Ekogroszek Sztygar – opinie na forum, z jakiej kopalni, gdzie kupić, cena

Ekogroszek Sztygar - opinie na forum, z jakiej kopalni, gdzie kupić, cena (1)

W obecnych czasach zmagamy się z coraz to większymi zawirowaniami na rynku surowców opałowych. Braki w składach opałowych węgla i ekogroszku przyczyniają się do destabilizacji i trudnej decyzji, jaką musi podjąć każde gospodarstwo domowe w Polsce. Chodzi tutaj m.in. o niezwykle ekstremalne podwyżki cen ekogroszku, węgla, pelletu, czy drewna opałowego spowodowane głównie wojną na Ukrainie. Obecnie aby kupić węgiel w sklepie PGG wiele osób stosuje tzw. „boty”, które działają na zasadzie skomplikowanych algorytmów sieciowych i przyczyniają się do szybkiej reakcji w momencie, w którym pojawi się towar w sklepie internetowym.

W Polsce wyróżnia się niezliczoną ilość różnych rodzajów ekogroszku, z tych popularniejszych z pewnością można wymienić ekogroszek Pieklorz czy Carbon, opinie na temat tych produktów znajdziecie na naszym portalu. My w dzisiejszym wpisie skupimy swoją uwagę na ekogroszku Sztygar. Przeanalizujemy pod kątem pojawiających się opinii na forum te komentarze, które dotyczą ekogroszku Sztygar. Przedstawimy również, jaka jest obecna cena, z jakiej kopalni pochodzi Sztygar i w jakich sklepach jest dostępny ten wysokojakościowy ekogroszek. Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Sprawdź również – Transport węgla z PGG – ile kosztuje, cennik, kurier, cena za km, na co uważać?

Ekogroszek Sztygar – opinie klientów na forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie klientów na forum o ekogroszku Sztygar? Zanim przejdziemy do przedstawienia analizy opinii z for internetowych, warto słów kilka poświęcić na omówienie tego, kto stoi za produkcją tego ekogroszku. Przede wszystkim głównym producentem jest przedsiębiorstwo o nazwie „Sztygar”. Producent „Sztygar” to marka, która specjalizuje się w produkcji wysoko kalorycznego ekogroszku. W swojej ofercie „Sztygar” posiada również kilka innych produktów w tym m.in. ekogroszek Sztygar Ultra i Premium. Ekogroszek Sztygar, jak wskazują opinie na forum, zyskuje wysoką popularność nie tylko ze względu na to, że jest to rewelacyjny produkt, ale i głównie przez prowadzoną na szeroką skalę kampanię marketingową. Reklamy ekogroszku Sztygar usłyszeć można również w radiu.

Czym dokładnie wyróżnia się ekogroszek Sztygar, co podkreślają opinie panujące na forum wokół tego fenomenalnego produktu? W obecnych, trudnych czasach oraz groźbą przed nadchodzącą, ciężką zimą, klienci coraz częściej zaczynają szukać dobrego jakościowo surowca opałowego, mowa tutaj m.in. o ekogroszku czy węglu lepszej jakości. Do takich zaliczyć można przede wszystkim ekogroszek Sztygar, który zyskuje coraz to lepsze opinie na forum nie tylko ze względu na to, że jest dostępny w przystępnej cenie, ale i również wyróżnią się optymalnymi parametrami spalania i ogólnie sam w sobie ekogroszek został wyprodukowany na podstawie innowacyjnych rozwiązań. To wszystko przyczynia się do tego, że w trakcie wykonywanych testów jakościowych, ekogroszek Sztygar spełnia wszystkie niezbędne parametry.

Oczywiście niekiedy pojawiają się również negatywne opinie na forum o ekogroszku Sztygar, natomiast najczęściej wychodzą one spod nieuczciwej konkurencji, a to w obecnych czasach jest normalną praktyką.

Ekogroszek Sztygar Ultra – testy i opinie

Co wskazują opinie klientów w przypadku ekogroszku Sztygar Ultra? W ofercie producenta „Sztygar” znajdziemy inny odpowiednik ekogroszku o nazwie ekogroszek Sztygar Ultra, czym się wyróżnia od klasycznego Sztygara? Przede wszystkim wersja Ultra to zdecydowanie droższa wersja, choć przy tym wyróżnia się znacznie wyższą wartością opałową niż jej klasyczny odpowiednik. Analizując różne dostępne informacje i opinie jakie pojawiają się na forum internetowym, najczęściej jednoznaczne odpowiedzi wskazują na to, że ekogroszek Sztygar Ultra wyróżnia się znacznie wyższą klasą czystości.

Pojawiają się niektóre osoby, które poddały wnikliwym testom klasyczny ekogroszek Sztygar i tę droższą – Sztygar Ultra. Wskazuje się w ten sposób, na podstawie opinii pojawiającej się na forum, że jest zdecydowana różnica w długości spalania i jakości. Dodatkowo Sztygar Ultra charakteryzuje się znacznie mniejszym zadymieniem podczas spalania w piecu.

Ekogroszek Sztygar Premium – opinie

Dotychczas poznaliśmy krążące po sieci opinie odnośnie ekogroszku Sztygar i Sztygar Ultra. Warto w tym przypadku podkreślić to, że na rynku jest również dostępny ekogroszek Sztygar Premium. Po samej nazwie można wywnioskować to, że jest to z pewnością jeden z lepszych ekogroszków producenta „Sztygar”, jak jest naprawdę? Sprawdźmy pojawiające opinie klientów na forum.

Przede wszystkim klienci na forum podkreślają to, że ekogroszek Sztygar Premium wyróżnia się dość dobrą jakością i przystępną ceną, a to sprawia, że można za pomocą tego ekogroszku w ekonomiczny sposób ogrzać gospodarstwo domowe. Ekogroszek Sztygar Premium klienci polecają większym gospodarstwom, ponieważ wyróżnia się on dość wysokimi parametrami.

Sprawdź również – Ekogroszek Prestige Platinum – opinie na forum, z jakiej kopalni, parametry, cena, gdzie kupić?

Ekogroszek Sztygar – parametry

Parametry ekogroszku to niezwykle istotne informacje, dzięki którym możemy w szybki sposób obliczyć i dostosować ekogroszek do posiadanego przez nas pieca w gospodarstwie domowym. Jak wygląda sytuacja w przypadku ekogroszku Sztygar i parametrów jakie posiada?

Parametry ekogroszek Sztygar:

 • Granulacja wynosi około 5-25mm

 • Wartość opałowa jest na poziomie od 28 do 26 MJ/kg

 • Popiół ekogroszku Sztygar oscyluje w okolicach 7%

 • Siarka na poziomie 0.6%

 • Wilgoć na poziomie 15%

 • Pochodzenie ekogroszku Sztygar to Kazachstan.

Ekogroszek Sztygar – z jakiej kopalni?

Z jakiej dokładnie kopalni pochodzi ekogroszek Sztygar?  W tym przypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ opinie na forum wskazują, że ekogroszek Sztygar pochodzi z kopalni zlokalizowanej w Kolumbii, niektóre pogłoski sugerują, że z kopalni Cerrejon Guarija, natomiast na stronie oficjalnej producenta „Sztygar” przechodząc do zakładki z ekogroszkiem zauważyć można iż pochodzenia ekogroszków to – Kazachstan.

Ekogroszek Sztygar – gdzie kupić?

Gdzie można kupić ekogroszek Sztygar? W sieci krąży wiele informacji, które pochodzą o osób, które są w posiadaniu tego ekogroszku, na rzecz wpisu postanowiliśmy przygotować zestawienie, gdzie znajduje się i gdzie można kupić ekogroszek Sztygar.

Ekogroszek Sztygar – gdzie kupić?

 • Leroy Merlin

 • Bricomarche

 • Mrówka

 • PSB

 • Pszczółka

 • ABC Majster

 • Allegro

 • OLX

Ekogroszek Sztygar – cena za tonę

Jaka jest cena za tonę ekogroszku Sztygar? Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że surowce opałowe w dobie panującej inflacji i wojnie na ukrainie z miesiąca na miesiąc drożeją. Obecnie osoby, które są zainteresowane kupnem ekogroszku Sztygar powinny przed zakupem dokładnie przeanalizować ceny, jakie pojawiają się u poszczególnych dostawców. Poniżej zamieszczamy listę i cenę za tonę ekogroszku Sztygar:

 • Oficjalny producent Sztygar – 3 998 zł za tonę.

 • Leroy Merlin – 98.96 zł za 25 kg.

 • Bricomarche – 89.98 zł za 25 kg.