Ekogroszek z Ukrainy – opinie na forum, gdzie i jak kupić, cena za tonę

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim galopujące ceny surowców i materiałów grzewczych. W tym przypadku wymienić można m.in. ekogroszek, brykiet drzewny i kamienny czy chociażby pellet, które zyskują dość przychylne opinie na forum i rosnącą popularność. Mimo wszystko cena za tonę poszczególnych surowców może wprawić nie jedną osobę w osłupienie, w związku z tym coraz więcej osób szuka różnych innych alternatyw, a do jednych z nich zaliczyć można ekogroszek z Ukrainy.

Warto podkreślić na wstępie fakt, że przed powstałą wojną oraz zawirowaniami na rynku węglowym, największą popularnością w naszym kraju cieszył się węgiel, inaczej zwany „orzech”, jednak obecnie ten rodzaj opału jest niedostępny w składach już od dłuższego czasu. Zatem co wybrać? Obecnie słyszy się o różnych innych możliwościach, m.in. wymienić można ekogroszek z Czech, czy węgiel z Kazachstanu. Jak sytuacja wygląda w przypadku ekogroszku z Ukrainy, czy warto zdecydować się na ten rodzaj opału?

Sprawdź również – Ekogroszek z Kazachstanu – opinie 2022, parametry, gdzie kupić, cena, ile za tonę, OLX

Przede wszystkim średnio na jedno gospodarstwo domowe w okresie zimowym przypada średnio od 3 do nawet 5 ton opału, które jest potrzebne do tego, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w domu. Przy obecnych szokujących cenach opału kwota 10000zł może nie wystarczyć na sezon. Ludzie panicznie obawiają się tego co nadchodzi, oraz to, czy przetrwają zimę, w ten sposób coraz więcej osób zastanawia się nad ekogroszkiem z Ukrainy. Co wskazują opinie na forum o tego rodzaju ekogroszku, gdzie i jak można go kupić, jaka jest cena za tonę? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części artykułu.

Ekogroszek z Ukrainy – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum odnośnie ekogroszku z Ukrainy? Jak już z pewnością większość z Was zauważyła, składy zajmujące się sprzedażą opału obecnie w zdecydowanej większości świecą pustkami, natomiast pod kopalniami ustawiają się kolejki kilkudniowe, a do sprzedaży internetowej stosuje się tzw. „boty”, które w szybki i błyskawiczny sposób dokonują kupna na oficjalnych stronach PGG, ponieważ jest tak wielu chętnych.

Dodatkowo słyszy się o problemach z wypłatami dopłat do węgla i w tej kwestii rząd ustala nowe nowelizacje w sejmie. Problemów co niemiara, a zima zbliża się wielkimi krokami. W ten sposób coraz więcej osób szuka różnych alternatyw opału. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, słyszy się o ekogroszku z Czech, Słowacji, czy chociażby z Kazachstanu, natomiast jak sprawa wygląda w przypadku ekogroszku z Ukrainy, co wskazują opinie na forum, gdzie i jak kupić, jaka jest cena za tonę?

Na rzecz artykułu postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się opiniom, jakie pojawiają się na forach dyskusyjnych. W przypadku ekogroszku z Ukrainy sprawa wygląda dość kiepsko, bowiem wpisów i opinii pojawia się znikoma ilość. Ostatnie jakie udało nam się zlokalizować opinie to te pochodzące z 2009 roku. Z kolei analizując media społecznościowe udało nam się dojść do pewnych źródeł, które to opinie wskazują to, że ekogroszek z Ukrainy wyróżnią się dobrym spalaniem i charakteryzuje się dość dobrymi parametrami grzewczymi, natomiast ze względu na źródło pochodzenia tej opinii, nie jesteśmy wstanie potwierdzić rzetelności i wiarygodności.

Ekogroszek z Ukrainy – gdzie i jak kupić?

Gdzie i jak można kupić ekogroszek z Ukrainy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak właściwie ekogroszek z Ukrainy najczęściej jest sprowadzany na własną rękę przez prywatne składy opałowe, które zajmują się importem węgla i ekogroszku na szeroką skalę. W odpowiedzi na pytanie gdzie kupić ekogroszek z Ukrainy, zauważyć można w sieci kilka różnych serwisów, które oferują w dość przystępnych cenach za tonę ten rodzaj opału, jednak należy mieć się na baczności w przypadku takich ofert, ponieważ z dnia na dzień pojawia się coraz więcej osób, które wykorzystują obecny kryzys węglowy i takie oferty niekiedy stają się niebezpiecznymi, w związku z tym przestrzegamy i zalecamy ostrożność.

Sprawdź również – Ekogroszek w Niemczech – gdzie kupić i jaka jest cena za tonę?

Ekogroszek z Ukrainy – cena za tonę

Jaka jest cena za tonę ekogroszku z Ukrainy? Wiele serwisów internetowych opisuje ekogroszek z Ukrainy jako opał, który jest dostępny w niezwykle przystępnej cenie. Wiele osób nawet rozważa możliwość, aby sprowadzić na własną rękę ekogroszek z Ukrainy, nic w tym by nie było złego, gdyby nie tocząca się wojna i to, że Ukraina nie należy do Unii Europejskiej, w związku z tym pojawia się pytanie, czy tego rodzaju czynność jest legalna i czy import węgla i ekogroszku z Ukrainy można wykonać bez żadnych przeszkód. Jaka jest cena za tonę ekogroszku z Ukrainy?

W sieci pojawiają się różne opinie na forum odnośnie sposobów na to, aby w legalny sposób sprowadzić ekogroszek z Ukrainy, w tym przypadku chodzi o to, aby przekonać, bądź udowodnić celnikom to, że opał sprowadzany jest na własny użytek. Oczywiście jak to zrobić, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, natomiast sprowadzając 10 ton, a 1 tonę to jest już pewna różnica.

Cena za tonę ekogroszku z Ukrainy to około 12000 –13000 hrywien, co w przeliczeniu daje około kwotę 1600-1800 złotych. Oczywiście ze względu na dość ekstremalne zawirowania, cena ulega ciągłej zmianie, w związku z tym może ona być całkiem inna za kilka dni bądź tygodni.

Bartłomiej Wilczyński

Ogrody to jego największa pasja. Zawodowo zajmuje się tym, co kocha najbardziej, czyli uprawia rośliny, krzewy, drzewa, zajmuje się aranżacją, projektowaniem ogrodów i terenów zieleni. Większość swojego życia spędził wśród roślinności, w ogrodzie. Dzięki dużemu doświadczeniu w zakresie pielęgnacji i zakładania ogrodów, obecnie pragnie dzielić się tą wiedzą z innymi, którzy chcą założyć swój ogród marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.