Ekogroszek Retopal Piast i Ziemowit – opinie klientów na forum, cena, czy Retopal jest dobry?

Ekogroszek Retopal Piast i Ziemowit - opinie klientów na forum, cena, czy Retopal jest dobry (1)

Ekogroszek jako produkt o bardzo dużej popularności, dostępny jest w wielu miejscach, nie tylko w składach węgla, ale także bezpośrednio z kopalni oraz jeżeli macie miejsce do przechowywania różnych urządzeń możliwy jest do wyprodukowania w domowych warunkach. Pochodzenie ekogroszku jest ważne, jego parametry oraz wartości opałowe. Te czynniki wpływają na zainteresowanie ekogroszkiem. 

Sprawdź również – ekogroszek workowany prosto z kopalni, czy jest dobry?

W dzisiejszym artykule sprawdzamy opinie o ekogroszku Retopal Piast, jakie opinie zamieszczane są na forach, jakie opinie otrzymuje Retopal Ziemowit. Dla potwierdzenia dostępnych opinii zdradzamy wszystkie parametry ekogroszku Retopal odpowiadamy, czy Retopal jest dostępny luzem, jaka jest cena ekogroszku Retopal oraz w podsumowaniu odpowiadamy, czy ekogroszek Retopal jest dobry. 

Ekogroszek Retopal – opinie na forum

Ekogroszek jest paliwem stałym, który każdego roku zyskuje coraz większą grupę zadowolonych klientów. Na rynku jest dostępnych kilkadziesiąt rodzajów ekogroszku, który jest produkowany z naszego polskiego węgla oraz tego importowanego. Opinie o każdym z osobna, dają możliwość zakupu najlepszego produktu na naszym rynku. 

Ekogroszek Retopal jest dosyć popularnym produktem wśród klientów, opinie na forach wskazują, że ekogroszek Retopal cechuje się bardzo dobrymi właściwościami grzewczymi oraz kalorycznością. 

Produkcja ekogroszku Retopal w opinii użytkowników forum jest na wysokim poziomie, ponieważ worki są czyste, a sam ekogroszek nie wykazuje żadnych niepokojących oznak, takich jak brud, kamienie czy wilgoć. 

Osoby wybierające ekogroszek Retopal potwierdzają wszystkie umieszczone na opakowaniu parametry, sezon grzewczy jest zabezpieczony jakościowo dobrym produktem, co pozwala na spokojne spędzanie czasu. 

Ekogroszek Retopal Ziemowit – opinie

Ekogroszek jest surowcem pozyskiwanym z węgla, który musi spełniać określone warunki, aby produkt końcowy, czyli ekogroszek był jakościowo wydajnym paliwem. Sprawdzając opinie o ekogroszku Retopal Ziemowit najważniejsze cechy są spełnione, produkt jest produkowany z polskiego węgla o wysokiej kaloryczności. 

Dodatkowo ekogroszek Retopal Ziemowit wykazuje bardzo wysoką ilość substancji lotnych, płomień uzyskiwany z ekogroszku Retopal Ziemowit jest znaczny a ilość spiekot na niewielkim poziomie, wskaźnik spiekalności jest na poziomie RI 10. 

Opinie, które pojawiają się najczęściej o ekogroszku Retopal Ziemowit zachwalają kaloryczność surowca, która jest wykazywana od 25 do 27 MJ/kg. Zawartość siarki w tym produkcje jest na poziomie 0,8%, więc możecie być pewnie, że kupujecie zdrowszy dla środowiska opał. Granulacja jest utrzymywana na wysokim poziomie, od 5 do 25 mm, co pozwala na używanie ekogroszku Retopal Ziemowit we wszystkich piecach z podajnikiem. 

Zdaniem klientów oraz zamieszczanych opinii ekogroszek Retopal Ziemowit jest godnym zaufania surowcem. 

Ekogroszek Retopal – parametry

Poszukując ekogroszku, każdy kupujący sprawdza wszystkie parametry, ponieważ na tej podstawie możecie stwierdzić, czy produkt będzie dobry, czy lepiej unikać zakupu. Parametry ekogroszku Retopal są dostępne na opakowaniach. Producent nie ma nic do ukrycia, przez co wszystkie informacje są w widocznym miejscu. 

Parametry ekogroszku Retopal są dobre, wszystkie informacje podawane przez producenta sprawdzają się podczas palenia. Ekogroszek Retopal wykazuje wysoką wartość opałową, poziom wskaźnika jest w przedziale od 24 do 25 MJ/kg. Wynika to z pochodzenia węgla, który jest klasyfikowany typem 31.2. Granulacja paliwa wynosi 6-25 mm. 

Istotnym parametrem ekogroszku jest jego wilgotność, która musi być na niskim poziomie. Ekogroszek Retopal maksymalnie wykazuje 15% wilgotności. Zawartość popiołu w ekogroszku Retopal jest w granicach 10%, a spiekalność RI = 0-5. 

Ekogroszek Retopal luzem

Ekogroszek Retopal jest najczęściej sprzedawany w 20 kg workach. Jest to dosyć wygodna opcja do transportu oraz przenoszenia. Niekiedy potencjalni kupujący pytają, czy jest możliwość zakupu ekogroszku Retopal luzem. 

Sprzedaż ekogroszku Retopal luzem jest uruchomiona, jednak pamiętajcie, że na taki zakup należy się zapisać, ponieważ odbiór jest z kopalni lub od bezpośredniego dystrybutora. 

Kupić ekogroszek Retopal luzem możecie w każdy wtorek oraz czwartek o godzinie 16 w sklepie PGG. Maksymalna ilość, jaką możecie zyskać to 5 ton. 

Ekogroszek Retopal Piast – cena

Ceny surowców są obecnie bardzo ważne, ponieważ ogłaszane co jakiś czas podwyżki przerażają wszystkich kupujących. Cena ekogroszku Retopal Piast jest istotna, ponieważ klienci mogą się wcześniej przygotować na zakup określonej ilości. 

Aktualnie podana cena ekogroszku Retopal Piast jest na poziomie 800 złotych za tonę. Oczywiście ilości na jedną osobę są ograniczone, ponieważ zainteresowanie ekogroszkiem Retopal Piast jest ogromne, m.in. za sprawą ceny. 

Czy ekogroszek Retopal jest dobry?

Na zadawane często pytania, czy ekogroszek Retopal jest dobry, odpowiadamy tak. Wszystkie parametry, jakie posiada surowiec, są dobrze klasyfikowane, wartość opałowa, granulacja oraz oddawane ciepło utrzymywane są na wysokich poziomach. Niska zawartość zanieczyszczeń ekogroszku Retopal pozwala na bezproblemowe palenie.