Akumulatorowa kosiarka do trawy z napędem – ranking, kosiarka na baterie, co wybrać?

Akumulatorowa kosiarka do trawy z napędem – ranking, kosiarka na baterie, co wybrać

Mówi się, że odpowiednio wyglądający i dobrze zadbany trawnik to największa wizytówka jakiegokolwiek ogrodu czy podwórza, dlatego też wiele osób, które ceni sobie estetykę środowisko wokół siebie, nie waha się w decyzji, by zakupić jak najlepszy sprzęt do tego, by zadbać o swój trawnik i móc cieszyć nim oko. Oczywiście trawnik nie jest jedyną częścią podwórek, sadów czy ogrodów, a dbanie o krzewy, kwiaty, drzewa owocowe czy też warzywa, jest bardzo ważne, zarówno z powodów wyglądu, jak i z powodów swojej użyteczności.

Sprawdź również – kosiarki Riwall opinie klientów na forum.

Wielu doświadczonych ogrodników wie, że drzewa, które nie były podcinane zbyt długo, w końcu staną się zdziczałe, a ich owoce stracą na wielu swoich wartościach, w tym smakowej. Dbanie o swoje środowisko, zwłaszcza to wokół domu, może być zajęciem bardzo czasochłonnym, wymagającym dużej ilości pracy, ale zazwyczaj w efekcie końcowym okazuje się, że poświęcony temu czas nie poszedł na marne, a my możemy cieszyć się zdrowym otoczeniem i zdrowymi roślinami. To dlatego właśnie, nawet dbanie o trawniki może wydawać się wielu osobom niezbędne do tego, by wszystko wokół nas prezentowało się jak najlepiej.

Oczywiście, nawet najlepsze chęci nie spowodują, że trawnik stanie się idealny po pierwszym koszeniu czy podlewaniu, dlatego poza dodatkowymi zabiegami dla trawy, warto, jest zakupić sprzęt, który będzie dbał o nasze ogrody jak najlepiej, zarówno pod względem ich zdrowia, jak i pod względem estetyki. Najważniejszym sprzętem, który pomaga nam w prawidłowym dbaniu o trawnik, jest oczywiście kosiarka. Jest to rodzaj maszyny, którą powinien posiadać każdy, kto posiada ogród czy podwórze zarośnięte trawą.

Jako że popyt na kosiarki jest ogromny, wiele firm wychodzi tym potrzebom naprzeciw, oferując nam coraz to nowsze i bardziej wymyślne modele tych maszyn. Zanim kupimy pierwszą kosiarkę, warto, jest zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami, rankingami tych sprzętów, a także opiniami użytkowników, którzy mieli z nimi do czynienia.

Akumulatorowa kosiarka do trawy – kosiarka  na baterie

 Akumulatorowa kosiarka, czy też kosiarka na baterię do trawy to eleganckie, proste rozwiązanie, służące jako zamiennik do tradycyjnych kosiarek spalinowych. Coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem tego typu maszyny, ze względu na kilka wyróżniających ją zalet.

Przede wszystkim, jedną z większych zalet kosiarek akumulatorowych, czyli tych na baterie, jest fakt, że są one łatwe w obsłudze i bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Tego typu maszyny są również zazwyczaj niezawodne i potrafią dużo przetrwać, służąc nam przez wiele lat, warto, jest, więc kiedy zdecydujemy się na zakup tego sprzętu, kupić coś dobrej jakości, oraz cenionego przez inne osoby, które dokonały takiego zakupu.

Kosiarka akumulatorowa z napędem

To, co wyróżnia kosiarkę akumulatorową z napędem, to to, że ma ona delikatne wspomaganie, co sprawdza się najbardziej u osób, które koszą trawę często. Kosiarka akumulatorowa z napędem, jest bardzo popularna wśród osób z niewielkimi ogrodami, ale może się sprawdzić też na nieco większych terenach.

Takie kosiarki mają oczywiście także swoje minusy, jednak dobre modele zazwyczaj mogą się pochwalić dobrymi bateriami, toteż ciągłe sterczenie przy gniazdku elektrycznym nie powinno być konieczne.

Ranking kosiarek akumulatorowych

Trudno jest stworzyć obiektywny i prawidłowy ranking urządzeń takich jak kosiarki, ponieważ pod uwagę musimy brać wiele czynników. Dla osób z małymi ogródkami, które muszą trwać o niewielkie połacie trawy, sprawdzą się inne sprzęty, niż osobom, które muszą dbać o wielkie łąki i sady. Brać pod uwagę musimy także to, czy wolimy produkty z napędem, czy też może jesteśmy fanami kosiarek bezprzewodowych.

Rynek ciągle się zmienia, możemy na nim stawiać coraz więcej opcji, dlatego też aktualny dzisiaj ranking kosiarek akumulatorowych, może być już zupełnie nieaktualny za rok czy dwa. Należy się liczyć z tym, że zapotrzebowanie się zmieniają, a czasem nawet zdania ekspertów nie sprawią, że będziemy mogli mieć pewność, że dokonamy właściwego zakupu. Warto jest jednak przyjrzeć się przynajmniej kilku szczególnie polecanym modelom, zwłaszcza tym, które polecane są przy zwykłych użytkowników.

W rankingu nie może więc zabraknąć kosiarki RYOBI RY18LMX37A-150, już od lat popularnej na rynku i cenionej przez internautów. Zbiera ona dużo pozytywnych opinii, a stosunek jakości do ceny, jest bardzo adekwatny. Wysokie miejsce zajmuje także kosiarka akumulatorowa Stiga Collector 132 AE (291302068/ST1), lekka i przyjemna, bez napędu. Warto jest także wspomnieć o modelu Makita DLM382Z zbierajcym wiele dobrych ocen, cenionym za kilka unikatowych rozwiązań. Ranking możemy zakończyć na modelu DEDRA DED7198, posiadającym regulacje wysokości koszenia, o czasie pracy akumulatora do 0,5h.

Mała akumulatorowa kosiarka do trawy

Dla wielu z nas, poza wydajnością i nowoczesnością, znaczenie ma też rozmiar kosiarki. Małe akumulatorowe kosiarki do trawy cieszą się popularnością, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i są łatwe do przechowywania. Jednym z najmniejszych rozwiązań, które są na ten moment dostępne na rynku, jest model Aero 132e marki Stiga. Producent zapewnia o wydajności tego sprzętu, a fakt, że jest to kosiarka bezprzewodowa, dla wielu będzie ogromnym plusem.