Jaki kolor rolet do szarych ścian wybrać? Oto propozycje!

Jaki kolor rolet do szarych ścian wybrać

Pomieszczenia w naszych domach oraz mieszkaniach, pomimo drzwi zawsze stanowią jedną wspólną integralną całość. Wszystkie pokoje z elementami dekoracyjnymi nawiązują do siebie pod wieloma aspektami. Nikt nie projektuje swoich wnętrz w różnych stylach oraz znaczącą odbiegających od siebie kolorach. Taki tak zwany miszmasz może źle wyglądać. Jednak pojawia się pytanie, jak jest w przypadku rolet, jaki kolor wybrać do szarych ścian?

Sprawdź również – Producent Haier opinie klientów

Kolory ścian zazwyczaj dobieramy do wszystkich pomieszczeń zbliżone lub nawet takie same. W zależności od stylu, w jakim projektujemy wnętrza, tak wygląda nasz cały dom. W obecnych czasach zyskujący na popularności staje się wystrój nowoczesny, w którym królują ciemne odcienie i kolory w odcieniu ceglanym. Jednak do takich wnętrz trzeba się przyzwyczaić, ponieważ nie każda osoba lubi ciemne kolory na ścianach. Jaki kolor rolet do szarych ścian wybrać?

Jeszcze większą popularnością cieszą się jasne odcienie połączone z drewnem. Takie zestawienie jest ponadczasowe, pasuje do wielu elementów dekoracyjnych. Jeżeli chcemy dokonać jakiejś zmiany w naszym domu, wystarczy sięgnąć po nowe dodatki w innych kolorach i nasze pomieszczania dostają nowy świeży look. Kolory takie jak beże, szarości, biel, kremowe kolory, odcienie liliowego czy écru cieszą się popularnością. Przy wyborze takich barw, możemy pobawić się elementami dekoracyjnymi, do przełamania jasnych barw, ciemniejszymi kolorami. W ten sposób otrzymujemy ciekawe połączenie.

W dzisiejszych czasach coraz częściej ludzie stawiają na minimalizm. Odchodzi się od pozastawianych pomieszczeń, w różnych kontrowersyjnych barwach. Ściany w szarych, białych, czy beżowych kolorach coraz częściej się sprawdzają, jako długotrwałe barwy. Jednak nie zawsze wiemy, jakie dobrać kolory mebli, zasłon czy rolet. Pytania o kolor rolet do koloru ścian pojawiają się na wielu portalach i forach dyskusyjnych. Najczęściej ludzie pytają o kolor rolet do szarych ścian. Dlatego w dzisiejszym artykule rozjaśniamy tę kwestię i opiszemy, jaki kolor rolet wybrać do szarych ścian. 

Jaki kolor rolet do szarych ścian wybrać?

W takim razie przechodząc do sedna, jaki kolor rolet do szarych ścian wybrać? Dopieszczając nasze pomieszczenia, staramy się wybrać idealnie pasujące dodatki. W taki sam sposób podchodzimy do wyboru rolet. Jednak nie zawsze wiemy jaki kolor będzie najlepszy. Jeżeli wybraliśmy odcień szary na ścianę, może się zdarzyć, że nie będziemy wiedzieli, jaki kolor rolet wybrać do szarych ścian. Może nam się wydawać, że wiele kolorów będzie pasowało, a na końcu okaże się, że nasz wybór nie jest najlepszy. 

Nie powinniśmy się tym zbytnio przejmować. Nie świadczy to też o braku dobrego gustu, czy stylu. Podczas organizacji pomieszczeń bywamy już skołowani przez ilość podjętych decyzji. Czasami też zwyczajnie nie możemy się zdecydować, bo podoba nam się kilka rozwiązań. Przy szarych ścianach podjęcie decyzji w kwestii dodatków nie będzie trudne, ponieważ szary kolor na ścianach jest jednym z tych kolorów, które świetnie współgrają z wieloma barwami. 

Jeżeli chcemy dobrać kolor rolety do szarej ściany, pamiętajmy, że kolor rolety może się troszkę zmienić od świateł z zewnątrz. W dzień od słońca, a nocą od świateł lamp. Idealnie dobrany kolor rolety do szarej ściany, stanowi również wykonanie rolety. Jeżeli materiał będzie cienki, kolor po powieszeniu rolety może znacznie odbiegać od barwy w sklepie. Kolor rolety do szarej ściany możemy wybrać w tym samym kolorze, czyli szarą. Dodatkowo możemy pobawić się odcieniami szarości rolety. Takie rozwiązanie świetnie skomponuje się z naszymi ścianami. Ponieważ takie połączenie będzie stanowiło jedna wspólną całość. 

Jaki kolor rolet do szarych ścian wybrać? Następną propozycją może być kolor rolety w kolorze antracytu. Będzie kontrastował całość i doda lekkiego zaostrzenia. Uwidacznia okno, oddzieli je od reszty i zabłyśnie swoim wyjątkowym kolorem.
Mamy jeszcze do wyboru rolety dzień noc. Możemy je wybrać w odcieniach szaro białych, białych w delikatne dekory w ciemnym kolorze. Szarych, w połączeniu ciemnoszarego z jasnoszarym. Odważne osoby mogą się skusić na kolor rolety do szarej ściany w kolorze czarnym. Pamiętajcie, aby kolor rolety do szarej ściany nie zaburzył całej aranżacji. Jeżeli wybierzemy odcienie różu, fioletu czy zieleń, kolor może pasować ogólnie do szarości, jednak na oknie, przy naszych szarych ścianach oraz dodatkach w pomieszczeniu może stanowić mało kompatybilny element.