Ekogroszek KGM Królewski Wiślica – opinie klientów na forum, jaka cena?

Ekogroszek KGM Królewski Wiślica - opinie klientów na forum, jaka cena (1)

W tych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na zakup pieca z możliwością palenia ekogroszkiem. Ten sposób ogrzewania domu to ostatnio najczęściej wybierana opcja ze względów nie tylko ekonomicznych, czy samej wygody, ale także pozytywna patrząc na ochronę środowiska, co w tych czasach jest dość istotną kwestią. Nie jest to zwyczajny węgiel, a paliwo stałe, powstające wskutek produkcji na bazie węgla brunatnego lub kamiennego. Już sam prefiks “eko” sugeruje nam, że jest to produkt ekologiczny. Minimalna zawartość siarki oraz popiołu pozwala mu spełnić większość norm Unii Europejskiej. Fakt, że koszty inwestycji w taki piec są dosyć spore, nie są aż tak odstraszające, ponieważ samo ogrzewanie wychodzi cenowo całkiem dobrze. Opał ten jesteśmy w stanie dostać w naprawdę dobrej cenie i pomimo kolejnej wady tej maszyny jaką jest spora awaryjność, końcowo interes ten bardzo się opłaca. 

Sprawdź również – ekogroszek z kopalni czeski opinie klientów na forum

Społeczeństwo bardzo ceni sobie wygodę, wynikającą z opału tym sposobem, ponieważ sprzęt ten posiada masę mechanizmów, które po ustawieniu odpowiednich parametrów same dozują paliwo, kontrolują temperaturę i tym podobne. Dzięki temu nie trzeba przejmować się ciągłym pilnowaniem pieca.

Ekogroszek KGM KRÓLEWSKI jest jednym z takich produktów, wykorzystywanych w tego typu kotłach. Należy jednak pamiętać, że do takiego opału, kotłownia musi mieć odpowiedni metraż, zgodny z przepisami, które reguluje prawo. Najlepiej gdyby jej wysokość przekraczała 2 metry oraz żeby pomieszczenie to było odpowiednio wentylowane.

Kolejną istotną informacją jest fakt, że zakup ten powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie nam on służył przez następnych kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat.

Ekogroszek KGM Królewski – opinie forum

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o ekogroszku KGM Królewski? Na forum nie ma zbyt wielu opinii na temat konkretnie ekogroszku Królewskiego. Jest to stosunkowo nowy materiał, natomiast same jego parametry mówią nam o nim dość sporo. Dużym plusem jest fakt, że jest to ekogroszek z kopalni suszony, a dodatkowo zazwyczaj jest pakowany w worki perforowane, co pozwala na uniknięcie gromadzenia się wilgoci. Jest super wydajny, dzięki swojej wysokiej wartości opałowej.

Mówiąc teraz troszkę o samych parametrach ekogroszku Królewskiego, posiada on ogromnie niską spiekalność i bardzo niską zawartość popiołu i siarki. Jego wartość opałowa to aż 27-29,8 MJ/kg, co względem innych produktów jest niesamowitym wynikiem. Jego uziarnienie waha się pomiędzy 5 a 25 mm, a sam węgiel to typ 32.1, co oznacza gatunek I. Jak już wyżej było wspomniane, wilgoć w stanie roboczym jest mała, to znaczy 2-8%, popiół to zaledwie 1,5-5%, a siarka występuje w śladowych ilościach, czyli 0,4-0,8%. Patrząc na tak dobre parametry, nawet pomimo braku opinii na forum jesteśmy w stanie stwierdzić, że to opał idealny.

Ekogroszek Królewski Wiślica

W Wiślicy możemy znaleźć bardzo dużą ilość składów opałów. Na Internecie również widnieje mnóstwo ogłoszeń z tym związanych. Coraz częściej natomiast w tej okolicy kupimy ekogroszek. Sprzedawcy produktów opałowych dostosowują się do panujących potrzeb klientów i w tej okolicy przygotowali dla nich szeroką gamę produktów, jakimi są różne rodzaje ekogroszku. 

Na forum widnieje wiele pozytywnych komentarzy dotyczących ogólnej opinii o ekogroszku w Wiślicy. Kupujący piszą o bardzo dobrej jakości opału w tej okolicy, braku jakichkolwiek niespodzianek, związanych z na przykład śmieciami w węglu, tak jak ma to miejsce w przypadku ekogroszku czeskiego. Transport i sama usługa także oceniane są na duży plus. Bardzo dobrze sprzedaje się tam właśnie Ekogroszek Królewski, po którego ludzie często sięgają ze względu na niesamowite parametry i jeszcze lepszą ekologiczność.

Ekogroszek KGM KRÓLEWSKI 25kg

Ekogroszek KGM Królewski najczęściej sprzedawany jest w workach o pojemności 25kg. Waga całej palety to 1000kg. Sprzedawcy gwarantują nam podczas zakupu ich produktu wiele zalet, jakie on posiada. Jedną z nich jest gwarancja jakości, która potwierdzona jest dodatkowo odpowiednimi certyfikatami. Zapewniają o tym, że węgiel jest suchy, posiadający małą zawartość popiołu oraz idealną frakcję, ze względu na dwuetapową obróbkę ekogroszku KGM Królewskiego. 

Jeżeli chodzi o rodzaj opakowania, w jakim dostajemy nasz zakup, jest to wysokiej jakości worek foliowy posiadający mikrowentylację. Na palecie worki zabezpieczone są podczas transportu folią stretch, co pozwala na uniknięcie uszkodzeń opakowania. Paleta na której dostarczany jest węgiel, jest bezzwrotna. 

Ekogroszek Królewski – cena

Ekogroszek Królewski wbrew pozorom można dostać w naprawdę korzystnej cenie. Za całą tonę, w zależności od sprzedawcy ta cena waha się od 3500 zł do nawet 3900 zł. Wszystko zależy od samych konkretnych parametrów, ale też od lokalizacji, ponieważ są miasta, w których ekogroszek jest droższy ze względu na małą ilość hurtowni opału. Można także obserwować profile firm sprzedających ekogroszek w mediach społecznościowych, czy po prostu ich strony internetowe, ponieważ można tam czasem upolować całkiem fajny rabat, czy promocję.