Program “Wymarzone ogrody” – kto płaci, jak się zgłosić, jak wygląda casting, regulamin

Program “Wymarzone ogrody” - kto płaci, jak się zgłosić, jak wygląda casting, regulamin (1)

W Polsce istnieje wiele programów telewizyjnych poświęconych ogrodom i ogrodnictwu. Jednym z popularnych programów jest “Rok w ogrodzie”, który jest emitowany na kanale TVP2. Wszystkie te programy są skierowane do ogrodników i miłośników ogrodów, a ich celem jest dostarczenie widzom inspiracji i pomysłów na urządzanie ogrodów oraz na to, jak dbać o rośliny i kwiaty. Często pokazują one także różne techniki ogrodnicze i radzą, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Programy HGTV cieszą się coraz to większa popularnością. Nierzadko stają się inspiracja dla widzów. Ze względu na zainteresowanie programem “Wymarzone ogrody” postanowiliśmy trochę o nim opowiedzieć. W dzisiejszym artykule  opiszemy format programu, najważniejsze informacje o castingu. Przedstawimy prowadzące program oraz pełny regulamin.

Program “Wymarzone ogrody” – co to jest?

 W 2018 r. na antenie telewizji HGTV zadebiutował program “Wymarzone ogrody” i do dzisiaj cieszy się sporą popularnością. Widzowie podkreślają, że lubią go oglądać nie tylko ze względu na piękne metamorfozy, które są przeprowadzane, ale także dzięki prowadzącym, które są naturalne, empatyczny. Każdy sezon programu “Wymarzone ogrody” składa się z około 10 odcinków. W każdym z nich powstaje nowy projekt ogrodu oraz poznajemy rodzinę i jej historię, która nieraz porusza widzów. 

“Wymarzone ogrody” – jak się zgłosić?

Każdy, kto chce się zgłosić do programu “Wymarzone ogrody”, może to zrobić bez większego problemu. Wystarczy wejść na stronę www. hgtv.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie wymagania opisane są na stronie programu. W formularzu należy wpisać swoje dane, odpowiedzieć na kilka krótkich pytań oraz dołączyć zdjęcia zarówno swojej rodziny, jak i ogrodu. Każdy, kto jest zainteresowany zgłoszeniem do programu “Wymarzone ogrody”, poza wersją elektroniczną swojego zgłoszenia może wysłać je także w formie papierowej na adres telewizji z dopiskiem “Wymarzone ogrody” zgłoszenie. Telewizja HGTV dla każdego chętnego, który nie wie, jak dostać się do programu ogłasza casting.

“Wymarzony ogrody” – jak wygląda casting?

 Jeżeli zgłosiłeś się już do programu “Wymarzone ogrody” i zastanawiasz się, jak wygląda casting i procedura przyjęcia to postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Po upływie terminu na wysyłanie zgłoszeń oraz zakończeniu rekrutacji producent powołuje komisję trzyosobową, która analizuje zgłoszeniami i wybiera  kilka najciekawszych. Najczęściej w drodze castingu wybierane są zgłoszenia z nietypową lub wzruszającą historią prywatną. W regulaminie, który opisuje, jak wygląda casting, zawarta jest także informacja, że organizator castingu oraz producent programu mają dodatkowy, głos co w praktyce skutkuje tym, że mogą mieć wpływ przy wyborze zgłoszenia. Ważną informacją jest także to, że w regulaminie castingu zapisany jest, iż producent ekipa oraz każdy, kto pracuje przy produkcji programu zarówno on, jak i jego rodzina, nie mogą brać udziału w castingu.

“Wymarzone ogrody” – kto płaci?  

Próbując dowiedzieć się, kto płaci za metamorfozę ogrodu w programie, postanowiliśmy poszukać informacji na stronach internetowych, jednak nie ma tam za wiele informacji. No oficjalnej stronie programu także nie ma żadnej informacji o kosztach, zamieszczony jest jedynie wzmianka, że szczegóły umowy, która jest podpisana pomiędzy producentem a uczestnikami pozostaje tajemnicą stacji TVN. Udało nam się jednak znaleźć małą podpowiedź, kto płaci za urządzenie ogrodu w programie “Wymarzone ogrody” bo na jednym z forów internetowych fani programu wyrażali swój zachwyt, wskazując, że za kwotę sześciu tysięcy nie jest łatwo zrobić metamorfozę ogrodu. Wynika z tego, że budżet programu przewiduje na każdy odcinek kwotę 6000 zł. Jedna z rodzin, która brała udział w programie, na pytanie, kto płaci za zrobienie ogrodu, odpowiedziała, że oni nie ponieśli żadnych kosztów związanych z programem.

Kto prowadzi “Wymarzone ogrody”? 

Program “Wymarzone ogrody” bardzo szybko zyskał popularność i stał się jednym z najlepiej oglądanych programów. Widzowie poza pięknymi metamorfozami ogrodów polubili także prowadzące, a są nimi siostry Olga Piórkowska i Iza Szarmach. Obie panie z wykształcenia są projektantkami krajobrazu oraz miłośniczkami zieleni. Prowadzące prezentują szeroką wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną. Olga i Iza dały się poznać także jako empatyczny i miłe. Wierni widzowie programu podkreślają, że dziewczyny dzięki swojej naturalności i poczuciu humoru wzbudzają wielką sympatię. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że prowadzące nawiązują więź z uczestnikami,  a w obliczu różnych problemów życiowych są także wsparciem. Nierzadko także udzielają wielu praktycznych rad dotyczących dbania o nowy ogród. Na antenie programu proponują łatwe i tanie rozwiązania różnych problemów ogrodowych. 

Sprawdź również – Dominik Strzelec – kim jest, życiorys, wiek, z żoną, dzieci, gdzie mieszka, Wikipedia

“Wymarzone ogrody” – regulamin 

Stacja HGTV na stronie internetowej nie udostępnia regulaminu programu “Wymarzone ogrody”, także w internecie go nie ma. Możliwe, że wynika to z faktu, iż jest on poufny i każdy, kto go podpisywał zgodził się na klauzulę poufności. To częste praktyki przy dużych produkcjach telewizyjnych. Jednak stacja nie zostawia swoich widzów bez ważnych informacji i dla zainteresowanych wzięciem udziału w ich produkcji udostępnia regulamin castingu do programu “Wymarzone ogrody”. Dokument można także pobrać w formacie PDF.