Z czego powstaje i z jakiego węgla składa się ekogroszek? Co jest w ekogroszku?

Z czego powstaje i z jakiego węgla składa się ekogroszek Co jest w ekogroszku (1)

Ekogroszek jest surowcem znanym wszystkim, nie każdy posiada w domu piec na ekogroszek, jednak wiec co to za surowiec. Posiadaczy instalacji grzewczej zasilanej ekogroszkiem w Polsce jest bardzo dużo. Przyczyniły się do tego niższe ceny paliwa grzewczego oraz oferowane liczne dopłaty z państwa za zmianę zwykłego pieca na piec z podajnikiem, w który pali się ekogroszkiem. 

Sprawdź również – ekogroszek z kopalni Piast i Bobrek, czy warto?

Posiadanie pieca na ekogroszek dla każdego jest wygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ zamontowany podajnik w piecu samodzielnie dozuje podawane paliwo, przez co konieczność podkładania jest rzadsza. Wystarczy uzupełnić podajnik raz na kilka dni i możecie cieszyć się ciepłem bez ciągłego biegania do pieca. 

Wiele pozytywnych opinii o ekogroszku skłania coraz większą grupę odbiorców do przerobienia obecnej instalacji na ogrzewanie domu piecem na ekogroszek. Pomimo licznych pozytywnych wypowiedzi o ekogroszku, pojawia się wiele pytań o ten produkt. Skąd pochodzi, która kopalnia odpowiada za jego produkcje, jakie posiada parametry oraz z czego jest zrobiony ekogroszek. 

Z tego powodu dzisiejszy artykuł przeznaczamy na przedstawienie wszystkich szczegółowych informacji dotyczących ekogroszku. Z czego jest zrobiony ekogroszek, z czego powstaje oraz jaki jest skład ekogroszku, z jakiego węgla robi się ekogroszek oraz co jest w ekogroszku. To wszystko opisujemy poniżej. 

Z czego jest zrobiony ekogroszek?

Ekogroszek jako paliwo stosowane w wielu polskich domach sprawdza się doskonale. Każdy, kto kupuje, ekogroszek sprawdza, jakie parametry zostały zadeklarowane przez producenta. Wartości opałowe, jakie jest oddawane ciepło, jaka jest granulacja surowca. Mniejsza grupa osób interesuje się tym, z czego jest zrobiony ekogroszek. 

Produkcja ekogroszku jest ciekawym, złożonym procesem, jednak klienci, którzy kupują dany produkt, jeżeli są zadowoleni z jego działania oraz w sieci spotykają wiele pozytywnych opinii, nie zawsze zastanawiają się, z czego jest zrobiony ekogroszek czeski. 

Produkcja ekogroszku została w ostatnich latach znacznie powiększona. Coraz więcej firm oferuje swój własny ekogroszek. Tylko własny ekogroszek z kopalni nie zawsze znaczy własnoręcznie wyprodukowany, ponieważ do wytworzenia tego paliwa potrzebne są specjalne urządzenia. 

Z czego powstaje i składa się ekogroszek? Zapraszamy do dalszej części artykułu. 

Z czego powstaje i składa się ekogroszek?

Ekogroszek czeski czy Karlik jako produkt spalany w piecach wykazujący lepsze działanie na środowisko, posiadający bardzo dobre wartości grzewcze oraz emitujący podczas palenia znikome ilości zanieczyszczeń, jest ciekawym tematem dla wielu wnikliwych osób. Z czego powstaje i składa się ekogroszek, nie zawsze będzie takie oczywiste dla posiadaczy pieca z podajnikiem. 

Skład ekogroszku jest zaskakująco prosty, dlatego jego spalanie nie powoduje zanieczyszczenia środowiska, emisja szkodliwych substancji jest znacząco ograniczona. 

Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego, który zostaje poddany procesowi pokruszenia oraz oczyszczenia z wszystkich zanieczyszczeń, oraz substancji mniej palnych. 

Pozyskany węgiel z kopalni jest nieoczyszczonym surowcem, który sprawdza się jako materiał opałowy, zwłaszcza w fabrykach czy ciepłowniach. Jednak węgiel podczas spalania wytwarza różne szkodliwe substancje. 

Ekogroszek składa się z czystego węgla, który jest pozbawiony szkodliwych substancji, niepalnych części oraz minerałów, które mogą powodować obniżenie powstającej temperatury. 

Ekogroszek powstaje i składa się w 100% z węgla kamiennego, który trafia do klientów jako czysty produkt palny, oczyszczony o obniżonej spiekalności, dzięki czemu ekogroszek w piecach spala się całościowo, nie pozostawia żadnych pozostałości oraz nie zapycha rusztu.

Z jakiego węgla robi się ekogroszek?

Ekogroszek jest produkowany z węgla, który jest pokruszony, oczyszczony oraz pozbawiony wszystkich szkodliwych substancji. Jednak czy ekogroszek może być produkowany z każdego dostępnego węgla? Z jakiego węgla robi się ekogroszek? Takie pytania są jak najbardziej trafne, ponieważ ekogroszek nie może być produkowany z każdego węgla. 

Kupujący przed zakupem ekogroszku często sprawdzają, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek. Takie informacje umożliwiają zakup najlepszego ekogroszku. To, z jakiej kopalni pochodzi węgiel na ekogroszek, ma wpływ na jego parametry oraz oddawane ciepło. 

Ekogroszek produkuje się z węgla kamiennego lub brunatnego, jednak surowiec na ekogroszek musi posiadać wysoką kaloryczność. Najlepszym węglem do produkcji ekogroszku jest nasz krajowy surowiec. Wykazuje on bardzo wysokie właściwości grzewcze oraz kaloryczność. Ekogroszek wyprodukowany z węgla o niskich współczynnikach nie będzie się dobrze palił, powstawać będą kłęby dymu oraz masa popiołu. 

Wytworzenie ekogroszku jest zdefiniowane prostym, bezpiecznym dla środowiska składem, jednak co jest w ekogroszku oprócz węgla? Czy ekogroszek zawiera jeszcze jakieś inne dodatki? Na opakowaniach ekogroszku podawane są różne informacje, dlatego wnikliwie sprawdzamy, co jest w ekogroszku. 

Co jest w ekogroszku?

Ekogroszek powstaje z węgla kamiennego lub brunatnego, o czym większość osób już wie, tylko czy węgiel jest jedynym surowcem, jaki jest w ekogroszku. Co jest w ekogroszku oprócz węgla?

W ekogroszku znajduje się także znikoma ilość popiołu. Najlepsze parametry wskazujące zawartość popiołu w ekogroszku wskazują poziom poniżej 5%. Dodatkowo na opakowaniu ekogroszku możecie znaleźć informacje o ilości siarki w ekogroszku. Wskaźniki występowania siarki wskazują na poziom 0,2-0,6% w maksymalnym stężeniu. 

Dodatkowo ekogroszek zawiera w sobie znikome ilości wilgotności. Dzieje się tak za sprawą kilkukrotnego płukania węgla podczas produkcji ekogroszku. Jeżeli producent podaje niższy poziom wilgotności niż 10%, to ekogroszek jest godny zakupu.