Kosiarka bijakowa Stark, Orkan, Prestigio, Sanko – testy i opinie klientów na forum

Kosiarka bijakowa Stark, Orkan, Prestigio, Sanko - testy i opinie klientów na forum

Prace porządkowe w ogrodach i sadach potrafią zająć bardzo dużo czasu. Teren, jaki należy posprzątać, bywa spory. Po wiosennych pracach takich jak koszenie kosiarką bez kosza, czy w różnych sadach po zbiorze upraw pozostałości na ziemi potrafią pochłonąć kilkanaście godzin pracy. W tym celu z pomocą przychodzą kosiarki bijakowe, co to jest dokładnie?

Sprawdź również – kosiarki Iseki opinie klientów na forum.

Z tego powodu powstają urządzenia, które ułatwiają nam takie zadania. Możemy oczywiście stosować tradycyjne metody, lecz znakomitym rozwiązaniem jest kosiarka bijakowa, która zyskuje dość przychylne opinie klientów na forum. Jej głównym zadaniem jest łączenie pozostałych resztek trawy oraz liści, oraz koszenie bez zalegającej trawy. Rozwiązanie jest bardzo popularne w rolnictwie, ogrodnictwie oraz przy pracach w miejskich parkach. 

Dzisiejszy artykuł przeznaczamy na opisanie, co to jest kosiarka bijakowa. Sprawdzamy opinie o kosiarce bijakowej Orkan, opinie o kosiarce bijakowej Prestigio, Sanko, Tehnos, Talex oraz Kellfri. 

Kosiarka bijakowa – co to jest?

Kosiarka bijakowa jest urządzeniem stosowanym w różnych sadach uprawnych oraz na plantacjach. Coraz częściej jest wybierana do naszych domowych ogródków, ponieważ znacznie ułatwia oraz przyspiesza pracę. Kosiarka bijakowa jest bardzo często spotykana w miejskich przedsiębiorstwach komunalnych, ponieważ to właśnie pracownicy tych firm zajmują się porządkiem przy drogach oraz w parkach. 

Podczas koszenia przydrożnych terenów zielonych pozostałości po pracy są niedozwolone. Ręczne usuwanie skoszonej trawy trwa za długo. Kosiarka bijakowa znakomicie sobie radzi z takimi porządkami. Pewnie każdy z Was widział jadący traktorek z zamontowaną kosiarką. To właśnie kosiarka bijakowa pracuję nad czystością oraz dobrze skoszoną trawą. 

Głównym zadaniem kosiarki bijakowej jest rozdrobnienie na maleńkie kawałki skoszonej trawy i po przemieleniu za pomocą powietrza wydmuchanie jej z powrotem, tworząc warstwę ochronną dla świeżo skoszonej trawy. Zabieg nazywa się mulczowaniem trawy, a kosiarka bijakowa jest narzędziem, które fantastycznie wykonuje tę czynność. Mulczowanie bardzo dobrze wpływa na kondycję gleby a co ważne, hamuje rozrost chwastów. 

Kosiarki bijakowe dzięki tak znakomitym funkcjom nabierają na popularności. Poniżej przedstawiamy opinie o kosiarkach bijakowych. 

Kosiarka bijakowa Orkan – opinie klientów

Kosiarka bijakowa Orkan jest urządzeniem, które doskonale mieli oraz rozdrabnia skoszoną trawę. Wielkość wyrzucanej trawy z kosiarki bijakowej Orkan jest na idealnie małym poziomie, co potwierdzają opinie użytkowników. Niektóre kosiarki bijakowe wyrzucają dosyć duże kawałki trawy. Dodatkowo kosiarka bijakowa Orkan mieli bez większych problemów pozostałości po żniwach, krzaki o małych wysokościach, różne chwasty. 

Duża komora kosiarki bijakowej Orkan umożliwia koszenie z większą siłą, przez co koszenie dużych obszarów zajmuje mniej czasu. Opinie o kosiarce bijakowej Orkan wspominają o braku awaryjności oraz zapychaniu się noży. Błoto oraz mokra trawa nie wpływa na pracę kosiarki bijakowej Orkan, ponieważ udoskonalony wał o większą średnicę nie przyciąga zanieczyszczeń. 

Ilość młotków bijakowych w kosiarce bijakowej Orkan to 24 sztuki, a szerokość robocza wynosi 155 cm, w co opinii użytkujących kosiarkę bijakową Orkan jest znakomitym dopasowaniem. 

Kosiarka bijakowa Prestigio – testy i opinie

Kosiarka bijakowa Prestigio jak podają klienci, świetnie się sprawdza w różnych warunkach pracy, strome zbocza oraz nierówności nie są dla niej przeszkodą. Opinie o kosiarce bijakowej Prestigio potwierdzają jej działanie w trudnym otoczeniu. 

Dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnych zaczepów mocowanie kosiarki bijakowej Prestigio pasuje do wielu traktorów oraz ciągników rolnych. Poprzez takie rozwiązania, nie ponosicie dodatkowych kosztów. Kosiarka bijakowa Prestigio wyposażona została w żeliwne młoteczki, które znoszą ciężką pracę przy twardych roślinach. 

Opinie o kosiarce bijakowej Prestigio wskazują na możliwość regulacji wysokości na wałach koszących, co w rezultacie pozwala na koszenie ciężko dostępnych miejsc. Szerokość robocza kosiarki bijakowej Prestigio wynosi do 190 cm, obroty są na poziomie 540/min. Ilość zamontowanych młoteczków jest w ilości 28 sztuk.

Kosiarka bijakowa Sanko – opinie na forum

Kolejną bardzo dobrą propozycją kosiarki bijakowej jest Sanko. Według opinii użytkowników kosiarki bijakowej Sanko urządzenie posiada bardzo mocne ubijaki oraz znacznie odporniejszą na uszkodzenia przekładnie.

System uchylnej tylnej klapy ułatwia równomierny wyrzut trawy podczas koszenia trawy. 

Możliwość regulacji wysokości trawy bardzo dobrze się sprawdza na nierównych terenach, co potwierdzają pozytywne opinie posiadaczy kosiarki bijakowej Sanko. Dzięki dużej szerokości roboczej wynoszącej do 196 cm istnieje możliwość koszenia sporych obszarów w znacznie krótszym czasie. 

Kosiarka bijakowa Tehnos – opinie 

Kosiarka bijakowa Tehnos jest niezwykle trwała oraz bezawaryjną maszyną do użytku w wielu strukturach gospodarki. Znakomicie odnajduje się w gospodarstwach rolnych oraz na plantacjach owoców i warzyw. Potwierdzają to opinie o kosiarce bijakowej Tehnos. 

Zastosowanie ruchomego, wysokiego wlotu znacząco przyspiesza pracę. Szeroka płyta robocza kosi nawet wysokie zarośla. Opinie o kosiarce bijakowej Tehnos wspominają o niskim zapotrzebowaniu energii. 

Awaryjność kosiarki bijakowej Tehnos nie jest zgłaszana, co jest znakomicie opiniowane przez użytkowników. Trwałe wbijaki pracują na najwyższych obrotach przez cały cykle pracy. 

Kosiarka bijakowa Talex – opinie 

Kosiarka bijakowa Talex bardzo dobrze prezentuje się na tle konkurencyjnych urządzeń. Hydrauliczne przesuwy dopasowują się do podłoża, dodatkowo otwierana klapa z ogromną skutecznością kosi wszystkie nawet najniższe rośliny. W połączeniu z regulowaną wysokością koszenia pracuje fantastycznie, o czym świadczą pozytywne opinie klientów. 

Bardzo dużo opinii jest o systemie chłodzenia pasków klinowych kosiarki bijakowej Talex. Wbudowane ślizgi amortyzują wszelkie problemy po najechaniu na jakiś kamień czy wypukłość. Kosiarka bijakowa Talex jest, wysoko oceniana przez klientów. Szereg bardzo dobrych opinii o kosiarce bijakowej Talex potwierdza wybór doskonałego urządzenia. 

Kosiarka bijakowa Kellfri – opinie 

Szukając kosiarki, która będzie niezawodna w trudnych warunkach oraz przy pracy na nieużytkach, kosiarka bijakowa Kellfri jest najlepszym urządzeniem. Opinie o kosiarce bijakowej Kellfri wskazują na wielozadaniowość oraz wysoką odporność na uszkodzenia. 

Kosiarka bijakowa Kellfri posiada możliwość koszenia bocznego oraz ukośnego. 175 cm szerokości roboczej kosiarki bijakowej Kellfri pozwala na swobodne dojechanie do wielu wąskich miejsc. Wzmocniona przekładnia ze sprzęgłem kątowym ułatwia docieranie w miejsca z ograniczonym polem manewru. Dodatkowo regulowana wysokość koszenia radzi sobie z każdym rodzajem roślin. 

Opinie klientów o kosiarce bijakowej Kellfri są zgodne, to urządzenie znakomicie sprawdza się w rolnictwie, ogrodnictwie oraz pracach miejskich.