojawia się często, dlatego wszystko wyjaśniamy. 

Jak daleko od odpływu może stać pralka, jest zależne przede wszystkim od tego, jaki długi jest wąż do pralki, ponieważ, jeżeli producent dodaje do swoich pralek wąż o długości 50 cm, nie będziecie w stanie postawić pralki dalej. 

Możecie oczywiście przed zakupem sprawdzić, jakiej długości jest wąż, jeżeli będziecie chcieli postawić pralkę w dalszej odległości od odpływu. Ogólnie przyjętą normą, jak daleko od odpływu może stać pralka, jest około 80-90 cm, jednak możecie tę długość skrócić, ponieważ minimalna długość, jak daleko może stać pralka od odpływu to 50 cm.