Piec na ekogroszek z rusztem na drewno – jak działa, opinie na forum, jaka cena?

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno - jak działa, opinie na forum, jaka cena (1) — kopia

Ekogroszek w pewnym czasie zawładnął rynkiem, ponieważ ten rodzaj paliwa opałowego jest efektywny, oddaje sporą ilość ciepła i co najważniejsze był konkurencyjny dla węgla pod względem ekologicznych wartości oraz ceny. Wiele osób zdecydowało się na zmianę swojego pica ze zwykłego kopciucha na ten zasilany ekogroszkiem. Do tego rodzaju pieców były nawet przyznawane dotacje od państwa, co umożliwiło większej grupie ludzi zmienić dotychczasowe ogrzewanie. 

Przez wiele lat nie było problemu z paleniem w takim piecu ekogroszkiem, ale przez pogłębiające się braki surowców opałowych, ludzie rozpoczęli szukać zamiennych paliw, które mogą spalać w piecu na ekogroszek. Z tego względu pojawiała się masa pytań, czy jest możliwość palenia drewnem w piecu na ekogroszek. 

Postanowiliśmy to dla Was sprawdzić i w dalszej części naszego wpisu przedstawiamy piec na ekogroszek z rusztem na drewno, opiszemy oczywiście, jak działa. Sprawdzamy, jaka klasa pieca na ekogroszek z rusztem na drewno będzie wystarczająca. Poprzez Wasze pytania umieszczamy informacje o piecu na ekogroszek z rusztem na drewno Defro. W podsumowaniu umieszczamy opinie na forum o piecu na ekogroszek z rusztem na drewno oraz cenę pieca na ekogroszek z rusztem na drewno. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno – jak działa?

Osoby, które trafiły na piec zasilany ekogroszkiem z rusztem na drewno, nie ukrywają swojego zaciekawienia tym urządzeniem. Z tego względu w sieci możecie trafić na liczne pytania, jak działa piec na ekogroszek z rusztem na drewno. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno nie jest tak popularny, jak zwykły piec zasilany tylko paliwem kopalnym, i z tego względu postanowiliśmy Wam wszystko opisać. Zaczynamy oczywiście od tego, jak działa piec na ekogroszek z rusztem. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno - jak działa, opinie na forum, jaka cena (1) — kopia

Tutaj macie dwa rozwiązania, oczywiście, jeżeli Wasz piec nie jest przystosowany do spalania drewna, musicie samodzielnie wykonać ruszt, jeżeli jednak macie ruszt, ponieważ Wasz piec na ekogroszek jest uniwersalny, to zasada palenia jest prosta. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno działa podobnie jak zwykły piec, jeżeli pozwolicie na duży dopływ powietrza do rusztu. Wtedy będziecie musieli co jakiś czas schodzić do pieca i podkładać drewno. Jeżeli jednak ograniczycie dopływ tlenu, Wasze drewno będzie się paliło dłużej, ale w tym przypadku ilość oddawanego ciepła będzie mniejsza. 

Sprawdź również – Dlaczego piec jest mokry w środku? Sprawdź możliwe przyczyny

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno – jaka klasa?

Na wielu forach sprawdza się także, jaka powinna być klasa pieca na ekogroszek z rusztem na drewno. Takie dane są bardzo ważne, ponieważ w niewłaściwie dobranym piecu, spalanie drewna może być niemożliwe. 

Klasa pieca na ekogroszek z rusztem na drewno jest kluczowa dla lepszego spalania drewna oraz do wytwarzania mniejszej ilości dymu i smoły. 

Instalatorzy pieców na ekogroszek z rusztem na drewno zawsze odradzają piece 4 klasy, ponieważ nie są dobrze przystosowane do spalania drewna. 

Jak udało się nam sprawdzić, najlepsze piece na ekogroszek z rusztem na drewno mają klasę 5, oczywiście w przypadku, kiedy Wasz piec nie ma rusztu, musicie go samodzielnie wykonać z żeliwnych prętów. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno – jak palić?

W takim razie, jak palić w piecu na ekogroszek, który jest wyposażony w ruszt na drewno? Aby skutecznie i efektywnie palić w piecu na ekogroszek z rusztem na drewno, należy przestrzegać kilku prostych zasad:

  • używaj odpowiedniej jakości paliwa, np. czystego ekogroszku, bez dodatków innych surowców;
  • dbać o prawidłowe ułożenie węgla w piecu, aby zapewnić swobodny dostęp powietrza;
  • rozpalaj piec stopniowo, dodając niewielką ilość drewna, a następnie dodając coraz więcej węgla;
  • ustaw prawidłową temperaturę, zapewniając optymalne spalanie.

Pamiętaj też o regularnym czyszczeniu i konserwacji pieca, aby zapewnić jego sprawne działanie.

Sprawdź również – Jak ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek i pellet?

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno – Defro

Jeżeli jesteście zainteresowani piecem na ekogroszek z rusztem na drewno to mamy dla Was ciekawą propozycję, ponieważ firma Defro ma w swojej ofercie piec na ekogroszek z rusztem na drewno. W tym urządzeniu będziecie mogli spalać inne surowce, oczywiście nie wszystkie, ale z tego, co nam się udało ustalić, spalanie drewna będzie możliwe. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno Defro jest wykonany w 5 klasie, dodatkowo solidny, mocny ruszt ułatwi Wam spalanie drewna w tym kotle. Producent potwierdza, że w piecu na ekogroszek z rusztem Defro możecie spalać pellet, opał z domieszką zboża lub miału. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno - jak działa, opinie na forum, jaka cena (1) — kopia

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno – opinie forum

Obowiązkowo sprawdzamy dostępne w internecie opinie na forum o piecu na ekogroszek z rusztem na drewno. Zainteresowanie tym urządzeniem rośnie, co przekłada się także na dostępne w sieci opinie, dlatego będziecie mogli skorzystać z rad osób, które mają już w swoim domu piec na ekogroszek z rusztem na drewno. 

Opinie użytkowników o piecach na ekogroszek z rusztem na drewno są różne. Wiele osób docenia ich wysoką wydajność i niezawodność, co pozwala na oszczędność energii i pieniędzy. Ponadto, taki piec jest łatwy w obsłudze i umożliwia uzyskanie wysokiej temperatury, co jest szczególnie ważne zimą.

Opinie forum o piecu na ekogroszek z rusztem na drewno są dobre, piec będzie działał na tym surowcu, jednak osoby doświadczone w piecach na ekogroszek z rusztem na drewno nie ukrywają, że oddawane ciepło nie będzie takie samo, jak podczas spalania ekogroszku. 

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno - jak działa, opinie na forum, jaka cena (1) — kopia

Piec na ekogroszek z rusztem na drewno – cena

Ostatnim dosyć ważnym punktem na naszej liście jest cena pieca na ekogroszek z rusztem na drewno. Takie piece bardzo interesują ludzi, ich sposób działa, ale kluczowa dla wielu jest cena pieca na ekogroszek z rusztem na drewno, dlatego sprawdzamy dla was, ile kosztuje taki piec. 

Przejrzeliśmy dostępne oferty na rynku, cena pieca na ekogroszek z rusztem na drewno zaczyna się od 10 000 złotych. 

Opinie pobrane z forum budowlane.