Porównywarka – Hilti czy Makita? Sprawdzamy opinie na forum

Porównywarka – Hilti czy Makita? Sprawdzamy opinie na forum

Bez względu na to, czy prowadzisz firmę , warsztat, czy zajmujesz się profesjonalnie budowlanką, a być może na co dzień lubisz majsterkować, to w tym wszystkim ważne jest to, aby być w posiadaniu narzędzi, które są sprawdzone i cieszą się dobrą opinią. Idealnym rozwiązaniem jest wybór narzędzi, które są nie tylko wytrzymałe, ale również wyróżniają się wysoką jakością, jak zatem podejść do tego trudnego wyboru, gdy na rynku pojawia się niezliczona ilość różnych marek elektronarzędzi? Wychodząc naprzeciw temu, postanowiliśmy przygotować pewnego rodzaju porównanie i na rzecz tego artykułu zestawić dwie marki i wskazać, która z nich jest lepsza zdaniem użytkowników – Hilti czy Makita?

Sprawdź również – Maktec czy Makita?

Na rynku pojawia się olbrzymia ilość różnych znanych i mniej znanych marek, które posiadają w swojej ofercie elektronarzędzia i inne urządzenia elektryczne. Do takich marek zaliczyć można m.in. Hilti czy Makita, które posiadają w swojej ofercie bardzo duży wybór dobrej jakości urządzeń, które znajdują swoje zastosowanie praktycznie w każdej dziedzinie. Ciekawostką odnośnie Hilti czy Makita jest to, że każda z tych marek oferuje elektronarzędzia, które są dostępne w większych zestawach. Na co zwracać uwagę podczas wyboru elektronarzędzi, co wskazują opinie klientów na forum odnośnie Hilti czy Makita? Na te i wszystkie inne pytania odpowiemy w dalszej części wpisu.

Hilti czy Makita? Porównujemy opinie klientów na forum

Zatem jaką wybrać markę elektronarzędzi i na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Która marka jest lepsza wg pojawiających się opinii klientów na forum – Hilti czy Makita? Zanim przejdziemy do omówienia tej kwestii, chcielibyśmy poświęcić słów kilka na poruszenie ważnych elementów, które decydują o wyborze elektronarzędzi.

W pierwszej kolejności, zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję o wyborze takich narzędzi, warto zadać sobie pytanie, które odnosić się będzie do tego, w jakich celach będziemy wykorzystywać takie narzędzia? Przede wszystkim Hilti czy Makita to takie marki, które wyróżniają się pewnymi specjalnymi cechami, które wyjaśnimy w dalszej części wpisu.

W przypadku, gdy podejmuje wybór elektronarzędzi w celach amatorskich, najczęściej wybór zależy od kwestii indywidualnych i tak naprawdę od własnych upodobań. Główną dominantą w przypadku wyboru takich narzędzi jest oczywiście jak najniższa cena, jak jest w przypadku narzędzi Hilti czy Makita, która z nich jest tańsza?

W przypadku, gdy takie elektronarzędzia mają zadanie wykonywać prace zarobkowe należy w tym przypadku uwzględnić wiele aspektów, w tym m.in. dane techniczne urządzeń, wytrzymałość i to, jak długo wytrzymuje akumulator, w zależności od tego, jakim posługujemy się narzędziem. Jak jest w przypadku elektronarzędzi marki Hilti czy Makita?

Przede wszystkim każda z tych marek wyróżnia się szeroką ilością ciekawych i dobrej jakościowo produktów. Zarówno Hilti czy Makita posiadają w swojej ofercie wiertarki udarowe, wkrętarki, szlifierki kątowe, młoty udarowe, czy wiele innych narzędzi. W tym przypadku ciężko w jednoznaczny sposób określić się i odpowiedzieć na pytanie, która z tych marek jest lepsza, Hilti czy Makita. W tym przypadku należałoby zestawić przynajmniej po jednym produkcie z każdej dostępnej kategorii i wykonać czasochłonne testy jakościowe i wytrzymałościowe. Ułatwiając zadanie, postanowiliśmy sprawdzić, jakie pojawiają się opinie o Hilti czy Makita na forach internetowych.

 W tym przypadku najczęściej opinie sugerują to, że marka Hilti posiada zdecydowanie droższe produkty, które wbrew temu nie są stosunkowo lepsze od narzędzi Makita. Niektóre głosy wskazują, że zestawy narzędziowe Hilti z tej samej kategorii i z tymi samymi parametrami technicznymi co Makita, są nawet dwa razy droższe.

Oczywiście należy pamiętać o tym, że kwestia wyboru między Hilti czy Makita, jest najczęściej uzależniona indywidualnymi preferencjami. Przeglądając kilkanaście for internetowych zauważyliśmy, iż Hilti czy Makita posiadają swoich zwolenników. Wiele opinii wskazuje, że nie mogą pracować bez elektronarzędzi Makita, natomiast kolejna część sugeruje, że Makita jest gorsza od elektronarzędzi Hilti.