Ekogroszek z Ukrainy – opinie na forum, gdzie i jak kupić, cena za tonę

Ekogroszek z Ukrainy - opinie na forum, gdzie i jak kupić, cena za tonę (2)

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim galopujące ceny surowców i materiałów grzewczych. W tym przypadku wymienić można m.in. ekogroszek, brykiet drzewny i kamienny czy chociażby pellet, które zyskują dość przychylne opinie na forum i rosnącą popularność. Mimo wszystko cena za tonę poszczególnych surowców może wprawić nie jedną osobę w osłupienie, w związku z tym coraz więcej osób szuka różnych innych alternatyw, a do jednych z nich zaliczyć można ekogroszek z Ukrainy.

Warto podkreślić na wstępie fakt, że przed powstałą wojną oraz zawirowaniami na rynku węglowym, największą popularnością w naszym kraju cieszył się węgiel, inaczej zwany „orzech”, jednak obecnie ten rodzaj opału jest niedostępny w składach już od dłuższego czasu. Zatem co wybrać? Obecnie słyszy się o różnych innych możliwościach, m.in. wymienić można ekogroszek z Czech, czy węgiel z Kazachstanu. Jak sytuacja wygląda w przypadku ekogroszku z Ukrainy, czy warto zdecydować się na ten rodzaj opału?

Sprawdź również – Ekogroszek z Kazachstanu – opinie 2022, parametry, gdzie kupić, cena, ile za tonę, OLX

Przede wszystkim średnio na jedno gospodarstwo domowe w okresie zimowym przypada średnio od 3 do nawet 5 ton opału, które jest potrzebne do tego, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w domu. Przy obecnych szokujących cenach opału kwota 10000zł może nie wystarczyć na sezon. Ludzie panicznie obawiają się tego co nadchodzi, oraz to, czy przetrwają zimę, w ten sposób coraz więcej osób zastanawia się nad ekogroszkiem z Ukrainy. Co wskazują opinie na forum o tego rodzaju ekogroszku, gdzie i jak można go kupić, jaka jest cena za tonę? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części artykułu.

Ekogroszek z Ukrainy – opinie na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum odnośnie ekogroszku z Ukrainy? Jak już z pewnością większość z Was zauważyła, składy zajmujące się sprzedażą opału obecnie w zdecydowanej większości świecą pustkami, natomiast pod kopalniami ustawiają się kolejki kilkudniowe, a do sprzedaży internetowej stosuje się tzw. „boty”, które w szybki i błyskawiczny sposób dokonują kupna na oficjalnych stronach PGG, ponieważ jest tak wielu chętnych.

Dodatkowo słyszy się o problemach z wypłatami dopłat do węgla i w tej kwestii rząd ustala nowe nowelizacje w sejmie. Problemów co niemiara, a zima zbliża się wielkimi krokami. W ten sposób coraz więcej osób szuka różnych alternatyw opału. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, słyszy się o ekogroszku z Czech, Słowacji, czy chociażby z Kazachstanu, natomiast jak sprawa wygląda w przypadku ekogroszku z Ukrainy, co wskazują opinie na forum, gdzie i jak kupić, jaka jest cena za tonę?

Na rzecz artykułu postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się opiniom, jakie pojawiają się na forach dyskusyjnych. W przypadku ekogroszku z Ukrainy sprawa wygląda dość kiepsko, bowiem wpisów i opinii pojawia się znikoma ilość. Ostatnie jakie udało nam się zlokalizować opinie to te pochodzące z 2009 roku. Z kolei analizując media społecznościowe udało nam się dojść do pewnych źródeł, które to opinie wskazują to, że ekogroszek z Ukrainy wyróżnią się dobrym spalaniem i charakteryzuje się dość dobrymi parametrami grzewczymi, natomiast ze względu na źródło pochodzenia tej opinii, nie jesteśmy wstanie potwierdzić rzetelności i wiarygodności.

Ekogroszek z Ukrainy – gdzie i jak kupić?

Gdzie i jak można kupić ekogroszek z Ukrainy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak właściwie ekogroszek z Ukrainy najczęściej jest sprowadzany na własną rękę przez prywatne składy opałowe, które zajmują się importem węgla i ekogroszku na szeroką skalę. W odpowiedzi na pytanie gdzie kupić ekogroszek z Ukrainy, zauważyć można w sieci kilka różnych serwisów, które oferują w dość przystępnych cenach za tonę ten rodzaj opału, jednak należy mieć się na baczności w przypadku takich ofert, ponieważ z dnia na dzień pojawia się coraz więcej osób, które wykorzystują obecny kryzys węglowy i takie oferty niekiedy stają się niebezpiecznymi, w związku z tym przestrzegamy i zalecamy ostrożność.

Sprawdź również – Ekogroszek w Niemczech – gdzie kupić i jaka jest cena za tonę?

Ekogroszek z Ukrainy – cena za tonę

Jaka jest cena za tonę ekogroszku z Ukrainy? Wiele serwisów internetowych opisuje ekogroszek z Ukrainy jako opał, który jest dostępny w niezwykle przystępnej cenie. Wiele osób nawet rozważa możliwość, aby sprowadzić na własną rękę ekogroszek z Ukrainy, nic w tym by nie było złego, gdyby nie tocząca się wojna i to, że Ukraina nie należy do Unii Europejskiej, w związku z tym pojawia się pytanie, czy tego rodzaju czynność jest legalna i czy import węgla i ekogroszku z Ukrainy można wykonać bez żadnych przeszkód. Jaka jest cena za tonę ekogroszku z Ukrainy?

W sieci pojawiają się różne opinie na forum odnośnie sposobów na to, aby w legalny sposób sprowadzić ekogroszek z Ukrainy, w tym przypadku chodzi o to, aby przekonać, bądź udowodnić celnikom to, że opał sprowadzany jest na własny użytek. Oczywiście jak to zrobić, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, natomiast sprowadzając 10 ton, a 1 tonę to jest już pewna różnica.

Cena za tonę ekogroszku z Ukrainy to około 12000 –13000 hrywien, co w przeliczeniu daje około kwotę 1600-1800 złotych. Oczywiście ze względu na dość ekstremalne zawirowania, cena ulega ciągłej zmianie, w związku z tym może ona być całkiem inna za kilka dni bądź tygodni.