Jak nawadniać i zabezpieczyć kwiaty podczas urlopu?

Jak nawadniać i zabezpieczyć kwiaty podczas urlopu

Dekoracje naszych wnętrz są dla nas bardzo ważne. Uwielbiamy dobierać idealne dodatki, aby nasze mieszkania oraz domy zachwycały każdym najmniejszym detalem. W każdym pomieszczeniu umieszczamy ozdobne elementy bądź kwiaty. Coraz większą popularnością cieszy się dekorowanie łazienek. Kiedyś w łazienkach umieszczano mydelniczkę, teraz począwszy od kranu, umywalki, a kończąc na obrazach oraz kwiatach w łazience mamy coraz więcej dodatków.

Te ostatnie, czyli kwiaty w naszych mieszkaniach, odgrywają ważną rolę. Kwiaty wprowadzają do naszych wnętrz więcej życia oraz świeżości. Dokładamy szczególnej staranności, aby kwiaty, które goszczą w naszych domach, były piękne i zdrowe. Stosujemy specjalne odżywki, nawozy oraz witaminy, po to, żeby nasze rośliny były zdrowe i zachwycały swoim wyglądem.

Sprawdź również – Chrabąszcz majowy – larwa, sposoby na zwalczanie, forum

W domowych uprawach nawet jak dbamy o nasze kwiaty, zdarzają się drobne infekcje oraz choroby. Potrafimy sobie z nimi poradzić, przez co nie musimy się martwić, że nasze rośliny stracą swój wygląd. 

Jednak, jak dbać o kwiaty podczas urlopu? Jak odpowiednio o nie zadbać, kiedy nie ma nas w domu? 

Zdradzamy Wam jak nawadniać kwiaty podczas urlopu, jak podlewać kwiaty, kiedy nie ma nas w domu, jak wygląda domowy system nawadniania oraz jak zabezpieczyć rośliny doniczkowe przed wyjazdem. 

Jak nawadniać kwiaty podczas urlopu?

Wakacje są dla nas upragnionym oraz wyczekiwanym okresem. Przez cały rok czekamy, aby wyjechać na urlop. Pojawia się tylko jeden problem, jak nawadniać kwiaty podczas urlopu, jak powinno wyglądać nawadnianie kwiatów podczas urlopu. Dbając przez cały rok o nasze rośliny, nie chcemy, aby pod naszą nieobecność kwiaty straciły swoją witalność. Zimą nie będziemy mieli takiego problemu podczas naszej absencji, jednak latem musimy widzieć jak nawadniać kwiaty podczas urlopu. 

Najlepszym sposobem jest poproszenie zaufaną osobę, aby odwiedzała nasze mieszkanie w celu podlania naszych roślin. Jednak nie chcemy nikogo obarczać problemem, każdy ma swoje życie oraz sprawy. Druga kwestia jest taka, że w dzisiejszych czasach mieszkając w jednym bloku, często nie znamy naszych sąsiadów. Z tego powodu danie komuś kluczy nie wchodzi w grę, a poproszenie rodziny, która mieszka od nas trochę dalej, jest zwyczajnie niezręczne. 

Jak nawadniać i zabezpieczyć kwiaty podczas urlopu

Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawadnianie kwiatów podczas urlopu. Jednak jak tego dokonać, skoro nie mamy nikogo, kto mógłby podlewać nasze rośliny. Jak nawadniać kwiaty podczas urlopu? 

Wyjaśniamy, jak powinno wyglądać podlewanie kwiatów podczas urlopu. 

Jak podlewać kwiaty, gdy nie ma nas w domu?

Aby należycie zadbać o rośliny podczas urlopu, pierwszą podstawową informacją, jaką musimy wiedzieć to, jakie nawodnienie jest potrzebne dla kwiatów. Na tej podstawie możemy dobrać odpowiednie ilości wody. 

Zgłębiając kwestie podlewania kwiatów podczas urlopu mamy do zaoferowania kilka sposobów. 

Proponując Was rozwiązania jak podlewać kwiaty, gdy nie ma nas w domu, zacznijmy od próby ograniczenia utraty wilgotności w kwiatach. Jeżeli wyjeżdżamy na tydzień, ten sposób może się udać. Wystarczy zdjąć nasze rośliny z okien i odłożyć je w chłodne, zacienione miejsce. W ten sposób wilgotność roślin będzie utrzymana. 

Następny sposób na podlewanie kwiatów podczas urlopu to zastosowanie specjalnego preparatu z hydrożelem w swoim składzie. Dzięki tej substancji woda jest magazynowana w glebie i powoli nawadnia podłoże kwiatów. 

Z tym rozwiązaniem, nie musimy się martwić, że nasze rośliny zostaną przelane bądź dostaną za mało wody. Hydrożel stopniowo uwalnia wodę, przez co ziemia jest cały czas wilgotna. 

W kwestii podlewania kwiatów, gdy nie ma nas w domu, możemy zastosować przeprowadzkę kwiatów do wanny. Brzmi dziwnie? Bo jak to się ma to naszego tematu, jak podlewać kwiaty, gdy nie ma nas w domu? 

Takie rozwiązanie idealnie pasuje kwiatom, które wymagają stale wilgotnego podłoża. Wystarczy wypełnić wannę wodą na wysokość ⅓ doniczki, która ma otwory i tak je zostawić. Rośliny będą samodzielnie pobierały wodę. 

A jak może wyglądać domowy system nawadniania roślin? 

Domowy system nawadniania roślin

Chcąc zadbać o rośliny najlepiej jak tylko można, jesteśmy w stanie stworzyć domowy system nawadniania roślin. Na pierwszy rzut oka wygląda skomplikowanie, jednak to tylko pozory. Domowy system nawadniania roślin jest bardzo prostym do wykonania rozwiązaniem szczególnej dbałości o rośliny.

Domowy system nawadniania roślin to samodzielnie wykonany nawadniasz. Do tego domowego systemu nawadniania roślin potrzebujemy butelkę po wodzie 

Naszą butelkę musimy wypełnić wodą, ale nie do pełna, i zakręcenie butelki nie dokręcając nakrętki. Domowy system nawadniania wody, powinien stopniowo podlewać nasze kwiaty, dlatego nakrętkę zostawiamy niedokręconą. 

Jeżeli dokręcimy zakrętkę, w butelce powinniśmy zrobić drobne dziurki, aby woda mogła wyciekać. 

Ten domowy system nawadniania roślin warto, jest przetestować wcześniej, w celu upewnienia się, czy woda nie wylatuje zbyt szybko. 

A jak należy zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem?

Jak zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem?

Aby prawidłowo zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem, konieczne jest utrzymanie ich nawadniania. 

W tym celu, aby zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem, możemy umieścić w doniczce sączki, które będą stopniowo dostarczały wodę do doniczki. Jest to końcówka w kształcie stożka zakończoną rurką, którą umieszczamy w wodzie a stożki w doniczce. 

Mamy jeszcze inny sposób, jak zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem. Możemy wykonać szklarnie. Potrzebujemy kamyczki i doniczki z otworami na dnie. Aby zabezpieczyć kwiaty doniczkowe przed wyjazdem za pomocą szklarni, ustaw doniczki na kamykach i podlej rośliny obficiej niż zawsze. Dodatkowo podlej podłoże. Następnie rozwiń nad kwiatami lekko podziurawioną folię. 

Tak zabezpieczone kwiaty doniczkowe przed wyjazdem powinny znaleźć swoje miejsce w lekko zacienionym miejscu. 

Znacie już prawidłowe sposoby na zabezpieczenie kwiatów przed wyjazdem oraz sposoby na domowe system nawadniania roślin, więc nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam udanego urlopu.