Ekogroszek Buffalo – opinie na forum, parametry, kaloryczność, z jakiej kopalni, gdzie kupić, cena

Ekogroszek Buffalo - opinie na forum, parametry, kaloryczność, z jakiej kopalni, gdzie kupić, cena (1)

Ekogroszek jest surowcem, który niewątpliwie zyskuje na popularności. Z każdym rokiem ilość zadowolonych odbiorców rośnie. Koszt związany z zakupem tego paliwa jest korzystniejszy niż zakup węgla. 

W dzisiejszych czasach ludzie także patrzą na komfort oraz wygodę. Ekogroszek jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią oraz nie mają czasu co kilka godzin schodzić do kotłowni, aby dołożyć. Ekogroszek jest dedykowany do pieca z podajnikiem, który sam dozuje potrzebną ilość paliwa. Podajnik uzupełnia się raz na kilka dni i na tym kończy się wasza ingerencja. 

Sprawdź również – co jest lepsze, pellet czy ekogroszek do starego domu?

Poprzez tak dużą popularność ekogroszkiem, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących sprzedaż tego surowca. Nie zawsze wiemy, który producent posiada jakościowo dobry produkt. Z tego względu w dzisiejszym artykule przedstawiamy ekogroszek Buffalo. Sprawdzamy, jakie opinie na forach otrzymuje ekogroszek Buffalo, opisujemy wszystkie parametry ekogroszku Buffalo, zdradzamy jaką kaloryczność posiada. Zdradzamy, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Buffalo, gdzie można kupić ekogroszek Buffalo oraz jaka jest jego cena. 

Ekogroszek Buffalo – opinie na forum

Decydując się na zakup ekogroszku Buffalo, warto przed dokonaniem transakcji sprawdzić dostępne opinie na forach o tym surowcu. Nikt nie lubi kupować kota w worku, dlatego analiza parametrów jest koniecznością. 

Jak wskazują opinie na forach, ekogroszek Buffalo nie powoduje problemów podczas spalania. Produkt posiada dobrą granulację, dzięki czemu ilość spiekot jest ograniczona. Ekogroszek Buffalo spala się w całości, a ilość pozostawionego popiołu jest na umiarkowanym poziomie. 

Wartości opałowe podawane przez producenta odzwierciedlają w rzeczywistości podawane parametry. Jakość ekogroszku możecie ocenić przez jego wygląd oraz to, jak jest przechowywany. Opakowania ekogroszku Buffalo są czyste, co wskazuje na składowanie surowca pod zadaszeniem, przez co nie dostaje się do niego woda. Klienci w swoich opiniach na forach, opisują właśnie kwestię wilgotności ekogroszku Buffalo, potwierdzając, że produkt jest suchy. 

Niekiedy pojawiają się nie do końca dobre opinie, które mówią, że ekogroszek Buffalo dymi, jednak takie sytuacje mogą występować przy każdym produkcie, jeżeli warunki atmosferyczne blokują odpowiedni przepływ cugu.  

Ekogroszek Buffalo – parametry, kaloryczność

Kwestia kaloryczności oraz deklarowany parametrów ekogroszku jest bardzo ważna dla każdego kupującego. Wiele osób woli zapłacić więcej za jakościowo lepszy produkt, dlatego parametry ekogroszku Buffalo są ważne. 

Sprawdzając kaloryczność ekogroszku Buffalo, jesteśmy zadowoleni z podawanego wyniku, ponieważ wartość opałowa jest zachowana na poziomie 26-28 MJ/ kg. Przy takich parametrach opinie o prawidłowym spalaniu oraz oddaniu dużej ilości ciepła zostają potwierdzone. 

Pozostałe parametry ekogroszku Buffalo prezentują się równie dobrze, granulacja utrzymywana jest w granicach 5-25 mm. Ilość siarki zadowala każdego, kto wspiera nasze środowisko, ponieważ jest na poziomie 0,5%. Popiół występujący w ekogroszku Buffalo to maksymalnie 5%.

Spiekalność ekogroszku Buffalo także jest zachowana na wzorowym poziomie, ponieważ wskazywana jest na RI 1%.

Ekogroszek Buffalo – z jakiej kopalni?

Informacje o parametrach oraz wartościach grzewczych ekogroszku są już znane. W dalszej części sprawdzamy pochodzenie surowca, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Buffalo. Takie informacje są bardzo ważne, ponieważ niektóre firmy oferujące najlepszej klasy ekogroszek, produkują go z węgla słabej jakości, co zaprzecza zapewnieniom o najlepszej jakości surowca. 

Kopalnia, z której pozyskiwany jest węgiel na ekogroszek Buffalo, znajduje się na terenach, które w ostatnim czasie nie cieszą się najlepszymi opiniami. Nie chodzi o jakość surowca, ponieważ węgiel posiada bardzo dobre parametry. Negatywne odczucia związane są z politycznymi oraz etycznymi wartościami. 

Kopalnia, która odpowiada za dostarczenie surowca to Razrez Inskoy. Dokłada lokalizacja to obwód kemerowski w Rosji. 

Sprawdź również – Transport węgla z PGG – ile kosztuje, cennik, kurier, cena za km, na co uważać?

Ekogroszek Buffalo – gdzie kupić?

Wiemy już, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Buffalo, pora sprawdzić, gdzie można kupić ten produkt oraz czy jest w ogóle szansa na zakup ekogroszku Buffalo, skoro kopalnia, z której pochodzi węgiel, znajduje się w Rosji.

Miejsce, gdzie możecie kupić ekogroszek Buffalo to internetowy sklep producenta. Jest to jedyne źródło oferujące ten produkt. W żadnym składzie opału oraz innym sklepie oferującym sprzedaż ekogroszku Buffalo nie dostaniecie. 

Ekogroszek Buffalo – cena

Cena ekogroszku Buffalo jest dosyć wysoka. Jakość oraz wartości grzewcze faktycznie są dobre, jednak cena naszym zdaniem jest wygórowana. Za tonę ekogroszku Buffalo musicie zapłacić 4430 złotych. Jest to jedna z najwyższych cen ekogroszku na naszym rynku. 

Na stronie możecie trafić na promocję surowca, która obniża cenę ekogroszku Buffalo o 50 złotych.